Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl?
lanet olsun onlara. çok cimriler Sad
[Resim: tLuM8.gif]
皆殺す
Bul
Sanırım hepsi animeleri sevmiyor ve bahsedince sıkılıyolar.Imm :/
KentoKaku.MasakiOkada.KoikeTeppei.EijiWentz.

[[Resim: tumblr_m0kuk5aT7c1qdonfgo1_500.gif] Lol
Bul
(06-19-2013, Saat:07:39 PM)Sanchez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hahah dostum sende ne kadar şanslısın yahu.. Ben daha hiç bir Japon ile yüz yüze konuşamadım. 2 yıl önce yaz tatilinde Düzce'de çalışmadığım bir gün evde kalmıştım. İstanbul'a giden eski yol üzerinde ev tutmuştuk. Balkonda otururken polislerin geçtiğini ve yolu kapattıklarını gördüm. Ve sonrasında ise garip yazılı arabalar.. Türkiye'de kullanılan araba olmadıklarını tahmin etmiştim. Sonrasında bisiklet konvoyu.. Ardından gelen arabalarda Kanji yazıları vardı. Sanırım Japon'du onlar. Gerçekten bisikletleri bir harikaydı! İstanbul'da yarış vardı sanırım. O yüzden bu şekilde ilerlediklerini düşünüyorum. Bir daha karşılaşacak olursan, telefonumu vereyim. 10 Dakikaya yanına gelirim. Big Grin

Olur dosttum ne demek gözüm başım üstüne gel misafirim ol japonların olmasına gerek yok adanada takılırız smile
[Resim: jcW273d.gif]

eski nick: ads12358 telafuzu ve akılda kalması zor olduğu için Toruga'dan rica ettim ve değiştirdi smile
Bul
Üniversite yıllarında çok fazla Japon ile karşılaşırdık, hepsi mi Taksim'i sorar arkadaş!? Bir tanesini de Kapalı Çarşı'ya bırakmıştım, İngilizce olarak biraz sohbet etmiştik ama pek de hayal ettiğim gibi olmadı açıkcası. Başka birini de kola alırken kazıklıyorlardı, sinir olup kolasını ben almıştım da epey şaşırmıştı. :D
Geçenlerde de İstanbul'da tramvay durağında yaşlı bir amcayla Japon bir turistin diyaloğuna şahit oldum, turist -her zamanki gibi- Taksim'e nasıl gideceğini soruyordu, bizim amca da Taksim'i duymuş ya bağıra bağıra anlatmaya çalışıyor, "Amca sağır değil yahu sadece Türkçe bilmiyor." demek istedim de diyemedim. "İsterseniz siz bana anlatın ben tercüme edeyim." diyince bana atar yaptı "Ben biliyom biliyom ben." diye çıkışınca Japon-ossana sabır dileyerek uzaklaştım. Bu da böyle bir anımdır.
~

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Kuşadası'ndan dönerken bir dinlenme tesisinde durduk. Bizden sonra bir otobüs dolusu çekik gözlü indi. Konuşmalarından anladım ki Japonlar (bu kadar anime izle bir de en azından Japonca konuştuklarını anlamam gerekir yani) Onlarla konuşmak isterdim ama fazlasıyla çekingenim. Arabaya dönerken sessizce Konnichiwa dedim ama muhtemelen hiç kimse duymadı. smile
 [Resim: LyrgD0.png]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH
Bul
Başlığı seneler önce kendim açmışım ama ilk kez bir anım oldu.

Bugün bir baba-kıza rastladım. Kız 6-7 yaşlarındaydı baba da 50-55 falandır diye tahmin ediyorum. Normalde turistlerle ben de pek diyalog kurmam ya kabile halinde oluyorlar çünkü ya da karı koca ya da sevgili-tabiatıyla insan rahatsız etmek istemiyor. Bugünkü baba-kız gördüğüm en tatlı ve güzel istisnaydı. Küçük kız çok tatlı Japonca konuşuyordu, ben ona bakarken adam beni gördü gülümsedi ben de ona gülümsedim sonra bana bir cesaret geldi. Konuşmalarından emin olmama rağmen Japon olup olmadıklarını sordum adama, Japon olduklarını söyledi. Ben de kültürlerine, dillerine, ülkelerine ne kadar hayran olduğumu anlattım. Çok çok mutlu oldu, çok sevindi. Benim de turist olduğumu düşündü ama buralı olduğumu ve Türk olduğumu söyledim. Japonya'da daha önce bulunup bulunmadığımı sordu, daha önce hiç gitmediğimi ama gitmeyi çok istediğimi anlattım. Umarım gelirsin, bizim de buraya ilk gelişimiz tarzında bir şeyler söyledi, ben de ona İstanbul'u nasıl bulduğunu sordum, beğendiğinden ama soğuktan haz etmediğinden ve hastalanmaktan korktuğundan söz etti. Bu arada kızını gösterip İngilizce bilmiyor, şu anki konuşmalarımız onun için seslerden ibaret dedi. Ben kendi İngilizcemin de zaman zaman anlaşılmaz olabileceğinden söz edip özür diledim, sorun olmadığını çok iyi anladığını söyledi. Çok hoş sohbet bir adamdı, tam bir Japon beyefendisiydi ve saygı timsaliydi. Daha konuşsak konuşurduk ama acelem olduğunu söyleyerek -içimden de kendime ve işimin aciliyetine öfkelenerek- müsade aldım, adam nereye gittiğimi sordu ve ne yazık ki onlar gibi alışveriş merkezine gitmediğimi söyledim. Son olarak adam kızıyla birlikte fotoğrafımızı çekti ve "Arigatou" lar eşiliğinde ayrıldık. 
Adam tam bir baba figürüydü, yüzünde hep tatlı bir tebessüm vardı, küçük kız da hani Japon dizilerinde böyle bonibon gibi mini mini tatlı kızlar olur ya tam olarak öyleydi. 

Japonya ve Japon aşkım öyle böyle kabarmadı ya, abi siz ne sevimli bir milletsiniz böyle nesiniz siz bir durun ya canını yediklerim.
[Resim: QvR6mZ.gif]
benim tanıdığım turist değil burada 1 kişi ile evli 5 yıldır burada kalıyormuş teolde ingilizce öğretmenliği yapıyor aynı ilden 4-5 kişi bulsam kurs açtıracağım ama kimse yok iletişim kurmakta pek sorun çektiğim söylenemez ama kelime eksikliği oluyor
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkiye'de B-SAT'ı Nasıl Kullanabilirim? Bahadeiru Pachiru (Pateiru) 1 1,059 12-08-2016, Saat:08:39 PM
Son Yorum: Toruga
  Bir Japon Grubuyla Röportaj Yapsanız Soracağınız 3 Şey Ne Olurdu? Maki ツ 13 6,720 10-30-2016, Saat:08:43 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Kulağınıza Hoş Gelen Japon Şarkıcılar/Vokaller Ashiya 7 4,172 08-15-2016, Saat:05:21 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Hangi Japon Sanatçının Ülkemizde Konser Vermesini İsterdiniz? Toruga 62 29,115 08-15-2016, Saat:03:51 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Rüyanızda Gördüğünüz Japon Ünlüler? Kaminari 48 24,526 02-19-2016, Saat:06:33 PM
Son Yorum: Edebiyatçı Kız
  Sevgili Olmak İstediğiniz Japon Ünlüler? Toruga 56 51,330 10-22-2015, Saat:12:20 PM
Son Yorum: Kunoichi
  Şu Anda Hangi Japon Yemeğini Yemek İsterdiniz? kiryuu 10 5,442 10-21-2015, Saat:05:48 PM
Son Yorum: aynura
  Kendinizi Hangi Japon Ünlüye Benzetiyorsunuz? Toruga 23 14,209 03-08-2015, Saat:12:30 PM
  Hangi Japon Ürünlerini Almak İsterdiniz? negitoro 17 7,392 03-08-2015, Saat:11:56 AM
  Japon Damat Miruki 7 3,831 08-10-2014, Saat:12:02 AM
Son Yorum: Reversi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi