Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonya Turizm Semineri (9 Mart 2012)
Japonya Turizm Semineri (9 Mart 2012)

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'ndan sitemize gönderilen duyuru şu şekildedir.

Japonya Turizm Semineri

9 Mart tarihinde Türkiye'ye Japonya'nın çekiciliğini göstermek ve Japonya'da yaşanan afetin Japonya turizmine olan etkileri hakkında bilgi vermek amacıyla turizm semineri düzenlenecektir. Bu seminerin en dikkat çekici noktası ise,

Sn. Hakan Çelik (Posta gazetesinin Ankara temsilcisi, Kanal 24'ün anchormani, TRT Radyolarında yorumcu)'i Japonya'ya gönderme projemizin gerçekleştirilmesiyle, Japonya gezisindeki deneyimleri bu seminerde paylaşılacaktır ve Japonya Seyahat ve Turizm Derneği Genel Müdürü Sn.Akira CHONO yeni ve gelişen bir turizm alanı olan Japonya Endüstriyel Turizmi hakkında bir sunum yapacaktır. Sizleri bu seminere davet ediyoruz.

Tarih: 9 Mart 2012, Cuma

Saat: 16.00-18.00

Yer: İstanbul Hilton Oteli, Şadırvan Salonu

Dil: Türkçe

Düzenleyen: Japonya İstanbul Başkonsolosluğu

İrtibat: Shiho İshikawa/ Esin Ertuğrul Altuntaş
Tel: 0-212-317 46 00
E-mail: culture@it.mofa.go.jp

7 Mart 2012 saat 17:00'ye kadar katılımlarınızı bildiriniz.
[Resim: 162710006-4366597890021978-3588843167528375192-o.jpg]
Japonya Turizm Semineri (İSTANBUL)

1. Tarih ve Saat: 16:00-18:00 -- 9 Mart 2012

2. Yer: Hilton Hotel İstanbul Şadırvan B- (-1. Kat)

3. Program:

16:00-16:10 Japonya İstanbul Başkonsolosu'nun konuşması

16:10-16:15 TURSAB yetkilisinin konuşması

16:15-16:20 Japonya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından; Japonya Turizm Promosyon Projesi ile ilgili brifing verilmesi

16:25-16:45 Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Bay Hakan ÇELİK'in Japonya Seyahati hakkındaki sunumu

16:45- 17:05 Japonya Seyahat ve Turizm Derneği Genel Müdürü Bay Akira CHONO'nun Japonya Endüstriyel Turizmi hakkındaki Sunumu

17:05-17:15 Kahve molası

17:15-17:45 Japonya Turizm Acenteleri tarafından Popüler Japonya Turları Sunumu (H.I.S ve Travelworld Japan)

17:45-17:50 Türk Hava Yolları'nın açıklaması

17:50-18:00 Soru-Cevap

Akira CHONO

Japonya Seyahat ve Turizm Derneği Genel Müdürü

Bay Akira CHONO Japonya Seyahat ve Turizm Birliği Genel Müdürü ve Japonya Endüstriyel Turizmi alanında bir uzmandır. Japonya'nın yerel yönetimlerinde ve diğer organizasyonlarda Japonya Endüstriyel Turizmini tanıtmak için konferanslar vermektedir.

Endüstriyel Turizm yeni bir turizm alanı olup son dönemlerde Japonya'da hızla gelişmektedir. Endüstriyel turizmin konsepti Japonya Endüstrisinin kullanılarak Japonya Turizmine katkı sağlanmasıdır. Birçok yabancı ülke ileri teknoloji ürünlerinin üretildiği Japonya?daki fabrikalar ve tesisleri gezip incelemek için ilgilidirler. Aynı zamanda, birçok yabancı kişi Japonların Japon kalesi yapımındaki benzersiz becerilerini öğrenmek ve Kimono ve diğer geleneksel Japon ürünlerinin yapımını merak etmektedir.

Tipik turizm ile yeni turizm alanı olan Endüstriyel turizmin birleşimi ile Japonya Turizminin daha çekici olacağı düşünülmektedir.

Yukarıdaki bilgilerin dışında, Bay Akira CHONO, Hosei Üniversitesi ve Kokushikan Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

HAKAN ÇELİK

GAZETECİ, YAZAR, TV SUNUCUSU, RADYO SUNUCUSU

1. İstanbul'ludur.

2. EĞİTİM

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi.,

İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi(Master)

3. DENEYİMLER

1988 - Günaydın gazetesinde ve radyoda çalışmıştır.

1990 yılında İngiltere BBC'de stajer olarak çalışmış ve The Herald gazetesinde çalışmıştır.

1992 - İngiltere Dışişleri Bakanlığı bursu ile İngiltere'de eğitim almıştır.

1997 - Posta gazetesi köşe yazarlığı

(Posta gazetesi Türkiye'nin en çok satılan ikinci gazetesidir.)

2008 - T.V programcılığı Kanal24'te Hafta sonu programı anchorman'lığını yapmaktadır.

2008 - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Japonya ziyaretinde basın heyetinde yer almıştır.

2011 - Temmuz TRT Radyosu (Haber Ajansı) yorumculuk.

Şuan POSTA gazetesi Ankara temsilcisidir. Aynı zamanda Kanal24'te her Cumartesi-Pazar Haftasonu programında ana sunucu olarak görevini sürdürmektedir.

Fidel Castro ve 16.Venedik ile röportaj yapmıştır.

-- KANAL24

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

waoww istanbulda olmak vardı..
Gelmek isteyenler maille isimlerini yazdırabilirler. Yarın saat 17:00'ye kadar süreniz olduğunu unutmayın. Ben katılacağım, gelenler olursa görüşüp birlikte de gidebiliriz.

Mail adresi: culture@it.mofa.go.jp
Konu için teşekkür ederim smile
[Resim: 5zcmk.jpg]

Seni Sevmek Bir İbadet..

Bul
Bugün duyuru yeniden gönderildi. Dün isim yazdırma işlemi bitmiş olmalıydı ama yeniden yollandığına göre ve katılımlarımızın beklendiği yazıldığına göre isim yazdırmakta geç kalanlar da yarın seminere katılabilecekler diye düşünüyorum. Bilginize...
Bugün İstanbul Başkonsolosluğu'nun düzenlediği Turizm Semineri'ne katıldım. İzlenimlerimi ve yaşadıklarımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Öncelikle seminer Hilton Oteli'ndeydi. Salon bayağı güzeldi, daha önceki seminerlere göre üst düzeydeydi. Ayrıca küçük bir sergi vardı. Biliyorsunuz 11 Mart depreminin yıl dönümü geliyor. Bu nedenle fotoğraflardan oluşan bir sergi de vardı.

Katılımcılar genelde turizm seyahat acentelerinden gelen görevlilerdi. Zaten başkonsolosluk kendi Facebook sayfasında bile bu etkinliğin tanıtımını yapmadı. Atılan mailler oldu muhtemelen ve gördüğüm kadarıyla internette duyurusunu yapan iki siteden birisi bizdik, diğeri de TURSAB'ın sitesi.

Saat 16:00'da Japonya İstanbul Başkonsolosu sayın Katsuyoshi Hayashi'nin konuşması ile seminer başladı. Onun konuşmasından sonra TURSAB yetkilisinin konuşmasına geçildi.

Bu açılış konuşmalarından sonra Posta Gazetesi yazarı ve Kanal 24'te haber programı sunuculuğu yapan sayın Hakan Çelik'in konuşmasına geçildi. Bu konuşmadan çıkardığım notlara baktığımda, Hakan Bey 8. kez Japonya'ya gittiğini söyledi. Hepimizin bildiği o depremde bile bozulmayan sıra düzeninden, Japonların saygılarından bahsetti. Gördüğü yerlerin fotoğraflarını da çekmiş çoğunlukla, bunları da bizlerle paylaştı. Özellikle tapınaklara değindi, içerisine girdiğinizde bambaşka bir şey yaşıyorsunuz, tarifi imkansız dedi. Japonların artık dışarıya açılması gerektiğini, içine kapanık olmamalarını söyledi. Nitekim Çin, Hindistan ve arkadan gelen Güney Kore'nin Japonya'nın en büyük rakipleri olduğunu söyledi. Japonya'nın da başta biz olmak üzere diğer ülkelerle etkileşim halinde olup ortak çalışması gerektiğini iletti.

Japon mutfağına değindi. İlk gittiğinde aç kaldığını ama sonradan çok beğendiğini söyleyerek gitmeden önce ülkemizde restorantlardan alıştırma yapmanın yerinde olacağını söyledi. Japonların ani karar vermemelerini, çok düşünmelerini de hata yapmaktan korktukları için yaptıklarını belirtti. İlk başta dışarıdan gelenlere kendilerini hemen açmadıklarını, ama yavaş yavaş sizi tanımaya başladıklarında da sizden kolay kolay ayrılmadıklarını söyledi. Sadece size güvenmeye çalışıyorlar ve temkinli davranıyorlar dedi.

O konuşmasını bitirdikten sonra Japonya Turizm Acenteleri olan H.I.S ve Travelworld Japan yetkilileri popüler Japonya turlarını anlattılar. H.I.S yetkilisi Kore üzerinden yaptıkları tura değindi. Japonya'nın Altın Yolu idi yanlış hatırlamıyorsam, bir Video da izlettiler bize ve nereleri gezdiklerini gösterdiler. Osaka, Kyoto, Tokyo vs. gibi şehirler bu tura dahildi.

Travelworld Japan temsilcisi Kyoto turunu anlattı. Çok sempatikti hakikaten ve gülmekten kendimizi alamadık bir çok yerde. Kyoto'da nereleri gezdirdiklerini de resimlerle göstererek anlattılar. Hatta bu resimlerde kendisi, eşi ve yeğeni bile vardı düşünün. Big Grin Onu da geçtik, bu turlarda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisini söyledi. Aslında gezilen yerlerin hiç birinde içeride çekim yapmaya izin verilmiyormuş. Ama bunu delen bir Türk'ün başına gelenleri anlattı bize. Big Grin Tur acentelerini uyardı, resim çekmek yok dedi ama sonra da kendisi içeriden çektiği bir resmi gösterdi. Big Grin Yok artık dedik, Türkleştim ben de dedi. "Çılgın Türk" olmuş. Big Grin

Bu iki "Türkçe" sunumdan sonra Japonya Seyahat ve Turizm Derneği Genel Müdürü olan Bay Akira Chono çıktı kürsüye ve Japonya'daki endüstriyel turizme değindi. O da çok tatlı bir adamdı değinmeden geçemeyeceğim.

Ve bu sunumdan sonra saatin aşıldığı gerekçesiyle Soru-Cevap kısmı güme gitti. Onun yerine bir şey sormak isteyenler orada kalarak yetkililerle görüştüler. Ben fazla kalmadım, resimlere tekrar göz atarak ayrıldım yavaş yavaş. Bir de bir çok eşantiyon verdiler, çoğu Japonya'yı ve gezilmesi gereken yerleri tanıtan güzel rehberler. Tokyo'nun bir haritası, renkli kalem vs. Hepsini taramak isterdim ama buna zamanım el vermez, sadece katılanların sahip olabildiği bir hediye olarak kalması en doğrusu olur.

Son olarak bu etkinlikte yer almaktan dolayı kendi adıma mutluyum. Etkinliği düzenleyen Japonya İstanbul Başkonsolosluğu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere ve katılanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Başka etkinliklerde (ki uzakta değil, hemen yarın Tongue) yine görüşmek üzere. Ama katılın, öyle görüşelim mümkünse. smile
Türkleşmiş demek Big Grin

Eşantiyonları kıskandım. Çuvalla gidip, bizim için de alsaydın Türk admin Tongue
Bul
Hakan Bey'e Twitter'dan katılımı için teşekkür mesajı yolladım. O da sağolsun cevap yazmış.

[Resim: NAaFs.jpg]

+

Benim yazdığım tweet de retweet edildi kendisi tarafından. Teşekkür ederiz. smile
(03-09-2012, Saat:09:43 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Türkleşmiş demek Big Grin

Eşantiyonları kıskandım. Çuvalla gidip, bizim için de alsaydın Türk admin Tongue

Bence de..Bir Türklük örneği de sen göstereydin Toruga-San smile
[Resim: PzE7q.gif]
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi