Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gackt (神威 楽斗)
(12-09-2014, Saat:03:05 PM)Akuma_Blade Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(09-30-2014, Saat:10:27 PM)Cryptonist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Gackt, ah Gackt... bir gün onu da dinlemeye başlayacağım diyip diyip duruyorum kendi kendime. Sürekli imaj değiştiriyor ama her imajı da yakışıyor kendisine smile ayrıca inanılmaz bir sesi var, hafiften duyduğumda inanamamıştım.

Başlamam için tavsiye albüm veya şarkı önerebilecek olan var mıdır? Harika olur =)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

0079-0087 albümünden giriş yapabilirsin ama bana göre şahsen gelmiş geçmiş en istikrarlı JRock sanatçısı kendsisi. Şimdiye dek ortalama yada vasat hiç bir albümünü görmedim.

Hemen bakıyorum, teşekkür ederim smile 
[Resim: ayumisig.png]
Ara
Gackt'nun blog yazılarını elimden geldiğince çevirmeye çalışmaya karar verdim. Yazıları çok uzun olduğu için spoiler başlığına alıyorum.  Big Grin

* Gackt yazılarına "DEAR MY G-LOVERS" diye başlıyor, Türkçede itici durduğunu düşündüğüm için çevirmedim.
** Blomagayı blog dergisi olarak düşünebilir, "Gackt'nun Saçma Hikayeleri" bu blomaganın küçük bir kısmı sadece.

Bir de hakkında pek de bilinmez sayılmayan birkaç gerçek ekleyeyim;
* Gackt, Final Fantasy'deki Cloud ve Genesis karakterlerinin ilham kaynağı.
* Ideal kadın tipi Jessica Alba.
* Erkek hayranlarının ona "nii-san" değil de "aniki" olarak hitap etmesini istiyor çünkü kendisine "nii-san" şeklinde hitap edenler sadece kendisine çok yakın insanlar.
* My Father's Day şarkısını Ogata Ken için yazdı.
* Kendisi bir Supernatural fanı.
* Malice Mizer'den Manayla ilk tanıştığında hiçbir şey konuşmamışlar, birbirilerinin ne kadar garip olduğunu düşünürken ramen yemişler. Sonra da Mana'nın evine gidip "İnsan nedir?" tartışması yapmışlar.

Burayı olabildiğince güncel tutmaya karar verdim. ^^
Hayranlara Twitter'dan verdiği cevaplar hem güldürüyor hem garibime gidiyor, İngilizce ve İtalyanca çevirileri varken burada da çevirileri olsun dedim. Yine uzun oldukları için spoiler kutucuğuna alıyorum. Big Grin

19 Eylül 2015 Twitter Çevirileri
+

[Resim: gackt-arrow-look-720x400.jpg]

Çeviride de bahsettiğim gibi, 2016'nın başlarında LAST VISUALIVE turnesi olacak. Bunun yanısıra 7 Ekim'de yeni single ARROW çıkacak, yanlış anlamadıysam şarkıyı ilk 28 Eylül'de Nico Visual programında duyabileceğiz.

"Tonde Saitama" adlı filmde 18 yaşındaki Rei Asami'yi canlandıracağı açıklandı. "Tonde Saitama" '80'lerin başlarında yayınlanan bir manga serisiydi ve türü "yaoi komedi"ydi. O zamanlar fazla tutmayan manga 2015'de yeniden basıldığında büyük ilgi gördü.

Filmi "Nodame Cantabile" ve "Thermae Romae" filmlerinde de çalışan Hideki Takeuchi yönetecek. Film 2019'da yayınlanacak.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: Qa8We6.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gezmeye gelmiş, bloğunda şöyle anlatıyor:

"Türkiye'ye gittim, sokaklarının atmosferi beklediğimin daha üzerindeydi. Bu kadar harika bir şehirde kalmayı istememi sağladı, bunun için planlar yapmaya başladım.

Nasıl olursa olsun, kalbim bu egzotik şehir manzarasıyla çalındı. Sık sık böyle harika bir şehir manzarasıyla karşılaşmazsınız.

Şehir o kadar güzel ki ayrılmak acı verici hale geliyor. Yeniden geleceğime dair kendime söz vererek, Bulgaristan'a gidiyorum."

[Resim: 6J4QP8.jpg]

"Eve Türkiye'den döndüm. Ve yine Türkiye'nin havalimanı tesislerinin mutlak ihtişamından etkilendim.

Böyle görkemli havaalanları nadirdir. Toplanmış insanların enerjisi olağanüstüydü."

Çeviri: Toruga
Kaynak: Gackt Italia

Vay be Gackt-sama, seni de görecektik bu topraklarda. Keşke haber verseydin. smile
[Resim: Qa8We6.jpg]
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ilydzkn, sakurai568, ~Haruna~

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi