Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Visual Kei Ayrıntılı Açıklama (Alt Türleri Karıştıranlar İçin)
Aydınlatıcı bir tanım olmuş, teşekkür ederiz. smile Visual Kei J-rock ile çok karıştırılır aynı şekilde alt türevleri ile de karıştırılır. Bu yüzden Japonya dışından olan bizler için oldukça kafa karıştırıcı bir durum ortaya çıkar. Last.fm gibi müzik tarzları hakkında iyi gözlem yapılabilecek bir sitede bile bu durum böyledir. Daha çok Japanese Heavy Metal Band olarak anılır Visual Kei. Pek tarzım olmasa da bazı şarkılarını çok sevdiğim istisnai gruplar vardır.

Alt türevlerinden olan Nagoya Kei ise kesinlikle ve kesinlikle bana uygun olmayan, dinleyemeyeceğim bir tarz. Dinlemeyi denedim, Punk-rock grupları dışında Death Metal, Black Metal tarzına benzerlik gösteriyor bana göre. Oshare Kei bana daha sevecen daha yumuşak geldi. smile Diğer alt türevleri de merak amaçlı dinlediğim oldu. Çoğunu sevmesem de, sevdiklerim de oldu. Örnek: Angura Kei-Onmyouza'nın bazı şarkıları smile

Ayrıca şunu da belirtmek istedim; Japon arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla Japon halkı özellikle elit kesimi Visual Kei dinlemiyor. Bizde nasıl ki elit kesim Arabeskten nefret eder, dinleyenleri küçümser, aynısı V.Kei için geçerli Japonya'da. Arkadaşım aynen şunu demişti; "V.Kei'yi emolar, ergenler, yabancılar vs. dinler. Biz Shibuya Kei, J-Jazz, J-Electronic, J-House gibi tarzları dinleriz."
Detaylı tanıtım ve ek bilgiler için teşekkürler! Bu bilgileri bulmak kolay değil!
Ben Visual Kei'yi ve Oshare Kei'yi bilmeyen rock dinleyicisi kesimine şu şekilde anlatıyorum:
"Batı müziğine göre Visual Kei, Gothic Metal gibidir! Biliyorsunuz Gothic Metal'in de aynı Visual Kei gibi bin türlü alt versiyonları mevcut: senfonik, gothic rock, heavy gothic vb. Visual Kei de uzakdoğunun Gothic müziği gibidir. Oshare Kei ise batının Emo Rock türü gibidir: renkli, modern popvari, vb. Fakat görsel olarak benzerlik taşısa da ikisinin de duygusu farklıdır."
^_^
Banner-Ideas-the-gazette-21395081-680-100.jpg
!GazeRock Is Not Dead!
bilgi için teşekkürler merak ediyordum bende nezamandır
Ara
Visual Kei'yi seven birisiyim.resimleri çok güzel seçmişşsiniz.teşekkürler.
Kendi adıma çok faydalandığım bir konu olmuş,teşekkür ediyorum.
Ancak yine karıştırmaya devam edeceğim gibi bir his hala içimde. Huh

-A-
Ara
Visual Kei şarkıları dinliyorum , çok da beğeniyorum ama fazla bilgim yoktu. Bu bilgiler çok yararlı oldu! Daha fazla Visual Kei grupları tanımak istiyorum.

Konu için teşekkürler!  Angel
 LyrgD0.png

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
Ara
* Resimler güncellenmiştir, konu düzenlenmiştir.
 LyrgD0.png

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi