Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10. Ankara Japon Filmleri Festivali'nde Buluşuyoruz! (2 Mart 2013)
Gittik, izledik ve geldik smile
Ben çok büyük zevk aldım gerçekten. Sadece Japon filmlerini büyük ekranda izlemek değil, forumumuz sayesinde tanıma şansı yakaladığım güzel arkadaşlarla yüzyüze görüşmek de inanılmaz bir mutluluktu. Sevgili AppyRossa ve hazal_ sizinle tanışmak çok güzeldi. İyi ki geldiniz. Lol
Bu ilk Japan-Fans Ankara buluşmamızdı, bana göre sanki çok çabuk geçti gibi zaman. Bundan sonrakilerde daha erken bir saatte buluşup, vakit kısıtlaması olmadan oturup rahatça sohbet edebilmeyi garantilememiz gerekiyor demek ki! Cool

İlk olarak gösterilen Ruhların Kaçışı / Spirited Away / Sen to Chihiro no Kamikakushi / 千と千尋の神隠し filmini yıllar öncesinde izlemiştim. Ama tekrardan izlemek de kesinlikle yine keyif verdi. Büyük bir hayal gücü barındıran, büyük bir görsel şölendi diyebilirim.
İkinci film Benden Sana / From Me to You / Kimi ni Todoke / 君に届け zaten çok sevdiğim bir anime uyarlamasıdır. Animeyle birebir aynı çekmişler neredeyse filmi. Ama tekrardan izlemek hiç sıkmadı beni. Gülümseten diyalogları olsun, rüzgarın o huzur verici sesini duymamıza vesile olan sakin görüntüleri olsun, her şeyiyle çok güzeldi.
Üçüncü olarak gösterilen Zirve / Peak: The Rescuers / Gaku / 岳 - ガク - ilk defa izleme fırsatı bulduğum bir filmdi. Beğendim. Konuyu işleyiş olarak biraz zayıf bulsam da genel anlamda hoşuma gitti. Yeniden ve sindire sindire izleyebilmek için temin etme çalışmalarına giriştim bile. Gomen Bende aşırı ilerlemiş derecede yükseklik korkusu olmasına ve bazı sahnelerde kendimden geçecek seviyeye gelmeme rağmen gözümü kırpmadan izledim. İzlemeyenler izlesin derim. Relieve
Filmlerin gösterileceği mekan yaklaşık 200 kişilik bir yerdi. Biz yaklaşık 40 dakika önceden oradaydık ve salon neredeyse boştu. Toplamda 5 kişi vardı yoktu. Neden kimseler yok diye düşündüğüm bir sırada vakit yaklaştıkça koltuklar birer ikişer dolmaya başladı ve hatta yer bulamayıp ayrılmak zorunda kalan çok kişi olduğunu gözlemledim.
İlk filmi Mirune'yle birlikte izledik. AppyRossa ve hazal_ ilk filmden sonra yanlarında birer arkadaşlarıyla geldiler. Ama hazal_ ve arkadaşına koltuk bulamadığımız için, 3. filmde geri gelmek üzere bizden ayrıldılar. Ama elbette 3. filmi birlikte izleme şansı yakaladık. Eskiden üst üste 3 film devirirdim çok rahatlıkla. Shy Paslanmış mıyım neyim, hep aynı noktaya bakmaktan boynum tutulmuş gibi. Blush Buna rağmen çok eğlendim.

Kısaca orada olmak güzeldi. Yeni arkadaşlar edinmek güzeldi. Gelecek yılki Japon Filmleri Festivali'ni iple çekiyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz da, o zaman da buluşuruz ve umarım biraz daha kalabalık oluruz. Wave
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: ppWuKyc.gif]
Eğlendiğinize sevindim arkadaşlar. Ben de katılan üyelerimize ve organizasyonu ayarlayan Janoomma'ya teşekkür ediyorum. smile
[Resim: xPdeGf.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trendy Dergisinde Japon Sanatçıların Posterlerini Yayınlatıyoruz! [Aktif] Toruga 179 94,884 01-02-2017, Saat:07:25 PM
Son Yorum: Toruga
  Japon Ünlülere Twitter'dan Ulaşalım [Aktif] Toruga 67 33,735 09-21-2015, Saat:12:32 AM
Son Yorum: -dizikolik-
  Genç TV'de Japon Sanatçıların Klip ve Konserlerini Yayınlatalım! [Aktif] Toruga 0 1,905 10-08-2014, Saat:08:45 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Verelim! [Aktif] Toruga 0 1,361 05-05-2014, Saat:03:21 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Veriyoruz! [Sonuçlandı] Toruga 2 2,514 10-13-2013, Saat:11:21 PM
  May J. Konseri İçin Yapılacak Twitter Etkinlikleri (11-12 / 14-15 Mayıs 2013) Toruga 5 3,546 05-26-2013, Saat:11:17 AM
  JİKAD'ın Düzenlediği Koto Dinletisine Gidelim! (1 Haziran 2013) Bugiboo 2 1,898 05-24-2013, Saat:10:35 AM
Son Yorum: Haruka-chan
  Saori Kimura'nın Maçına Katıldık (07 Şubat 2013) Toruga 29 17,762 04-24-2013, Saat:05:42 PM
Son Yorum: semaçiğdem
  9. Ankara Japon Film Festivali'ne Gidiyoruz! (1-4 Şubat 2012) Night06 7 4,403 03-19-2013, Saat:02:14 PM
Son Yorum: Kunoichi
  Dream TV Evdeki Ses Programında Japon Klipleri Yayınlatalım! [Aktif] glşh 74 33,880 11-16-2012, Saat:08:43 PM
Son Yorum: Zuzagi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi