Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.4/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumumuz Hakkındaki Düşünceleriniz
Güzel bir düşünce, konuda gerekeni bilen ve başaran bir ekip olduğunuzu düşünüyorum. Böyle bir forumun olması mutlu edici. Yine de bu kadar hoş tasarlanmış bir foruma göre biraz aktivite eksiği var sanki. O da çözülür bir şekilde. Son yıllarda Scandal-Heaven'den sonra bağlanacağım tek forum olacak gibi.
Bul
Boyle japon kulturune merakli insanlarin bi arada oldugu biyer olmasi hosuma gitti.
[Resim: 6616C6A09338B91E9106D765B696570E69521088]
Forum teknik ve manevi olarak gayet kullanışlı bir yapıya sahip ancak konulara başlıklara göre bir takım sınırlandırmalar olması gerektiğini düşünüyorum. Mesela; örnek veriyorum bir üye bir müzik grubu hakkında konuşma tartışma yapılması gereken yere arka arkaya 20-30 tane fotoğraf atıyor. Amacı yorum sayısı kasmak mıdır yoksa gerçekten istediği için midir orasını bilemem ancak genel olarak forumun bir ''thrash'' kontrolünden geçmesi lazım.

Tek kelimelik yorum atanlar. Harf ile yorum atanlar... Teşekkür etme tuşuna basmak yerine ''ellerine sağlık smile'' yazanlar çok var. Görsel olarak biraz daha rahatlatılması lazım sistemin diye düşünüyorum. Amacım kimseye ofensif davranmak veya gönderme yapmak değil zira yeni üyeyim zaten.

İyi çalışmalar, teşekkürler.
Bul
Benimkiler soru olacak. Bu forum olaylarına son derece yabancıyım. Japon dizilerini izlemek isteyip de adamakıllı bir site bulamadığım için önüme çıkan buraya üye oldum bir kaç gün önce. Ama dizi izleme sitelerinde izlemeye ve bölüm altlarına yorum yapmaya alışkın ve son derece de seven biri olarak burası bana çok karışık geldi. İzlemek istediğim dizileri bulamamakla beraber, istediklerimi bırak izleyebilecek dizi zor buldum. İzledim, eğlendim de ama; yorum yapılacak yer ve yorum yapan kimse de göremedim. Burada kimse bölümlerin altına yorum yapıp konuşmuyor mu? Öyle bir yer değil mi burası? Beni detaylı bilgilendirmeniz mümkün mü acaba?
Bul
(03-19-2021, Saat:11:28 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benimkiler soru olacak. Bu forum olaylarına son derece yabancıyım. Japon dizilerini izlemek isteyip de adamakıllı bir site bulamadığım için önüme çıkan buraya üye oldum bir kaç gün önce. Ama dizi izleme sitelerinde izlemeye ve bölüm altlarına yorum yapmaya alışkın ve son derece de seven biri olarak burası bana çok karışık geldi. İzlemek istediğim dizileri bulamamakla beraber, istediklerimi bırak izleyebilecek dizi zor buldum. İzledim, eğlendim de ama; yorum yapılacak yer ve yorum yapan kimse de göremedim. Burada kimse bölümlerin altına yorum yapıp konuşmuyor mu? Öyle bir yer değil mi burası? Beni detaylı bilgilendirmeniz mümkün mü acaba?

Sitemizde dizilerin tanıtım başlıkları Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bölümünde yer alıyor. Normalde bu başlıklar üzerinden sohbet ediliyor ve dizilerle ilgili resim video tarzı paylaşımlar yapılıyor. İncelerseniz bir çok dizi hakkında yorumlar ve paylaşımlar göreceksiniz. İzleme linklerinin olduğu başlıklara da yorum yazılabilir elbette.

İzleme linkleri konusuna gelince, tanıtımı olan tüm dizilerin çevirisi yok maalesef bu birincisi. İkincisi ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bölümünde yer alan izleme linkleri çoğunlukla forumumuzun kendi çeviri projeleri olup bunun yanında işbirliği içinde olduğumuz oluşumların ya da bağımsız çevirmenler tarafından çevrilen çalışmalar da yer almakta. Bu arşivi gün geçtikçe geliştirmeye çalışıyoruz ve bir çok çeviri projemiz de devam etmekte. Kendi çalışmalarımızın izinsiz başka sitelerde yayınlanmasını istemediğimiz gibi biz de izinsiz diğer grupların çevirilerini alıp paylaşmıyoruz. Genel olarak işleyiş bu şekilde.
[Resim: 162710006-4366597890021978-3588843167528375192-o.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • IDPeaceM, kagami chan
(03-19-2021, Saat:11:28 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İzlemek istediğim dizileri bulamamakla beraber, istediklerimi bırak izleyebilecek dizi zor buldum. İzledim, eğlendim de ama; yorum yapılacak yer ve yorum yapan kimse de göremedim. Burada kimse bölümlerin altına yorum yapıp konuşmuyor mu? Öyle bir yer değil mi burası? Beni detaylı bilgilendirmeniz mümkün mü acaba?

Toruga adminimizin söylediklerine ek olarak özellikle izlemek istediğiniz diziler hususunda site çevirmeni sıfatımla sizden hiçbir şekilde Türkçe altyazısına ulaşamadığınız diziler için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığı altından istekte bulunmanızı rica ediyorum smile  Şu anda kısıtlı imkanlarla elimizden gelenden daha fazlasını yapmaya çalışarak arşivimizi genişletmeye çalışıyoruz ama genişletirken sizlerin isteklerine öncelik vermek bizim ilk amacımız. O yüzden aklınızda olan, izlemek istediğiniz yapımları belirttiğim başlığa bırakırsanız elimizden gelen en kısa zamanda hem sizinle hem de forumla buluşturmaya gayret ederiz.

Teşekkür ederim dikkatiniz için smile
[Resim: qhlECOv.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • kagami chan, Toruga
(03-19-2021, Saat:11:50 PM)IDPeaceM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(03-19-2021, Saat:11:28 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İzlemek istediğim dizileri bulamamakla beraber, istediklerimi bırak izleyebilecek dizi zor buldum. İzledim, eğlendim de ama; yorum yapılacak yer ve yorum yapan kimse de göremedim. Burada kimse bölümlerin altına yorum yapıp konuşmuyor mu? Öyle bir yer değil mi burası? Beni detaylı bilgilendirmeniz mümkün mü acaba?

Toruga adminimizin söylediklerine ek olarak özellikle izlemek istediğiniz diziler hususunda site çevirmeni sıfatımla sizden hiçbir şekilde Türkçe altyazısına ulaşamadığınız diziler için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. başlığı altından istekte bulunmanızı rica ediyorum smile  Şu anda kısıtlı imkanlarla elimizden gelenden daha fazlasını yapmaya çalışarak arşivimizi genişletmeye çalışıyoruz ama genişletirken sizlerin isteklerine öncelik vermek bizim ilk amacımız. O yüzden aklınızda olan, izlemek istediğiniz yapımları belirttiğim başlığa bırakırsanız elimizden gelen en kısa zamanda hem sizinle hem de forumla buluşturmaya gayret ederiz.

Teşekkür ederim dikkatiniz için smile

Beni dikkate alıp açıklama yaptığınız için ben teşekkür ederim. Dediğim gibi, forum benim için şu an çok karışık ve neyi nerede bulacağımı hala çözemedim. Üyelerin nerede ortak sohbet yaptığını da bulamadım. Şu an yardım isteyecek ve fikir belirtebileceğim tek yerler böyle konu başlıkları. Görünce sorup yazabiliyorum ancak. Yine de eğer çözebilirsem size isteklerimi yazacağım. Tekrar teşekkürler.
Bul
(03-19-2021, Saat:11:44 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(03-19-2021, Saat:11:28 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benimkiler soru olacak. Bu forum olaylarına son derece yabancıyım. Japon dizilerini izlemek isteyip de adamakıllı bir site bulamadığım için önüme çıkan buraya üye oldum bir kaç gün önce. Ama dizi izleme sitelerinde izlemeye ve bölüm altlarına yorum yapmaya alışkın ve son derece de seven biri olarak burası bana çok karışık geldi. İzlemek istediğim dizileri bulamamakla beraber, istediklerimi bırak izleyebilecek dizi zor buldum. İzledim, eğlendim de ama; yorum yapılacak yer ve yorum yapan kimse de göremedim. Burada kimse bölümlerin altına yorum yapıp konuşmuyor mu? Öyle bir yer değil mi burası? Beni detaylı bilgilendirmeniz mümkün mü acaba?

Sitemizde dizilerin tanıtım başlıkları Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bölümünde yer alıyor. Normalde bu başlıklar üzerinden sohbet ediliyor ve dizilerle ilgili resim video tarzı paylaşımlar yapılıyor. İncelerseniz bir çok dizi hakkında yorumlar ve paylaşımlar göreceksiniz. İzleme linklerinin olduğu başlıklara da yorum yazılabilir elbette.

İzleme linkleri konusuna gelince, tanıtımı olan tüm dizilerin çevirisi yok maalesef bu birincisi. İkincisi ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. bölümünde yer alan izleme linkleri çoğunlukla forumumuzun kendi çeviri projeleri olup bunun yanında işbirliği içinde olduğumuz oluşumların ya da bağımsız çevirmenler tarafından çevrilen çalışmalar da yer almakta. Bu arşivi gün geçtikçe geliştirmeye çalışıyoruz ve bir çok çeviri projemiz de devam etmekte. Kendi çalışmalarımızın izinsiz başka sitelerde yayınlanmasını istemediğimiz gibi biz de izinsiz diğer grupların çevirilerini alıp paylaşmıyoruz. Genel olarak işleyiş bu şekilde.

Dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Anlamaya ve alışmaya çalışacağım.
Bul
(03-20-2021, Saat:12:58 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Beni dikkate alıp açıklama yaptığınız için ben teşekkür ederim. Dediğim gibi, forum benim için şu an çok karışık ve neyi nerede bulacağımı hala çözemedim. Üyelerin nerede ortak sohbet yaptığını da bulamadım. Şu an yardım isteyecek ve fikir belirtebileceğim tek yerler böyle konu başlıkları. Görünce sorup yazabiliyorum ancak. Yine de eğer çözebilirsem size isteklerimi yazacağım. Tekrar teşekkürler.

Rica ederim, kafanıza takılanları site yönetiminden herhangi birimize özel mesajla da sorabilirsiniz böylece daha direkt bir yönlendirme yapabiliriz. O da aklınızda olsun smile Aslında forum olarak cok kullanışlıdır Japan-Fans ama hiç forum kullanmadıysanız tabii ki bir alışma evresi olacaktır. Ben de sizin gibiydim başlarda smile Umarım alıştıktan sonra sizi devamlı olarak burada görürüz smile
[Resim: qhlECOv.jpg]
(03-20-2021, Saat:03:59 PM)IDPeaceM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(03-20-2021, Saat:12:58 PM)Eyzün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Beni dikkate alıp açıklama yaptığınız için ben teşekkür ederim. Dediğim gibi, forum benim için şu an çok karışık ve neyi nerede bulacağımı hala çözemedim. Üyelerin nerede ortak sohbet yaptığını da bulamadım. Şu an yardım isteyecek ve fikir belirtebileceğim tek yerler böyle konu başlıkları. Görünce sorup yazabiliyorum ancak. Yine de eğer çözebilirsem size isteklerimi yazacağım. Tekrar teşekkürler.

Rica ederim, kafanıza takılanları site yönetiminden herhangi birimize özel mesajla da sorabilirsiniz böylece daha direkt bir yönlendirme yapabiliriz. O da aklınızda olsun smile Aslında forum olarak cok kullanışlıdır Japan-Fans ama hiç forum kullanmadıysanız tabii ki bir alışma evresi olacaktır. Ben de sizin gibiydim başlarda smile Umarım alıştıktan sonra sizi devamlı olarak burada görürüz smile

Evet, forum kullanmaya ne kadar yabancı olduğumu tahmin bile edemezsiniz.  Sad Asla anlayamadım şimdiye kadar. Ancak pes etmez de anlamayı başarabilirsem çılgın dizi yorumlarım tüm üyelere illallah getirtebilir.  Shy Tekrar teşekkür ederim.
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • IDPeaceM
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Forumumuz Hakkındaki İstek ve Önerileriniz Toruga 138 71,635 01-02-2017, Saat:06:19 PM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi