Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seven Bank (株式会社セブン銀行)
#1
Seven Bank (株式会社セブン銀行)

[Resim: TbUwfh.png]

Türü: Halka açık
Endüstri: Finansal servisler
Kuruluş Tarihi: Marunouchi, Chiyoda, Tokyo, Japonya (10 Nisan 2001, IY Bank)
Merkezi: Marunouchi, Chiyoda, Tokyo, Japonya
Üst Şirket: Seven & I Holdings Co.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Seven Bank, Ltd. (株式会社セブン銀行, Kabushiki-gaisha Sebun Ginkō), bir Japon bankasıdır. Seven & I Holdings Co., Ltd. (7-Eleven Japan ve Ito Yokado'nun ana şirketi)'in yan kuruluşudur. 11 Ekim 2005'e kadar bankanın ismi, Ito Yokado'dan baş harflerini alan IY Bank (ア イ ワ イ バ ン ク 銀行, Ai-wai Banku Ginkō) idi. Faaliyetlerini ağırlıklı olarak internet üzerinden yürüten İY Bank, Japonya'daki 7-Eleven marketleri ve Ito Yokado genel mağazalarında otomatik vezne makinelerine sahip olup 27 Nisan 2005 tarihinde canlı kadro ile ilk şubesini açmıştır. Belirli bankalarda hesabı olan müşteriler, IY terminallerinde hiçbir ücret ödemeden işlemleri gerçekleştirebilir; diğer bankalar için ise müşterilerden işlem ücreti alınır.

Seven Bank, Haziran 2007'de yurtdışında düzenlenmiş olan ATM ve kredi kartlarını kabul etmeye başlamıştır. Üzerinde Visa, Plus, American Express, Discover, JCB, Diners Club veya China UnionPay logoları bulunan kartların tümü, makinelerden yen çekmek için kullanılabilir.

Aralık 2009'da Seven Bank, MasterCard, Maestro ve Cirrus kartları için ATM hizmetlerini sonlandırmıştır. MasterCard, Maestro ve Cirrus kart sahipleri için ATM hizmetleri Ağustos 2010'da restore edilmiş, ancak benzer nedenlerle Nisan 2013'te tekrar askıya alınmıştır.

22 Mart 2011'de Seven Bank ve Western Union, mobil ve internet bankacılığı hizmetlerinin bir parçası olarak Seven Bank Uluslararası Para Transferi Hizmetini başlatmıştır. 19 Temmuz 2011'de hizmet alanı, ülke çapında İngilizce ve Japonca telefonla müşteri desteğiyle yaklaşık 16.000 lokasyona sahip Seven Bank ATM'lerini kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

Çeviri: Bessie.
Kaynak: Wikipedia
[Resim: ICZvsH.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi