Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japon Seyahat Acenteleri Tarihi Yerleri Gezdi
#1
Japon Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) üyeleri, Burdur Sagalassos Antik Kent ile Antalya bölgesinde bulunan tarihi ören yerleri ziyaret ederek Helenistik, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı dönemi eserleri hakkında bilgi sahibi oldu.

[Resim: japon-seyahat-acenteleri-antalya-ve-burd...29_x_o.jpg]

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Japonya Tokyo Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile kültür ve arkeolojik varlıkları tanıma turizm potansiyelinin Japonya’da tanıtılması amacıyla JATA üyelerine 2 ilde tanıtım turu düzenlendi. 6 Japon seyahat acentesi yetkilisinden oluşan heyet, Antalya ve Burdur’daki 2 günlük inceme gezisini tamamladı. 

Konuk acente yetkilileri 2 ildeki tarihi ören yerindeki tarihi ve arkeolojik varlıkları tanıtımını Japonya'da yapacakları ifade edildi. Pamukkale, Efes, Fethiye ve İstanbul’u içeren tanıtım turlarına Antalya’dan başlayan Japon heyette, Yomiuri Travel’dan Planlama Şefi Hiroko Saito, Tobu Top Tours’dan Yurtdışı Seyahat Satış Müdürü Tatsuya Yoshioka, Marjinal Inc.’den tur operatörü Saeko Shibai, Erguvan Tur’dan satış sorumlusu Sakie Kaneko, Focus CO.’dan Sachio Kabayama ile Japonya Seyahat Acenteleri Derneği Genel Müdür Yardımcısı Hidenori Sakai yer aldı. 

Japon heyet Aspendos Antik Tiyatrosu ve adeta tarihi açık hava müzesiyi andıran Side Antik Kent ve Side Apollon Tapınağı'na hayran kaldı. Japon heyet gün batımına kadar Side'de bekleyerek Apollon Tapınağı'ndan gün batımını fotoğrafladı. Japon heyet, heyet tarihi ören yerleri yanı sıra Kaleiçi’nde Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerinin ortak eseri, surları, Antalya’nın mimari tarihi ile bölgedeki yaşam tarzını, gelenek görenekleri yansıtan kiremit çatılı evleri fotoğrafladı. 

Japonlar Antalya'dan sonra Burdur'un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos Antik Kenti’ne geçti. JATA üyesi acente yetkililerinden Tobu Top Tours Yurtdışı Seyahat Satış Müdürü Tatsuya Yoshioka, 2 günlük gezi ile ilgili şu bilgileri aktardı: "Kısa sürede gezmek güzel ancak anlamak zor. Harika yerler, ancak bir kez gelmekle buraların anlaşılması kolay değil. Defalarca gelip sindirerek anlamak mümkün. Dolayısıyla bizim müşterilerimize bunu daha fazla gösterip anlatmamız için gerekiyor."

Japonya Seyahat Acenteleri Derneği Genel Müdür Yardımcısı Hidenori Sakai, Side Antik Kent ve Sagalassos Antik Kent'e hayran kaldığını kaydetti. Kazı çalışmalarının yüzde 25'i gün yüzüne çıkarılan Sagalossos'un ayağa kaldırılan Antoninler Çeşmesi'nin büyüleyici olduğunun altını çizen Sakai, "Sagalassos ile ilgili ilgili söylemek istediğim şey şu. Kazıların yüzde 25’ine gelmesi ve bu haliyle görmemiz harika, burası tamamen bizi şaşırtmış durumda. Dünden itibaren dolaşıyoruz. İki günde o kadar çok şey gördük ki, buradaki bilgilerle malzemeleri aldık ve daha da dolaşacağız. Buralar çok güzel. Bu güzellikleri Japonya'da anlatacağız." ifadelerinde bulundu.

Alıntıdır: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir./10.11.2015
[Resim: jIfBZTog.jpeg]
Anime Listem
:
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.


Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi