Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki Manga Seminerlerine Katıldık! (28-29 Şubat 2012)
eh ne kötü Sad 29u akşamında istanbulda olucam :/ Seneye artık!
[Resim: Banner-Ideas-the-gazette-21395081-680-100.jpg]
!GazeRock Is Not Dead!
Bu seminer bir kez daha olmuştu, 2007de miydi neydi. Ben bi onu biliyorum. Yani seneye olacak mı ki?
Bul
Yarın katılacağım bir aksilik olmazsa, gelecek arkadaşlar görüşmek isterlerse bana ulaşabilirler.
[Resim: xPdeGf.jpg]
Yarın büyük gün bende kız kardeşimle gidiceğim smile
[Resim: imza456.jpg]

Omae wa yowai. naze yowai ka? tarinai kara da, nikushimi ga.
ya ben bugün gittim çok tatlı bir insan..çok iyiydi
umutlarım kabardı hafta sonuda gidip türk-japon enfermesyonderneğinden
okullarla ilgili bilgili alıcam çokgüzeldi
mangaya bikez daha hayranlığım arttı.... Big Grin
[Resim: n5llP.jpg]
Dilara abla (diyeceğim) sağolsun ona ulaşabilmem için kartını verdi çok mutlu oldum güzel bir gündü soğuğa deydi Big Grin
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Bul
Gidemiyorum ....
[Resim: QOJ7evi.png]
Gelir gelmez nacizane gördüklerimi ve yaşadıklarımı aktarayım.

Biraz erken gittiğimden daha salonun kapısı açılmadan önce dışarıda benim gibi erken gelen kişilerle bekliyorduk. Bu sırada Atsushi-san, Dilara Hanım ve Başkonsolosluk'tan görevliler geldiler. Yine stand kurulmuştu Nipponia dergileri veriliyordu. Atsushi-san'ı "Konnichiwa" diye selamladık. Kısa bir zaman sonra içeri girdik.

Ve saati geldiğinde seminer başladı. Atsushi-san küçük bir açılış konuşması yaptı. Bunun kaydını çekmeye çalıştım, yaklaşık 1,5 dakikalık bir kayıt var elimde görüntü kalitesi iyi olmasa da. Ekleyeceğim.

Öncelikle bir video izledik, manganın nasıl çizildiğine dair, ne kadar emek gösterildiğine dair güzel bir video'ydu uzun olsa da. Ama sonunda ekleme yaptılar artık bu şekilde tamamen elle çizilen mangaların az olduğunu belirttiler.

Ardından Atsushi-san ve Dilara'nın okulları olan Tokyo Kogei Üniversitesi'ndeki manga bölümüne dair resimler gösterildi. Bu bölümde eğitimin nasıl yapıldığı, öğrencilere ne tarz eğitim verildiği anlatıldı.

Son bölümde Atsushi-san getirdiği manga örneklerini gösterip tanıttı. Hepsini tanıtamadı çünkü süreyi yeterince aşmıştık. Bir çok türde manga getirmişti. İçlerinde görebildiklerim ve gösterilenler arasında en popülerleri "Rurouni Kenshin", "Kimi ni Todoke" gibi mangalar vardı. Ayrıca kendi bölümlerinden mezun olanların yapmış olduğu mangaları da getirmişti. Seminer sonrası yanına inip inceledik ve ben de kendisi ile bir fotoğraf çektirdim. Hakikaten çok cana yakın ve nazik bir insandı.

Daha önce de gelmiş ülkemize, bir soru üzerine yeniden gelebileceğini, artık manganın eskisinden daha çok ülkemizde tanındığını söyledi.

Sonra başkonsolosluktan bir yetkili ile görüştüm. Hem iyi hem de kötü haberler buradan geliyor. İyi haber, bu etkinliklerin ileride artarak devam edeceğiydi. Manga ile ilgili etkinlikler de yine olacak.

Kötü haber ise kendilerine popüler Japon sanatçıların ülkemize getirilip getirilemeyeceğini sorduğumda geldi. Kendileri daha çok geleneksel kültüre yönelik çalışmalar yaptıklarını, J-Pop ve J-Rock'ın batı işi olduğunu söylediler. Bunu yapabilecek olanların özel şirketler olabileceğini belirttiler. Benim aklıma da hemen Kore Büyükelçiliği ve Jaejoong olayı geldi. Anlayışlarımız farklı gibi bir şeyler söylediler bunu deyince. İlgi çekeceğine emin olduğumu söyledim son olarak da. Yani ileride Başkonsolosluk tarafından büyük bir etkinlik beklemek yanlış olur gibi. Tabii bu zihniyeti değiştirmek yine elimizde, ama aslında böyle cevap almak yerine daha cesaretlendirici, "neden olmasın, düşünülebilir" tarzında bir cevap bekliyordum. Bilsem hiç sormazdım.

Sonuç olarak güzel bir etkinlikti. Salon da doluydu. Dün de doluymuş gerçi. Bir de üniversite dışından gelenler çoğunluktu. Üniversite öğrencileri fazla katılım göstermemiş. Etkinlikte emeği geçen, Japonya İstanbul Konsolosluğu başta olmak üzere tüm kurum ve kişilere teşekkürler. Atsushi-san'a geldiği için ayrıca teşekkürler. Başka etkinliklerde görüşmek üzere.
[Resim: xPdeGf.jpg]
Ben de gidebilseydim çok iyi olacaktı herşey benim açımdan. Aklım orda kalmıştı, güzel ve açıklayıcı bir şekilde anlatmışsın Toruga. smile
Şu etkinlik olayına cidden çok üzüldüm. Bir yolu olmalı mutlaka ya, bu böyle olmaz... :/
[Resim: QOJ7evi.png]
(02-29-2012, Saat:07:06 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Öncelikle bir video izledik, manganın nasıl çizildiğine dair, ne kadar emek gösterildiğine dair güzel bir video'ydu uzun olsa da. Ama sonunda ekleme yaptılar artık bu şekilde tamamen elle çizilen mangaların az olduğunu belirttiler.

Ardından Atsushi-san ve Dilara'nın okulları olan Tokyo Kogei Üniversitesi'ndeki manga bölümüne dair resimler gösterildi. Bu bölümde eğitimin nasıl yapıldığı, öğrencilere ne tarz eğitim verildiği anlatıldı.

Bunlar Ankara'da olmadı yahu, bizi dışlamışlar nedense -.-'' Sanatçıların ülkemize gelmesi de çok özel girişimler dışında bana pek mümkün gözükmüyor maalesef...
[Resim: GkMfm.gif]Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saori Kimura'nın Maçına Katıldık (07 Şubat 2013) Toruga 29 17,738 04-24-2013, Saat:05:42 PM
Son Yorum: semaçiğdem
  9. Ankara Japon Film Festivali'ne Gidiyoruz! (1-4 Şubat 2012) Night06 7 4,396 03-19-2013, Saat:02:14 PM
Son Yorum: Kunoichi
  Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'na Ulaşalım! [Aktif] Toruga 14 8,447 02-27-2013, Saat:11:32 AM
Son Yorum: ColdOne
  1. Japan-Fans İstanbul Buluşması (5 Mayıs 2012) Toruga 29 15,550 10-15-2012, Saat:05:30 PM
Son Yorum: Biizu
  L'arc~en~Ciel İstanbul Konseri için Destek! [Aktif] niyon 28 13,044 09-28-2012, Saat:12:59 AM
Son Yorum: glşh
  Pyramidos İstanbul Konserine Katıldık! (22 Mayıs 2012) Toruga 23 9,786 05-26-2012, Saat:05:27 PM
Son Yorum: Toruga
  8. İstanbul Japon Filmleri Festivali'ne Katıldık! (26-29 Ocak 2012) Toruga 37 16,177 01-30-2012, Saat:12:10 AM
  Nobuyuki Tsujii İstanbul Konseri'ne Katıldık! (9 Aralık 2011) Toruga 85 34,963 12-14-2011, Saat:09:13 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi