Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Japonca Öğrenmeye Başlayacaklara Tavsiyeler
Yeni Japonca Öğrenmeye Başlayacaklara Tavsiyeler

Gün geçmiyor ki Japonca öğrenmek isteyen üyelerimizden mesajlar almayalım. Çoğu zaman nasıl başlamaları gerektiğini soruyorlar bizlere. Bu başlıkta Japonca öğrenen ya da bilen üyelerimiz tecrübelerini paylaşsınlar ve yeni öğrenecek üyelerimize yol göstersinler istiyorum. Hepimizin söyleyecek şeyleri vardır diye umuyorum.

Benim tavsiyelerim:

1. Japonca öğrenmeye Hiragana ve Katakana ile başlayın.
2. Romaji'ye fazla bulaşmayın.
3. Hiragana ve Katakana'yı tam olarak kavramadan Kanji'ye geçmeyin.
4. Çizim sıralarının önemli olduğunu unutmayın.
5. Doğru telaffuz için bol bol Japonca şarkılar dinleyin, anime / film / dizi izleyin.
6. Japon kanallarını izlemek telaffuzunuzu geliştireceği gibi sürekli yazıların bulunduğu programlar olduğundan harflerin aklınızda kalmasını sağlar ve eğlenerek bir yandan da pratik yaparsınız.
7. Kanji seviyelerini bilerek hareket edin. En düşük seviyedeki kanji'lerden başlayın.
8. Yardımcı kitaplar edinin.
9. Mümkünse bir kursa yazılın.
10. Ve pes etmeden çalışmaya devam edin. smile

Siz de tavsiyelerinizi ekleyebilirsiniz. Üyelerimize yardımcı olması dileğiyle.
[Resim: xPdeGf.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ちかこ
Benim tavsiyem biraz birşeyler öğrendikten sonra japon arkadaşlar bularak konuşmaya çalışın. Ben japoncayı kendi başıma öğrenmeye çalışıyorum ve hâlâ çok kötüyüm ama farkettim ki, japonlara mesaj atacağım, birşey anlatacağım diye çabalarken çok şey öğrenmişim. Cümleleriniz yanlış olsa bile sorun değil, çabalamaya devam edin, farkında olmadan çok şey öğreneceksiniz zamanla;)
Bul
(09-23-2012, Saat:02:45 PM)semaçiğdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benim tavsiyem biraz birşeyler öğrendikten sonra japon arkadaşlar bularak konuşmaya çalışın. Ben japoncayı kendi başıma öğrenmeye çalışıyorum ve hâlâ çok kötüyüm ama farkettim ki, japonlara mesaj atacağım, birşey anlatacağım diye çabalarken çok şey öğrenmişim. Cümleleriniz yanlış olsa bile sorun değil, çabalamaya devam edin, farkında olmadan çok şey öğreneceksiniz zamanla;)

katılıyorum smile bir dili öğrenmek için zaten o dili anadil olarak konuşan insanlarla iletişim kurmak önemlidir smile bir de müzik dinlemek, şarkı sözlerini çevirmeye çalışmak da çok işe yarıyor tavsiye ederim smile
Yeah, 数え切れない papers & PAGES,

and I can write to u forever, it's ENDLESS
Bul
Mesela japoncayı ana diliniz gibi düşünün. mesela ben refleks anlarım da, yada arkadaşlarımda selamlaşırken konuşurken japonca kullanmaya özen gösteriyorum. ve onlara demek istediğimi türkçe anlatırken hiç unutmadığımı görüyorum. insanlar bana deli diyorlar ama ben halimden memnunum smile
[Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno1_r2_250.gif][Resim: tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno2_r3_250.gif]
bende bayaa bişeylerr ögrendim ilk tanışmaa ve günlük konuşmaa kalıplarının çogunuu kavradım ve yardımcı kitaplar alıyoorum artı japon kız arkadaşım ve annesi çok yardımcı oluyorlar hergün facebookdan yazışmak iyi oluyoo ama yinede yorucuu...ilk baştaa kısa cümleler ve sık kullanılan kelimeleri bilmek daha faydalı gerisi yavaş yavaş geliyorr tabiki azim olursaa kolaylıkla ögreniilir
Bul
merhaba ben daha önce japonca kursuna gitmiştim , yazmayı veya yazılanı okumayı değil ama konuşmayı bir nebze öğrenmiştim. Pratik yapmak için çok şansım olmadığı için 6-7 senede unuttum sayılır. Ben biraz derdimi anlatmak ve öncelikle anlamak istiyorum. Yaza inşallah japonyaya gitmek istiyorum bu nedenle kelime kartları aldım ama sizin farklı tavsiyeleriniz var mı ?
Bul
Japonca zor bir dil deyip es geçilsede gerçekten öğrenirken çok eğlenilen bir dil.Ben katakana ve hiraganayı bitirdim bakalım kanji ne kadar zorlayacak.Ayrıca Japonca öğrenirken şarkı esnasında duyduğunu anlamak muhteşem bir duygu ~~
[Resim: 3GNn3.gif]

KentoKakuMasakiOkadaHokutoMatsumuraKeitoOkamotoRyosukeYamada
Lol
Bul
okuduğunu, duyduğunu vb anlamak gerçekten muhteşem bir duygudur, bunu başarmak için bilgi ve neyin nerede kullanıldığını, hangi durumlarda hangi lafların söylendiğini vb öğrenerek gitmek çok önemli bence, benim ek olarak yapabileceğim tavsiye, ister romaji ister hiraganadan başlansın, en önemlisi eski 3kyuu, şimdiki N4 ayarında olan seviyeye kadar kapsanan temel grameri, özellikle fiil çekimlerini (şimdiki zaman geçmiş zaman geniş zaman, olumsuzlar, edilgen ettirgenler vb) tam doğru bilgi seviyesiyle ve pratikte uygulayabilecek hale gelerek öğrendikten sonra, izlediğinizi anlamak veya hızlı ve doğru okuma-anlama gibi çok yüksek seviye gerektiren işleri yapmanızı sağlayacak kanji ve kelimeleri öğrenme aşamasına geçmektir..
Bul
Kesinlike.Ben şuan hiragana ve katakanayı çok iyi biliyorum ve birçok Japon arkadaşa sahip oldum gerçekten eğlenceli!! Big Grin kk
KentoKaku.MasakiOkada.KoikeTeppei.EijiWentz.

[[Resim: tumblr_m0kuk5aT7c1qdonfgo1_500.gif] Lol
Bul
Kanji öğrenmek için, sevdiğiniz ünlülerin, kelimelerin vs kanjilerinden başlamanızı tavsiye ederim. smile

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japonca'ya Başlıyorum ! Tadakuni 6 1,900 12-29-2017, Saat:01:08 AM
Son Yorum: Subaru STi
  Trabzonda Japonca JusTiMe 0 1,453 07-22-2016, Saat:03:25 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonca'da Kanji-Kana Sözlük JusTiMe 0 1,453 07-21-2016, Saat:08:39 PM
  Kanji Öğrenmeye Ne Zaman Başlamalıyım Godzilla 1 1,661 07-21-2016, Saat:08:34 PM
  Japonca Öğrenmek İstiyorum Aizawa 8 4,992 10-23-2015, Saat:05:51 PM
Son Yorum: Aizawa
  Japonca / İspanyolca? Kurs / Üniversite? Chiyuki 7 3,159 10-23-2015, Saat:10:16 AM
Son Yorum: ds_krtl
  Ankara da japonca öğrenebileceğim yer Kudo_Snichi 1 1,910 04-03-2015, Saat:10:43 PM
Son Yorum: furendoriina
  İzmir'de Japonca Kursu Var mı? ebruss 0 1,796 06-10-2014, Saat:03:36 PM
Son Yorum: ebruss
  İstanbul'da Japonca Kursu Var Mı? SnowyUsagi 1 2,166 06-09-2014, Saat:07:28 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonca Öğrenmeye Yeni Başladım Bir Sorum Var otaku-san 7 5,017 09-01-2013, Saat:10:27 PM
Son Yorum: otaku-san

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi