Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CDJapan'dan Alışveriş Yapmak (Nakit / Paypal / Kredi Kartı)
Alıntı: size verilen o numarayı bir kağıda yazıp ücreti de bir zarfın içine düzgün yerleştirin
(ama Sipariş numaranızı içine koymayı kesinlikle unutmayın) bir mektup yollar gibi postalayın.

posta ile para göndermek ben yasak diye biliyorum.Yani bana açıkçası güvenli gelmedi.Bu şekilde ellerine ulaşmaz ise ne olacak.Havale tarzı olsaydı bence daha iyi olurdu. Huh
Heart
Bul
ilk mesaj güncellenmiştir ve bu konu için gereken tüm bilgiler ilk mesajda mevcut.
(Alışveriş yapmakta sıkıntı çekerseniz bana ulaşabilirsiniz smile )
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

(08-21-2012, Saat:01:48 PM)Kojiyuu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.CDJapan'dan bir güzellik Tongue

Bunu Toruga sayesinde farkettim benim ilgimi çeken çok şey olmadığından ilgilenmemiştim, belki sizin ilginizi çekecek şeyler vardır (^_-)
10 Ağustos - 7 Eylül arası siparişlerinizi vererek indirimden faydalanabilirsiniz!
İndirimde olan Jpop Idollerine ait (AKB48, Hello! Project, ve dahası ) bazı CD, DVD veya dergileri için Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Ben siparişi verdim bile, elime ulaşınca daha teknik detaylarla CDJapan'dan nakitle alışverişin artılarını ve dez avantajlarını açıklayan bir yazıyı sunacağım sizlere. smile
[Resim: xPdeGf.jpg]
Bugün sipraişim elime ulaştı. CDJapan'dan ilk defa alışveriş yaptım. Yapmadan önce bayağı bir araştırdım, son dönemdeki indirimlere denk gelince bu kez kaçırmamalıyım dedim. Şimdi bu başlık nakitle alışveriş için ama ben genel olarak CDJapan'dan bahsedeceğim. Alışverişimi Paypal hesabım ile yaptım. Paypal ile para yollayabilmek için bir banka hesabınız olması lazım. Daha da güvenli olsun istiyorsanız sanal kart açacaksınız. Ben sanal kartım üzerinden Paypal kullandım ilk kez. Hiç bir sıkıntı olmadı. Paypal ile ödediğinizde para anında ellerine ulaşıyor. Parayı yatırmamın ertesi günü paketim postalanmıştı bile. Mektuptan daha iyi bir yöntem gibi geldi bana çünkü zaten Paypal hesabım olsun istiyordum. Kesinlikle güvenilir.

CDJapan'ın kargo seçenekleri çok çeşitli, ben en az tutan (500 Yen) SAL'ı seçtim. 13. gününde geldi paket. Zaten ortalama süre olarak 1-3 hafta arası diyor. Erken bile geldi diyebilirim. Siz daha erken gelmesini istiyorsanız sipariş kısmında ona göre seçim yapmalısınız. Yalnız kargo ücretinin 2 ve üstü alımlarda arttığını belirtmekte fayda var. Yine kiloya göre fark ödeyebileceğiniz kargo seçenekleri de var.

CDJapan'ın en güzel özelliği bence puan sistemi. üye olduğunuzda size 300 puan veriliyor. Her puan 1 yen demek ve alışverişlerinizde indirim olarak bu puanları kullanabiliyorsunuz. Her yaptığınız alışverişte ayrıca yine satın aldığınız değerin %1-%3'ü arasında puan kazanıyorsunuz. Dolayısıyla hem alma hem verme durumu söz konusu. Sürekli indirim içerisindesiniz. Her yıl ayrıca 300 puan kayıt olduğunuz ayda size yine veriliyor.

CD'm bgün elime ulaştı ve çok güzel paketlenmiş. Hiç bir hasar vs. yok. İnanır mısınız dinlerken şaşırdım. Hakikaten orijinal CD'den dinleyince o kalite bambaşka. Mp3'de duyduğumdan bilmem kaç kalite üstünde bir ses var. Dolayısıyla orijinal CD'nin yeri başka.

Bunun dışında sizinle sürekli ilgileniyorlar. 2 kez çeşitli sebeplerden mail attım çok çabuk cevapladılar. Siparişi yolladıklarında, paranızı aldıklarında vs. sürekli mail yollanıyor ve böylece hiç bir şey muallakta kalmıyor. Ayrıca CDJapan'da çeşit inanılmaz fazla. Aradığınız her türlü şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca alacağınız şeyin ilk basım mı olduğu ve ellerinde ne kadar kaldığı da yazıyor. Bazen poster vs. de yolluyorlar. Bunlar da belirtiliyor.

Sonuç olarak bu benim ilk alışverişimdi müthiş memnun kaldım. Bundan sonraki alışverişlerim için CDJapan'ı kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. CDJapan'dan alışveriş yapmayı düşünen üyelerimize faydalı bir yazı olması dileğimle. smile
CD'in eline ulaşması güzel ilkler çok heyecan verici olur '^_^

Dediğin gibi Paypal falan daha güvenli ama bize oda nasip olmuyor mecburen nakit almak zorunda kalıyorum smile

CD'in hayırlı olsun ^^ Keşke bende kart vb kullanabilseydim~

Ama ne yapalım bir şeyleri elde etmek eiçin bazı riskler almak zorundayım hehe smile
Teşekkürler arkadaşlar, sorunuz olursa Paypal ve CDJapan'la alakalı yanıtlamaya çalışırım. smile
CDJapan'da idol indirimleri sona erdi. Umarım kapabildiğinizi kapmışsınızdır. Ben de dün bir single daha sipariş ettim. Yakında yine böyle indirimler olur inşallah.
CDJapan'da Sonbahar indirimi başladı. Müthiş indirimler mevcut, %60-%70'lere kadar varan. Bu kez de bir C-ute single'ı almak için doğru zaman olsa gerek. Saldırın! smile

Sol menüden seçerek single, albüm indirimlerini detaylıca görebilirsiniz.
Artık CDJapan'da her hafta yeni şeyler yayınlayan 1-2 sanatçıya özel olarak 1 haftalık indirimler yapılıyor. Bu hafta Miyavi ve Maaya Sakamoto var. İndirimler öyle aşırı değil sadece %10 ama indirim indirimdir. smile Her pazartesi yeni sanatçılar ekleniyor.

İlgilenenler: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnternet Üzerinden Alışveriş Yapabilmek~ mako_chan 21 7,996 09-29-2015, Saat:11:52 PM
Son Yorum: cely

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi