Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saki Shimizu (清水佐紀)
Saki Shimizu (清水佐紀)

[Resim: R90j27.jpg]

Berryz Koubou'nun lideridir.

Takma Adları: Shimihamu (しみハム)
Doğum Tarihi: 22 Kasım 1991 (23 yaşında)
Doğum Yeri: Zama, Kanagawa, Japonya
Kan Grubu: 0
Boyu: 152,9 cm
Hello! Project Grupları:
Hello! Project Kids (2002–2004)
ZYX (2003)
Berryz Kobo (2004–)
H.P. All Stars (2004)
Hello! Project Shirogumi (2005)
Wonderful Hearts (2006–2009)
High-King (2008; 2009–)
Diğer:
Little Gatas (2004–2007)
Mix Gatas (2006)
Gatas Brilhantes H.P. (2007–)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Gruplar için olan seçimleri geçtikten sonra 2002 yılında Hello! Project Kids'e katılmıştır. 2003'te ZYX grubuna katıldı. 2004'te Berryz Koubou için seçilen 8 kızdan biriydi ve grubun lideri oldu. Ayrıca grubun ana seslerinden biridir. 2008 yılında High-King'e katıldı.

3 Mart 2015'te Hello! Project'ten diğer Berryz Koubou üyeleriyle ortak mezuniyet konserinde mezun olmuştur.

Oynadığı Filmler:

[2002] Koinu Dan no Monogatari (仔犬ダンの物語) (as Nomura Chika)
[2004] Promise Land ~Clovers no Daibouken~ (Promise Land ~クローバーズの大冒険~)
[2005] Futari wa Pretty Cure Max Heart 2 Yukizora no Tomodachi (ふたりはプリキュアマックスハート2 雪空のともだち)

Hakkında Bilgiler:

- Bir tane abisi var.
- En sevdiği sanatçı SMAP. ;)
- Üyelerden ve sınıf arkadaşlarından aldığı mektupları biriktiriyor.
- Anaokuldan beri piyano çalıyor.
- Hello! Project'in en iyi dansçısı olarak bilinir.
[Resim: fWyId8.jpg]
Teşekkürler, Saki'yi severim. smile
[Resim: xPdeGf.jpg]
İddialara göre Hello! Project'in yeni lideri olacak Risa'nın gidşinden sonra. Ama okuduğum bazı iddialarda onun da mezun olacağını söylüyor. İşin içinden çıkamadım...
H!P'in lideri olmasını istemezdim açıkçası.
[Resim: fWyId8.jpg]
Ben bu kızın nasıl evrim geçirdiğine anlam veremiyorum. 2006'daki haliyle şimdiki hali arasında çok büyük fark görüyorum. smile

Bessie, neden bu kararı aldılar ben de bilmiyorum ama Sayumi ya da Reina muhtemelen bu görevi başaramazlar o kadar olgun değiller. Maimi desen o da yapamaz bence. S/mileage zaten daha çok yeni. Bu nedenle Saki Shimizu bu görev için bence uygun olmuş. Zaten bu işi kaldırabilecek bir yapıya sahip, lider gibi görebiliyorum en azından onu. smile
Kaptan yazdığı blog yazısıyla beni etkilemeyi başardı. C-ute'u Budokan konseri için tebrik ederken kendileri de "Biz ne olacağız?" diye sorduklarını, Budokan'ı onların da hak ettiklerini ve bir kaptan olarak bunun için elinden geleni yapacağını, tüm sorumluluğu üstleneceğini söylemiş. Gerçekten Berryz'e çok değer veriyor Saki-chan ve umarım istekleri gerçek olur. Berryz 10 yıldır var olmasına rağmen çok büyük başarılar sağlayamadılar. Hep C-ute'un bir adım önünde gibi gözüküyorlardı ama son yıllarda bu değişti. Artık C-ute Berryz'in bir adım önünde. Ve Berryz'in gerçekten bir şeyler yapmaya ihtiyacı var. Bu yolda destek amacıyla yardımcı kaptan olarak yanına Miyabi'yi de aldığını açıkladı. Ben umuyorum ki bu değişimin etkileri yakında hissedilecektir. Ganbare Berryz!

Not: Bahsi geçen Blog yazısı için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir..
Saki Shimizu bizlere "Golden Chinatown / Sayonara Usotsuki no Watashi" temalı eşyaları tanıtıyor.

Saki için doğumgünü özel etkinliği düzenlenecek. Detaylar Up-Front FC'de.

Japonya 22 Kasım'a girdiğine göre otanjoubi omedetou Saki-chan! Bravo
Saki Berryz Koubou dağıldıktan sonra da Hello! Project'de danışman olarak kalmaya devam edeceğini açıkladı. Artık bir Hello! Project üyesi olmayacak ama yeni üyelere öğretecek şeyleri olduğu kesin. Bravo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi