Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8. İstanbul Japon Filmleri Festivali'ne Katıldık! (26-29 Ocak 2012)
(01-23-2012, Saat:02:36 PM)afazi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Benimle birlikte +blackpearl adlı üyeniz de gelecek. Big Grin

Ekliyorum ben de Bessie.'yi getireceğim muhtemelen. smile
[Resim: xPdeGf.jpg]
Yarınki açılışa benden başka katılacak olan var mı?
İlk güne dair kısa bir değerlendirme yapalım. Bessie. ile beraber bugün açılışa katıldık. Levent Kültür Merkezi çok merkezi bir noktada bu nedenle bulunması çok kolay oldu. Açılış öncesi kurulmuş olan standda dağıtılan ücretsiz Nipponia ve Niponica dergilerinden aldık. Bu dergiler kısaca Japonya hakkında bilgiler veriyorlar, alınması ücretsiz. Sonra açılış ve film için salona geçtik. Salonu gördüğümde şaşırmadım değil, pek büyük olmayan bir salondu ama doluluk oranına şaşırdım daha çok. Yarım saat öncesinde gelmiş olmamıza rağmen salon genel anlamda dolmuştu. Hemen bir yere oturduktan sonra açılış törenini beklemeye başladık. Bu sırada katılımcılara göz gezdirdik, bu kez Türklerin daha fazla olduğunu gördük. Cool Açılış töreninde küçük bir sunum ve konuşmalar yapıldı. Ardından film başladı. Bu sırada salon full dolmuştu, yeni gelenler ayakta kaldılar onlar için sandalye getirildi.

Filme gelince, bugün gösterilen "Bizim Unutulmaz Günlerimiz" adlı film beklentilerimizin üzerindeydi, çok başarılıydı. Salonu hem güldürüp hem de hüzünlendirdi. Nitekim çıkışta gözü yaşlı katılımcılara rastladık. Film bitince tüm salonun alkışlamış olmasını da pas geçmeyelim.

Bir iki kötü nokta ise film gösterimi ve salonla ilgili söyleyebilirim. Filmde senkronda bir kayma söz konusuydu, altyazı ya geç ya da erken geliyordu bu seyir zevkini az da olsa kaçırdı. İkincisi de koltuklar aynı hizada olduğundan önünüzdeki kişiler filmi ve altyazıyı görmenizi engelleyebiliyor maalesef.

İlk güne dair genel olarak bunları söyleyebiliyorum, İstanbul'da yaşayan tüm Japon severleri bir kez daha davet ediyoruz. Çünkü bu tür etkinliklerin başarısı ve devamı bizim gibi katılımcılara bağlı. smile

Bonus olarak bir kaç resim, böylece salonu gözünüzde canlandırabilirsiniz. Konuşmadan da 2 tane resim çektik.

Anlatım için teşekkürlersmile Dergiler hangi dilde acaba? Türkçe, Japonca ve İngilizce, üçü de olabiliyor çünkü.
Bul
(01-27-2012, Saat:01:07 AM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Anlatım için teşekkürlersmile Dergiler hangi dilde acaba? Türkçe, Japonca ve İngilizce, üçü de olabiliyor çünkü.

Bizim aldıklarımızın içinde İngilizce ve Türkçe olanlar var. Fakat bir sürü vardı hepsinden almadık, seçtik bir iki tanesini.
Ayıp olur diye mi hepsini almadınız taşınmaz diye mi? Yarın da dergi olacaksa ben türkçelerden alayım bol bol.
Bul
(01-27-2012, Saat:01:13 AM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Ayıp olur diye mi hepsini almadınız taşınmaz diye mi? Yarın da dergi olacaksa ben türkçelerden alayım bol bol.

Gereksiz diye, zaten 3 gün daha orada olacağım yine alırım.
Salon hakikaten küçükmüş,c.tesi bir saat evvelden gidelim bari de iyi bir yer kapalım smile
[Resim: PzE7q.gif]
Bul
Ben de gelmek isterdim ama hem haberi yeni gördüm hem de İstanbul'da değilim maalesef.Çok üzüldüm keşke önceden görseydim bilet falan alırdım.:/
[Resim: kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkki.jpg]
Bul
2. Gün'e dair izlenimlerim:

Bugün iki film gösterildi. 17:00'de "İyi Uçuşlar" adlı film vardı. Bu filmde salon çok fazla dolu değildi. Muhtemelen buna kötü hava şartlarının büyük etkisi oldu. İstanbul'da her yerde kar yağması ve havanın soğuk olması etkilemiştir. Dün gördüğüm bazı kişiler yine salondaydı ve yerlerini almıştılar. Fakat bizim forumdan benden başka kimse yoktu sanırsam. Her neyse, film fena değildi. Ama öyle çok ahım şahım bir film de değildi bana göre. Haruka Ayase'nin tatlılığı filmi daha da izlenilir kıldı. Ama vaktin çabuk geçtiğini itiraf etmeliyim, sürükleyiciydi.

İkinci film öncesinde kısa bir mola verdik. Bu arada gelenleri şöyle bir inceledim ve orta yaşlı katılımcıların ne kadar çok oldukları gözüme çarptı. Hakikaten gençlerden daha fazlalar. Dün de az değillerdi.

İkinci film Aoi Yu'nun başrolünü oynadığı "Bir Milyon Yen Kazanan Kız"dı. Salon bu kez daha doluydu. Film idare eder cinsten.

Netice olarak iki filmde de dünkü filmde gelen doluluk oranı ve tepkiler olmadı. Film sonrasında alkışlama olayı iki filmde de olmadı ama dün olmuştu. Bunlar da daha sonra Ankara'da bu filmlere gidecek olan üyelerimize bir fikir verebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trendy Dergisinde Japon Sanatçıların Posterlerini Yayınlatıyoruz! [Aktif] Toruga 179 94,705 01-02-2017, Saat:07:25 PM
Son Yorum: Toruga
  Japon Ünlülere Twitter'dan Ulaşalım [Aktif] Toruga 67 33,680 09-21-2015, Saat:12:32 AM
Son Yorum: -dizikolik-
  Genç TV'de Japon Sanatçıların Klip ve Konserlerini Yayınlatalım! [Aktif] Toruga 0 1,901 10-08-2014, Saat:08:45 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Verelim! [Aktif] Toruga 0 1,359 05-05-2014, Saat:03:21 PM
  Dünya Müzik Ödüllerinde Japon Sanatçılara Oy Veriyoruz! [Sonuçlandı] Toruga 2 2,512 10-13-2013, Saat:11:21 PM
  Saori Kimura'nın Maçına Katıldık (07 Şubat 2013) Toruga 29 17,750 04-24-2013, Saat:05:42 PM
Son Yorum: semaçiğdem
  9. Ankara Japon Film Festivali'ne Gidiyoruz! (1-4 Şubat 2012) Night06 7 4,400 03-19-2013, Saat:02:14 PM
Son Yorum: Kunoichi
  10. Ankara Japon Filmleri Festivali'nde Buluşuyoruz! (2 Mart 2013) Janoomma 11 9,357 03-03-2013, Saat:01:09 PM
  Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'na Ulaşalım! [Aktif] Toruga 14 8,453 02-27-2013, Saat:11:32 AM
Son Yorum: ColdOne
  Dream TV Evdeki Ses Programında Japon Klipleri Yayınlatalım! [Aktif] glşh 74 33,848 11-16-2012, Saat:08:43 PM
Son Yorum: Zuzagi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi