Anket Başlığı: Japon biriyle evlenmek ister misiniz ?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet
83.33%
85 83.33%
Hayır
16.67%
17 16.67%
Katılımcı sayısı: 102 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.6/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japon Biriyle Evli Olmak İster miydiniz?
Okuduğum lisede kulüp saatlerinde sınıflar karıştığında bir sınıfta panolarda haiku etkinliği yaptıklarını gördüm. Öğrencilerden birisi japonca yazmış. (Kulüpteki arkadaşlar okuyabildiğimi görünce etkilendiler Big Grin ) İlgimi çektiği için araştırdım. İki sınıf altımda, babası Türk annesi Japon bir kız olduğunu öğrendim. (Haiku fikri büyük ihtimalle ondan çıktı) Kızın ismine Miray koymuşlar. Japonca’da 未来(mirai) olarak kullanıyordu. İnternetten Japon-yabancı evliliklerinin çalışmadığını, çocuk yapıldıktan sonra bayanların genelde boşanma davası açıp half çocuğunu alıp Japonya’ya döndüğünü okumuştum. Bu örneği gördükten sonra aslında olabileceğine inanmaya başladım. Bizim okulda ben de dahil olmak üzere bayağı yarım veya tam yabancı öğrenci var. Kızın boyu kısaydı, gözleri çekikti ama arkadaş ortamında falan hiç dışlanmıyordu. Bu zorbalık, dalga geçme olayı Japonya’daki okullarda daha yaygın herhalde.
[Resim: CLANNAD-0156.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Japonya'ya Taşınmak İster Misiniz? Naharaka 39 16,644 11-05-2015, Saat:08:28 PM
Son Yorum: Aizawa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi