Anket Başlığı: En İyi Olduğunu Düşündüğünüz Şutör Gard?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Junpei Hyuuga (Seirin)
21.31%
13 21.31%
Yoşitaka Moriyama (Kaijou)
3.28%
2 3.28%
Reo Mibuçi (Rakuzan)
8.20%
5 8.20%
Şintarou Midorima (Şuutoku)
57.38%
35 57.38%
Ryou Sakurai (Touou)
4.92%
3 4.92%
Tatsuya Himuro (Yosen)
4.92%
3 4.92%
Katılımcı sayısı: 61 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.6/5 - 10 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuroko No Basuke / Kuroko'nun Basketbol Tarzı - Manga Türkçe Çevirisi / Tamamlandı
Hep Ashiya konuşuyo, bu sefer de ben yorulayım biraz dedim;

Aslında şu mangayı çevirmeye başladığım dakikadan itibaren aklımda hep nasıl daha rahat okunabileceği sorusu vardı(Benim tuzum kuru tabii, İngilizce metni sayfası 2.5 kuruştan bastırıp rahat rahat okuyorum, her şey sizler için). Araştırdım ettim ve resimlerden .pdf formatında dosya oluşturmayı öğrendim. Dosya boyutu düşüyor, çizimler çok bozulmuyor, ayrıca yazılar da rahat rahat okunacak kadar büyüyor .pdf yapınca ama tabii ki takdir siz okuyucularımızındır. Bu yüzden örnek olarak 9. bölümü .pdf formatında yükleyeceğim. Eğer baktıktan sonra bana ya da Ashiya'ya olumlu / olumsuz geri dönüş yaparsanız sevinirim. ^^

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. örnek .pdf formatındaki sayıyı indirebilirsiniz. smile

NOT: .pdf formatını açabilmek için Adobe Reader (Genelde her bilgisayarda vardır, yoksa da olması lazımdır.) gibi bir programa ihtiyacınız vardır, bilmeyen vardır belki diye koyayım dedim bu notu smile
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
"What does it mean to be strong?"
Bul
Harika iş çıkarıyorsunuz arkadaşlar, ellerinize sağlık. Bravo
[Resim: xPdeGf.jpg]
(12-10-2012, Saat:05:35 PM)Bugiboo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hep Ashiya konuşuyo, bu sefer de ben yorulayım biraz dedim;

Aslında şu mangayı çevirmeye başladığım dakikadan itibaren aklımda hep nasıl daha rahat okunabileceği sorusu vardı(Benim tuzum kuru tabii, İngilizce metni sayfası 2.5 kuruştan bastırıp rahat rahat okuyorum, her şey sizler için). Araştırdım ettim ve resimlerden .pdf formatında dosya oluşturmayı öğrendim. Dosya boyutu düşüyor, çizimler çok bozulmuyor, ayrıca yazılar da rahat rahat okunacak kadar büyüyor .pdf yapınca ama tabii ki takdir siz okuyucularımızındır. Bu yüzden örnek olarak 9. bölümü .pdf formatında yükleyeceğim. Eğer baktıktan sonra bana ya da Ashiya'ya olumlu / olumsuz geri dönüş yaparsanız sevinirim. ^^

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. örnek .pdf formatındaki sayıyı indirebilirsiniz. smile

NOT: .pdf formatını açabilmek için Adobe Reader (Genelde her bilgisayarda vardır, yoksa da olması lazımdır.) gibi bir programa ihtiyacınız vardır, bilmeyen vardır belki diye koyayım dedim bu notu smile

Evet. smile Asıl çevirmenimizin yaptığı kolaylık doğrultusunda böyle yapacağız artık.^^ Olmayanlar da söylesin, bir programı indirme linki hazırlarım ben.^^

Bul
Çevirisini uzun zamandır beklediğim bir mangaydı :) Emeğinize sağlık takipteyim :)
Bul
Teşekkür ederiz, keyifli okumalar smile
Bul
Kusura bakmayın arkadaşlar. Yeni bölümleri koyacağız ama bir türlü PDF formatında yapamadık. Bu yüzden ben yarın normal formda ekleyeceğim. Daha sonraya kaldı PDF işi maalesef.^^"

Bul
Ses kontrol, ses kontrol, bir - iki. Ehm.

Uss!

Yine ben sevgili takipçilerimiz! Bölüm 10 listeye eklenmiştir, keyifli okumalar! Bu arada pdf formatında vermeye devam ediyoruz serileri, sorun yok. Ayrıca bir haberimiz daha var (güzel bir haber bence); Geçen hafta içerisinde Ashiya ile Kotonaru çeviri grubuna dahil olduk ve Kotonaru ile Japan-Fans arasında manga çevirileri konusunda güzel bir anlaşmaya varıldı. Yani artık daha nitelikli çeviriler (Çevirilerim kontrol ediliyor ve bu onları iyileştiriyor. Çevirilerimin çok iyi olduğuna kefilim ama neden çok iyiden de daha iyi olmasın ki?) ve daha sağlıklı editlerle karşınızda olacağız. Bunun yanında -şimdilik ad vermeyelim- yeni bir (belki iki) projemiz daha yakında sizlerle olacak. Buradan Japan-Fans'ın admini Toruga'ya ve Kotonaru Çeviri Grubu'nun lideri IMC'ye, ayrıca edit işinin verdiği ağır yükün yarısını Ashiya'nın üzerinden alan Kotonaru Çeviri editörlerinden Merue'ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Toruga'nın da dediği gibi; inşallah iki taraf için de hayırlısı olur. smile

Herkese iyi okumalar!
Bul
10. bölüm ile ilgili bir şey eklemek istiyorum, görüyorsunuz ki yeni program kullanmaya başladım. Bunun tesirleri umarım hissedilmiştir. : D

11. bölüm de geldi! Çeviri Bugi Boo'ya, düzenleme ise Kotonaru grubundan Merue editörümüze ait. :)
Ayrıca konumuzun ilk sayfasını da düzenledim. Bilgiler yakında daha da çoğalacaktır. ^^

12. bölümü de yakında sizlerle paylaşacağım. :)

İyi okumalar!^^

Bul
Yeni okumaya başladım. Güzel bir mangaya benziyor.
[Resim: tumblr_mh7tg2pfwZ1qasuxxo1_250_zps651e631e.gif]
Bul
Mangamıza yeni çevirmen ortak olmuş, hoş olmuş. smile Elinize sağlık. Wave
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakuman / バクマン。/ Türkçe Manga Çevirisi Bugiboo 3 4,424 02-10-2016, Saat:09:01 PM
Son Yorum: bilir2010
  Otoyomegatari / 少女新娘物语 / Gelin Hikayeleri - Manga Türkçe Çevirisi Ashiya 24 14,238 09-16-2015, Saat:03:56 PM
Son Yorum: Matmazel
  Kuroko'nun Basketbol Tarzı "Extra Game" - Manga Türkçe Çevirisi Ashiya 42 30,764 08-12-2015, Saat:10:58 AM
Son Yorum: Toruga
  Anitsuu! / アニツウ! - Manga Türkçe Çevirisi / Tamamlandı minrathsk 14 8,987 05-19-2015, Saat:03:57 PM
Son Yorum: bahiredemir2@hotmail.com
  Gin No Saji / 銀の匙 / Gümüş Kaşık -Türkçe Manga Çevirisi- Bugiboo 7 5,264 05-12-2015, Saat:02:04 PM
Son Yorum: nadirozturk
  Open Sesame / Açıl Susam Açıl (Türkçe Manga Çevirisi) (Shounen / Okul / Komedi) Toruga 28 20,039 08-23-2014, Saat:04:15 PM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi