Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otoyomegatari / 少女新娘物语 / Gelin Hikayeleri - Manga Türkçe Çevirisi

OTOYOMEGATARİ
Gelin Hikayeleri

Çeviri: Ashiya
Edit: Zeze (HF)

[Resim: da68.jpg]

Mangaka: Kaoru Mori
Tür: Seinen, Dram, Tarihi, Romantizm
Durum: 2009 - Günümüz

19. yüzyıl Orta Asyası, Hazar Denizi çevresinde bir köyde yaşayan genç Amire'nin kendinden 8 yaş küçük bir oğlan çocuğu olan Karluk ile evlendirilmesi ve dağlar ötesinde uzak bir köye gelin gitmesi
ile hikaye başlar. Gelin gittiği aile ile olan günlük yaşantısı ve iletişimi anlatılırken Amire'nin kendi köyünden gelen habercilerle bütün huzurları bozulur. Gelen haber ise Amire'nin nişanı atması üzerinedir.

İndirme Linkleri

İlk 16 bölüm Alumnia Fansub tarafından çevrilmiştir
ama ilk bölümden itibaren indirme linklerini buraya ekliyorum.

Bölümleri indirmek için cilt kapakların üstüne tıklayın.

CİLT 1

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

CİLT 2

CİLT 3

CİLT 4

CİLT 5

[Resim: n6qj.jpg]

Bul
Hem sana hem de editleyecek arkadaşa kolaylıklar dilerim Ashiya Cool
[Resim: ppWuKyc.gif]
Kolay gelsin Ashiya, güzel bir mangaya benziyor. ;)
[Resim: xPdeGf.jpg]
Seinen sınıflandırmasında olmasına rağmen kendini herkese okutturabilecek harika bir seri. Ayrıca Türk Dünyası'nda geçmesi ayrı bir yakın yapıyor bize bu mangayı. Ve bir kadının eseri olduğu için seri çok ayrıntılı ve aşırı sanatlı bir çizime sahip. Hani "kadın eli değmiş" bir seri olduğu her halinden belli. Favori mangalarımdandır, herkese tavsiye ediyorum. :)
"What does it mean to be strong?"
Bul
(06-20-2013, Saat:10:13 PM)Janoomma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hem sana hem de editleyecek arkadaşa kolaylıklar dilerim Ashiya Cool

Sağ olun.^^

(06-25-2013, Saat:03:51 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kolay gelsin Ashiya, güzel bir mangaya benziyor. ;)

Evet, çevirirken çok eğleniyorum gerçekten. smile

(06-25-2013, Saat:04:36 PM)Bugiboo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Seinen sınıflandırmasında olmasına rağmen kendini herkese okutturabilecek harika bir seri. Ayrıca Türk Dünyası'nda geçmesi ayrı bir yakın yapıyor bize bu mangayı. Ve bir kadının eseri olduğu için seri çok ayrıntılı ve aşırı sanatlı bir çizime sahip. Hani "kadın eli değmiş" bir seri olduğu her halinden belli. Favori mangalarımdandır, herkese tavsiye ediyorum. smile

Katılıyorum, özellikle "kadın eli değmiş" konusuna. Big Grin

-

Yorumlar için teşekkürler. smile

Bul
Evlilik çağına gelmiş bir kızın vasıfları neler olmalı? Annelerin kızları üzerindeki vazifeleri nelerdir? İkizlerimiz ve anneleri bu süreçten geçiyor. Eğlenceli bir bölümle karşınızdayız. 22. bölüm gelmiştir, iyi okumalar.^^

Bul
Vay be...

Baya iyi bir seriye başlanmış. Serinin içine bir kere girildi mi kendine kaptırıp götürüyor.

Asıl istediğimse, serinin anime olması ama.... T.T
[Resim: 4LadWsY.gif]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.|| Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. || Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Başlık linkler gerektiği gibi düzenlenene ve ortaklık projesine diğer sitede de yeterince yer verilene kadar kilitlenmiştir.
[Resim: xPdeGf.jpg]
23 ve 23,5 bölümler eklenmiştir.
23. bölüm özlediğimiz Amire'nin bir gününü anlatıyor. Yan hikayemiz de var: 23,5. Nine eski toprak tabii. Big Grin

İyi okumalar.^^

Bul
İyi akşamlar.^^
24 ve 25. bölümler eklenmiştir. Ayrıca 2 aya kadar güncele gelmeyi düşünüyorum çeviride, bakalım hayırlısı.^^
Bu arada düğün geldi çattı! Ben çevirirken çok eğlendim, sizin de aynı zevki yaşamanız dileğiyle, iyi okumalar. smile

Otoyomegatari kıyafet ve aksesuarlarıyla ilgilenenler için:

Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuroko No Basuke / Kuroko'nun Basketbol Tarzı - Manga Türkçe Çevirisi / Tamamlandı Ashiya 626 298,344 02-17-2017, Saat:10:05 PM
Son Yorum: kahtaliibo
  Bakuman / バクマン。/ Türkçe Manga Çevirisi Bugiboo 3 4,424 02-10-2016, Saat:09:01 PM
Son Yorum: bilir2010
  Kuroko'nun Basketbol Tarzı "Extra Game" - Manga Türkçe Çevirisi Ashiya 42 30,755 08-12-2015, Saat:10:58 AM
Son Yorum: Toruga
  Anitsuu! / アニツウ! - Manga Türkçe Çevirisi / Tamamlandı minrathsk 14 8,982 05-19-2015, Saat:03:57 PM
Son Yorum: bahiredemir2@hotmail.com
  Gin No Saji / 銀の匙 / Gümüş Kaşık -Türkçe Manga Çevirisi- Bugiboo 7 5,263 05-12-2015, Saat:02:04 PM
Son Yorum: nadirozturk
  Open Sesame / Açıl Susam Açıl (Türkçe Manga Çevirisi) (Shounen / Okul / Komedi) Toruga 28 20,033 08-23-2014, Saat:04:15 PM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi