Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gackt (神威 楽斗)
Gackt (神威 楽斗)

[Resim: JquLM.jpg]

Gackt Camui, ( Kamui Gakuto) Japon müzisyen, besteci, şarkı sözü yazarı, şair, yazar, aktör, tasarımcı ve modeldir.

Gackt, dağılmış olan Malice Mizer’ın eski vokalisti olarak ve kendi solo kariyeriyle tanınır. Japonca’nın yanı sıra, İngilizce, Mandarin, Korece ve Kantonca dillerinde de performans sergilemiştir. Solo kariyeri boyunca, Gackt 7 albüm, 5 derleme albüm ve 35 single yayınlamıştır. Müziği New Fist of the North Star, Bujingai ve Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII gibi çeşitli anime ve video oyunlarında tema şarkısı olmuştur. 2003 çıkışlı Moon Child adlı filmde başrol olarak ve Furin Kazan adlı dramada Uesugi Kenshin rolünde oynamıştır.

Biyografi :

Malice Mizer

1995’te gruba, vokalist, şarkı sözü yazarı ve piyanist olarak katıldı. Grup birkaç başarılı single’ın yanı sıra Voyage ~Sans Retour~ ve Merveilles adlı iki albüm yayınlamıştır. 1999’un başında Gackt, gruptan ayrıldı. Gruptan ayrılmasından 5 ay sonra, Kami hayatını kaybetti. Gackt, onun anısına iki şarkı ithaf etti ("U+K" ve "Emu ~For my dear~")

Solo Kariyeri

Gackt, solo kariyerini 1999’da Mizerable’ın yayınlanmasıyla başlattı. Bunu birkaç albüm, video ve single’lar izledi. Müziği birçok kez anime ve video oyunları için tema şarkısı olarak kullanıldı. Ayrıca 2003’te kendi otobiyografisini ve Jihaku ve Caparison Guitars için tasarladığı "Mercury" ve "Venus" adlı iki gitarı yayınlandı. 2007’nin başında NHK draması olan Furin Kazan‘da Uesugi Kenshin rolünde oynadı. Gackt Haziran 2007’de yayınlanan Returner ~Yami no Shuen~ single’ı ile kariyerinde ilk kez Japon Oricon Charts’ta 1 numaraya yükseldi. 2007 Ekim ayında Arthur and the Minimoys filminin Japonya’daki yayını için Malthazar’ı seslendirdi. Aralık 2007’de 0079-0088 adında bir albüm çıkardı. Bu albüm, daha önce Mobile Suit Zeta Gundam’ın soundtrack’i olarak kullanılan 8 parçadan oluşmaktadır. 26 Kasım, 2008’de Jesus single’ı yayınlandı. 28 Ocak 2009’da çıkan yirmi sekizinci single’ı Ghost, The Sarah Connor Chronicles’ın Japon versiyonunun jenerik müziği olarak kullanıldı

S.K.I.N.

2007 Mayıs ayında, Gackt’ın yanısıra pop/rock şarkıcısı Miyavi, eski Luna Sea gitaristi Sugizo, X-Japan’ın kurucularından Yoshiki’den oluşan süper grup S.K.I.N.’in kuruluşu açıklandı. Grup ilk performansını Long Beach, California’daki Anime Expo’da yaptı

Gackto Hakkında Kişisel Bilgiler

Gackto 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu.
Ekip arkadaşlarının ona taktığı lakap 魔王 さま (Maou-sama) Şer getiren yada Şeytan Kral gibi anlamlara geliyor. Bu lakap ona çok sıkı ve disiplinli olduğu için ekibi zorladığından verilmiş.
Gackto yaklaşık 7 yaşındayken Okinawa denizinde ciddi bir boğulma tehlikesi atlatmış.
Gackto nun en sevdiği renk siyah ve beyaz.
Gackt genellikle sol eliyle yazmasına rağmen aslında sağ elini de kullanabiliyor.
Gerçek göz rengi koyu kahverengi.
Gackto nun ailesi kardeşleri de dahil 3 yaşında onlara piano öğretmeye başlamış.
Denizde yaşadığı boğulma olayından sonrak Gackt ölü ruhları gördüğünü idda etmiş. Ailesi durumu yaşadığı şoka bağlamış.
Gackto 10 yaşlarında gastrointestinal sorun nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve ölümcül hastalığı olan çocuklarla uzun süre aynı serviste yatmış. Gackto o zamanlar birkaç gün sonra öleceği kesin çocuklarla arkadaş oluyormuş.
Gackt çocukken çok yaramaz,pervasız ve şaka yapmayı severmiş.
Tam 15 kere ölüme yakın tecrübeler edinmiş.
Müzik piyasasına girmeden önce birden fazla iş yapmış.
Gackto karakter olarak rekabetçive hırslı biri. Bir programda (Programı hatırlayamadım ?) ‘’Ben aslında kazanmanın peşinde değilim sadece kaybetmek istemiyorum’’ demişti.
Tam mükemmelliyetçi bir yapıya sahip.
İşleri yarım bırakmaktan hiç hoşlanmaz ve işlerin yoluna girmesi için ekibine kök söktürür.
Bir program,çekim vb. çalışmaların ardından tüm ekibe ışıkçısından temizlik görevlisine kadar tek tek teşekkür eder.
Gackto nun evi sitemizde de paylaşılmıştı çok büyük ve bir çok kattan oluşuyor. Evinin yerini birçok kimse bilmiyormuş.
Evin içinde spor salonu,bar,dojo ve şelale bulunuyormuş.
Gacktonun 4 tane köpeği var. Hatta biri sıkca bahsettiği Eneru ,onun tabiriyle Ene-Chan.
Gacktonun birde kedisi vardı Mei adında. Ama son röportajında yok demiş. Hayranlar kedinin kaçmış yada ölmüş olabileceğini söyüyorlar.
Gackto daha çok köpek beslemesine rağmen kedileri daha çok seviyor.
Gackto nun vücudundaki yağ oranı %6-10 arasıymış. Bunu da konserlerde tecbüre ediyoruz.
Gackto günde 5 saat etkin olarak vücud çalışıyor. Bunun içinde dans,taekwondo,vücud egzersizleri,kumite ve pull-up bulunmakta.
Gackto ciddi bir sigara tiryakisiydi. Ancak 2006 yılında sigarayı bıraktı.
Tatlı gıdaları sevmez.
10 yıldır pilav yemiyor. Buna benzer karbonhidrat ağırlıklı gıdaları da. Sadece doğum gününde ramen yiyor kendini ödüllendirmek için.
Baharatlı yiyeceklere düşkündür.
Ekibinde diyete girmek zorunda olan biri varsa Gackt ona destek olmak için oda diyete başlıyor.
Gackto 2004 de bir lokanta açmıştı. Tamaly Bar adında .2006 da kapanan bu mekan bugünlerde hizmete açılmış.
Gackto ağır bir içicidir.
Sarhoş olduğunda önce gülüyor sonra ağlıyor ve nirvanaya ulaştığı anda saldırgan olabiliyor.
Günlük uyku süresi 3 saat çalıştığı dönemlerde.
Gackto kadınlardan hoşlanıyor. Kesinlikle eşcinsel değil.
Koreli biriyle evlenmişti. Ancak Gacktonun -sözüm ona- fanları yüzünden ilişkileri koptu. LAST SONG adllı şarkısını eski eşi için yazdı.
Bir kadında ilk dikkatini çeken şey kadının konuşması ve üslubudur.
Gackto çocuk sahibi olmak istemiyor.
Gackto nun ailesi grup üyeleri dansçıları ve personellerinden oluşuyor.Biyolojik ailesindense sadece ablasıyla yakın. Babası ve kardeşiyle sebebi bilinmeyen gergin ve uzak ilişkileri var.
Ölen arkadaşının mezarını her doğum ve ölüm gününde ziyaret eder.
Fanlardan gelen e-posta yada el yazısı mektupları sıklıkla okur. Net ortamında cevaplar.
Evinin kitaplığı mangalarla doludur.
Ve en sevdiği Muz Balık ve Gundam.
Gözleri floresans ışığa duyarlı bu yüzden evinde mum tercih ediyor. Ve TV şovlarında çok rahatsız oluyor.
Evinde çıplak dolaşmayı seviyor.
Hamamböceğinden korkar.
Amerikan otomobillerini seviyor-kullanıyor.
Gackto nun favori şehri New York ve Paris.
Dram filmlerinden hoşlanıyor.
Snowboard ve yamaç tırmanışını çok sever.
Fransızca, İngilizce, Çince, Korece konuşabiliyor.
Sandra Bullock, Meg Ryan, John Travolta ve Nicholas Cage gibi aktörlerin hayranıdır.
Evinde bıçaklar, silahlar, şamdanlar, DVD filmleri, yapay çiçekler, ve kafatası şekillerinden oluşan büyük bir koleksiyonu var.
Favori tasarımcısı Yoshiyuki Konishi için bir pist model olarak çalıştı.
11 Eylül 2001 tarihinde New York'ta yapılan saldırının duyulması üzerine barış için dünyaya bir savunma olarak,Noel şarkısı yazdı '12 Gatsu no Love Song .
24 Aralık 2005 de Tokyo Dome Noel Arifesinde Japonyanın en pahalı konserini verdi. Bu o dönem içinde basın tarafından çok eleştirildi.

[Resim: CwVuLwJ.png]

[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • alm95
Ara
Çok tatlı ama hiç denk gelmemiştim . Sağol tanıtım için smile.
[Resim: 2mpyiqw.png][Resim: 3492gjm.png]
Yamamoto Yusuke*Nyc*Avatar mia
Korkmuyorum artık senden gece
Korkmuyorum hiç karanlık
Üzerime gel istersen
Ara
Bu çocuk en az 2 kere karşıma çıkar en az2 kere ama çocuk çok tatlı.Tanıtım için teşekürler smile.
[Resim: red_gif_by_killing_innocence-d3iyspw.gif]
The Gazzete~Reita
JYJ~F.T Island~Big Bang
Ara
Tanıtım için teşekkürler. smile
Ara
Bu adama bayılıyorum. Çok tatlı ve seksi bir adam xD Heart Sesi de kendisi kadar harika.

Gackt - RETURNER ~ Yami no Shuuen

Gackt'ın dinlediğim ilk şarkısı. Ve favorim Heart
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
Ben de bir arkadaşım sayesinde Gackt fanı olmuştum Big Grin

[Resim: 253577_224477224246257_130657756961538_8...3593_n.jpg]

Bence kısa saç ona pek yakışmamış >.< Ama yine de karizmasından bişey kaybetmemiş Heart

[Resim: 252967_224477297579583_130657756961538_8...2034_n.jpg]

[Resim: 253507_224477350912911_130657756961538_8...7815_n.jpg]

[Resim: 9bcbps.png]
Ara
Nihahah zamanında ben yapmıştım bu çeviriyi, hatırladım şimdi Big Grin
Gackt-sama benim en sevdiğim sanatçılar arasında yer alır, kuşkusuz. Süper insan ve yeteneklerine hayran kalmamak imkansız. Gackt'tan favori albümlerim, Moon ve Mars. Ayrıca aşırı fotojenik kendisi, aşırı güzel çıkıyor fotolarda.Heart

(03-20-2011, Saat:06:07 PM)Avatar mia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu çocuk en az 2 kere karşıma çıkar en az2 kere ama çocuk çok tatlı.Tanıtım için teşekürler smile.
Ne çocuğu yahuu ^__^ Kocaman adam ama şarap gibi o, yaşlandıkça güzelleşen cinsten.
Ara
(08-14-2011, Saat:10:35 PM)reikaxue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Nihahah zamanında ben yapmıştım bu çeviriyi, hatırladım şimdi Big Grin
Gackt-sama benim en sevdiğim sanatçılar arasında yer alır, kuşkusuz. Süper insan ve yeteneklerine hayran kalmamak imkansız. Gackt'tan favori albümlerim, Moon ve Mars. Ayrıca aşırı fotojenik kendisi, aşırı güzel çıkıyor fotolarda.Heart

(03-20-2011, Saat:06:07 PM)Avatar mia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu çocuk en az 2 kere karşıma çıkar en az2 kere ama çocuk çok tatlı.Tanıtım için teşekürler smile.
Ne çocuğu yahuu ^__^ Kocaman adam ama şarap gibi o, yaşlandıkça güzelleşen cinsten.

Benim de en sevdiğim albümleri... smile
Ama aksine GACKT'ı fotojenik bulmuyorum, güzelim adam fotoğraflarda kötü çıkıyormuş gibi geliyor. Tongue
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: atA3oAW.gif]
Ara
Yok yok, güzelliği fotolara da yansıyor öyle deme.Tongue
[Resim: 98ey5e.png]
Ara
Bu resim harikaymış. Angel
[Resim: aYLBPz.jpg]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi