Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonya-Türkiye Enformasyon Merkezi (JATEM) Nedir? Amaçları ve Faaliyetleri Nelerdir?
JATEM Nedir? Amaçları ve Faaliyetleri Nelerdir?

[Resim: N5x2IXJ.jpg]

Japonya-Türkiye Enformasyon Merkezi (JATEM), merkezi Japonya'nın Kansai bölgesinde Kyoto şehrinde yer alan bir dernektir.

Derneğin başkanlığını Cem Sakar yapmaktadır. Kurucu üyelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Dernek Japonya-Türkiye dostluk ve işbirliğine destek amacıyla kurulmuş turizm, ticaret, kultur ve egitim konularinda faaliyetler göstermeyi amaçlamaktadır.

Faaliyetleri içerisinde en çok dikkat çeken ve aktif oldukları konu öğrenci danışmanlığıdır. Bu bağlamda Türkiye'den gelecek yada halen Japonya'daki ogrencilerin buradaki ihtiyaçları ve sorunlarına yardimcı olma amacı taşımaktadırlar. Dernek elinden geldiği kadar okul, iş ve ev bulma yanında aynı zamanda vize konularında da yardimcı olmaya çalışmaktadır. Kurum Japonya'ya gelen öğrencileri Japonca eğitim veren okullara hazırlanması ve Japonca'yı en iyi şekilde öğrenebilmesi için en ucuz dil kurslarına da yönlendirmektedir.

Diğer faaliyetler arasında işadamlarına fuar ve rehberlik desteği, Türk sanatçıların sergi ve gösterilerine destek, Türkçe dil, müzik ve el işleri kursları da bulunmaktadır.

JATEM, 2013 Kasım ayından bu yana Japan-Fans'la iş birliği çalışmasına başlamıştır. Japan-Fans'ın görevi kurumun çalışmalarını anlatmak, etkinliklerini duyurmak ve Japonya'ya gitmeye hevesli üyelerimizi kendilerine yönlendirmektir.

Ekibe her türlü sorunuz için JATEM Web Sitesi'ndeki iletişim kısmını kullanabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

JATEM Web Sitesi: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

JATEM Ekibi:

Dernek Başkanı

Cem Sakar

-----------------------

Kurucu Üyeler:

Rıza Alkoç
Seden Beysu
Mustafa Perçin
Bora Bingol
Ramazan Dalgıç
Ali Özdemir
Kawashimo Tetsuya
Okuda Kazuhiro
Morimasa Tetsuji
Hirotake Yuuji

Tanıtım yazısı tarafımca JATEM Web Sitesi'ndeki bilgiler ve Cem Bey'in yolladığı maillerdeki bilgilerin derlenmesiyle oluşturulmuştur.
[Resim: KWM6fz.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JATEM Japonca Eğitim Programı (JEP) 2019 Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim Alımları İle İlgili Duyuru Toruga 3 3,522 10-20-2018, Saat:04:20 PM
Son Yorum: Tessaiga
  2017 Ekim JATEM Japonca Eğitim Programı İle llgili (JEP) Toruga 0 1,409 04-21-2017, Saat:09:33 PM
Son Yorum: Toruga
  JATEM'den Japonca Eğitim Bursu (Sonuçlandı) Toruga 17 13,084 11-09-2014, Saat:09:47 PM
  Japonya'ya Seyahat Anketi Toruga 5 3,640 12-18-2013, Saat:01:36 AM
Son Yorum: matrixsakini
  Japonya-Türkiye Enformasyon Merkezi (JATEM)'den Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Toruga 0 4,314 11-21-2013, Saat:07:21 PM
  Japonya-Türkiye Enformasyon Merkezi (JATEM)'den Ticari Girişimcilere Destek Toruga 0 1,568 11-19-2013, Saat:06:46 PM
  Japonya-Türkiye Enformasyon Merkezi (JATEM)'den Öğrenci Danışmanlığı Desteği Toruga 0 1,895 11-16-2013, Saat:07:14 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi