Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8. İstanbul Japon Filmleri Festivali'ne Katıldık! (26-29 Ocak 2012)
İkinci filme ben de katıldım. Ama hava çok fenaydı cidden. Geri dönemeyeceğim diye korktum hatta. Buna rağmen katılımı iyi gördüm yine de ben.
Uzun zamandır film, bir de bu tarz bir film seyretmediğim için, ayrı bir keyif aldım seyretmekten. Film fena değildi. Seyretmiş biriyle azcık muhabbetini yapmak istemekteyimBig Grin
Bul
Şansın Tarifiydi ismi yanılmıyorsam.
Vasat bir filmdi doğrusu.
Ama Japan-Fans etkinliği içinde olmak filmi benim açımdan çok da önemli kılmadı.
Taksimde buluştuk bir çay içtik ve kültür merkezine geçtik. smile

Toruga hakkında ilginç bir gerçekle yüzleştim. Big Grin
Bessie ve Ren. ^^
Ren çok çok çok kawai biri doğrusu. Big Grin Big Grin Big Grin
Hiç sıkılmadım sayesinde. Big Grin

Şuan ekip diğer filmde. Ben ve blackpearl geç saate kalmamak adına diğerine devam edemedik.
Velhasıl o yüzden ilk yorum benden. :3

Daha nice etkinliklerde buluşmak dileğiyle minna-san. Big Grin

PS : Filmdeki kavga sahnesine bayıldım. Big Grin

-A-
Bul
Yorucu bir gündü.. Cool
Her şey güzeldi aslında, ilk film vasattı doğru ama sonraki film daha iyiydi.
Ki beni etkileyen şeylerden biri filmde bir karakterin Ozaki Yutaka'dan My Song şarkısını söylemesiydi.
Ren ile baya güldük bugün. Çok eğlenceli biri cidden. Afazi ve Blackpearl de çok şekerler.
Umarım daha bir çok buluşmada beraber oluruz. Cool
[Resim: fWyId8.jpg]
3. gün bizim için oldukça eğlenceli geçti. Taksim'de ReN, Bessie., afazi, blackpearl ve ben buluştuk. Önce biraz lafladık birer çay içtik. Bu sırada sohbet ettik, forumdaki durumdan, etkinlikten bahsettik. İlginç olan şeylerden birisi hepimizin ilk kez bu yıl bu festivale katılıyor oluşuydu. Özellikle afazi ile yine salona giderken forum hakkında sohbetimiz oldu.

Mekana geldiğimizde bizi bekleyen iki filmden ilki Noriben - Şansın Tarifi için salondaydık. Biraz geç kaldığımızdan yer bulmakta zorlandık sonuçta parçalanarak oturmak zorunda kaldık. Film diğer izlediğim filmlere göre iyi değildi. Ne zaman bitecek diye düşündüm çoğu zaman. Filmden sonra afazi ve blackpearl gittiler biz ikinci film için beklemeye devam ettik. Bugün Japon sayısında artış vardı ve bir kaç tanesiyle fotoğraf da çekildik. Bu Japonlardan birisi de reklamcı çıktı ve bize otelinin broşürünü verdi. Big Grin

İkinci film Güney Kutbundaki Aşçı ilk filmden daha iyiydi ama mükemmel değildi yine. Film kalitesinin ilk günden bu yana giderek düştüğünü gözlemledim. İlk filmde yine full olan salon ikinci filmde daha az doluydu.

Yarın son gün olacak festival için, hala gidemeyen varsa artık son şansları. Ben de yine orada olmaya çalışacağım. Katılan herkese teşekkür ediyorum bugün, afazi ve blackpearl ile tanıştığıma da memnun oldum. Yeniden görüşmek dileğiyle. smile
[Resim: xPdeGf.jpg]
Adınıza sevindim ^^ Ben ne yazık ki rahatsızlığım dolayısıyla aranızda olamadım Sad Bir dahakine diyeceğim ama o da olmayacak(Askerde olacağım XD) Anca 2 dahakine artık Big Grin
Bul
Öncelikle benim hakkımda yapılan tüm iyi yorumlar için arigatou smile Heart
Dün güzeldi bence,her zamanki gibi buluşma saatinden on dakika önce oradaydım smile
Uzun bir vakit sonra çay içmeye bir yer bulabilmiştik arayışımızın nedenini sormayın Big Grin (ama aklım ''sohbet börek''te kalmadı değil smile)
Sonra kalkıp Levent'e gittik metrodaki sohbetimiz ayrı bir güzeldi.
Kısa süre içinde salona ulaştık,şansıma japonlar çoğunluktaydı. smile
Salonda,kursta tanıştığım Japonca hocasıyla karşılaştım.
Japonca sohbete girmiştik yanında oturan iki kişi arkadaş olduğumuzu sanıp bize yer verdiler (Süper oldu doğrusu Big Grin)
İlk film amacından kopuk sonucu olmayan bir filmdi.(Evde mısır patlatmıştım,pek hoş karşılanmadı galiba)
İlk film bitince arada bende japonlarla foto çektirme isteği başladı (o arada ne vadireler oldu bilseniz smile)
İkinci film iyiydi çok güldük (Hatta Besie ile filmde komik konuşmalarımız oldu)
Ama sonu pek iyi bağlanamamıştı,sekiz kişiden üçünü sayabildim ancak.
Gün sonunda iki yemekli filmin ardından fena halde acıkmıştık.
Ben artık pastahane vitrinlerine yapışır olabilcektim az daha Big Grin
Eve gittiğimde Ren usülü çakma bento hazırladım birazdan fotoğrafları ekleyeceğim.
Güzel bir gündü katılan minna-san arigatou smile
[Resim: PzE7q.gif]
Bul
Akşam o açlıkla yapıtığım bento smileFoto yan görünüyor gomen (Taze fazulye,bugur pilavı ve yoğurt.Süsleme için kıvırcık )

Tanıtım Yapan Hanımefendiyle (Pamukkale) smile

Japon Dostlarımızla

Not : Neredeyse hepsi Türkçe biliyordu,bizim Japonca öğrendiğimizi duyunca çok sevindiler.Hatta onlarda kendi fotoğraf makineleriyle bizimle bir fotoğraf çektirdiler..

[Resim: PzE7q.gif]
Bul
Ve 4. güne dair izlenimlerim:

Bugün ilk gösterilen film olan "Küçük Cadı Kiki"ye gidemedim. İkinci film olan "Rengarenk"e katıldım. Böylece festivalde ilk anime filmimi izlemiş oldum. Başarılı buldum, güzel bir yapımdı. Salon yine tıka basa doluydu.

Üçüncü film dün gösterilen "Güney Kutbundaki Aşçı"ydı, onu da dün izlediğimizden pas geçtim.

Festivalde yayınlanan son film ise "Bir Yaz Rüyası"ydı. Filmden önce üyelerimizden niyon'la görüşme fırsatı bulduk ve biraz sohbet ettik. Filmi ise pek iç açıcı bulmadık. Film ortasında bırakıp gidenler de oldu ki buna ilk kez şahit oldum festival boyunca. Kapanışa yakışmadı. Salon çok dolu değildi diğer filme göre.

Sonuç olarak festivali geride bıraktık. Bu festivalin gerçekleşmesinde başta Japonya İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere tüm emeği geçenlere Japan-Fans olarak teşekkür ediyoruz. Bu yıl benim ilk katılışımdı, forumda katılan herkes de ilk kez katılmış. Festival duyurusu bize geldiğinden bu yana üyelerimize duyurmak için her şeyi yaptık. İki kez e-mail atıldı, özel mesajlar yollandı, birlikte katılım projesi düzenlendi, fotoğraflar çekildi, Facebook ve Twitter sayfalarından bilgilendirmeler yapıldı, günlük programlar yazıldı. 4 gün boyunca ben oradaydım, katılma imkanı bulamayanlara festivali ne görüp duyduysam nacizane anlatmaya çalıştım. Ankara'da düzenlenecek olan festival öncesi aynı filmler yayınlanacağı için biraz da bilgi vermiş olduk. Siz üyelerimiz de aktif olarak festivale katıldınız ve hep beraber Japan-Fans'ı orada temsil ettik.

Muhtemelen böyle bir duyuru ve bilgilendirme sistemini başka hiç bir forum ya da site yapmadı. Japan-Fans olarak bu etkinliğin en önemli destekçilerinden olduk. Eğer etkinliğe küçücük de olsa bir katkımız olduysa bu bizi mutlu eder. Japan-Fans olarak bu tür projelere en büyük desteği ileride de yine biz vereceğiz. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ederek Japonya'yla ilgili bu tür etkinliklerin devamının artarak gelmesini diliyoruz. Başka etkinliklerde görüşmek üzere. smile

Not: Kawaii dergisi Mart sayısında festivale dair geniş bir inceleme yazısını okuyabilirsiniz.
[Resim: xPdeGf.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trendy Dergisinde Japon Sanatçıların Posterlerini Yayınlatıyoruz! [Aktif] Toruga 179 94,668 01-02-2017, Saat:07:25 PM
Son Yorum: Toruga
  Japon Ünlülere Twitter'dan Ulaşalım [Aktif] Toruga 67 33,670 09-21-2015, Saat:12:32 AM
Son Yorum: -dizikolik-
  Genç TV'de Japon Sanatçıların Klip ve Konserlerini Yayınlatalım! [Aktif] Toruga 0 1,900 10-08-2014, Saat:08:45 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Verelim! [Aktif] Toruga 0 1,359 05-05-2014, Saat:03:21 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Veriyoruz! [Sonuçlandı] Toruga 2 2,512 10-13-2013, Saat:11:21 PM
  Saori Kimura'nın Maçına Katıldık (07 Şubat 2013) Toruga 29 17,744 04-24-2013, Saat:05:42 PM
Son Yorum: semaçiğdem
  9. Ankara Japon Film Festivali'ne Gidiyoruz! (1-4 Şubat 2012) Night06 7 4,399 03-19-2013, Saat:02:14 PM
Son Yorum: Kunoichi
  10. Ankara Japon Filmleri Festivali'nde Buluşuyoruz! (2 Mart 2013) Janoomma 11 9,356 03-03-2013, Saat:01:09 PM
  Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'na Ulaşalım! [Aktif] Toruga 14 8,449 02-27-2013, Saat:11:32 AM
Son Yorum: ColdOne
  Dream TV Evdeki Ses Programında Japon Klipleri Yayınlatalım! [Aktif] glşh 74 33,842 11-16-2012, Saat:08:43 PM
Son Yorum: Zuzagi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi