Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tsunku (つんく♂) / Prodüktör
Maalesef üzücü bir haber ama Tsunku Larenks kanseri (gırtlak kanseri) olduğunu bloğunda açıkladı. Daha önce boğazından bir ameliyat geçireceğini, sesinde sorun olduğunu yazmıştık. Umarım iyileşirsin Tsunku-san. Dualarımız seninle.

Kanser hakkında detaylı bilgi: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Tsunku'nun blog açıklaması: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: xPdeGf.jpg]
Geçmiş olsun, umarım çabucak sağlığına kavuşur Angel
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Tsunku-san sadece Hello! Project şarkılarını yapmıyor elbette, biraz diğer sanatçılara verdiği şarkılardan ve projelerinden örnekler sunalım.

1999'da Ayumi Hamasaki'ye Love: Since 1999 adlı şarkıyı verdi ve şarkıda Ayumi ile düet yaptı. Söz müzik Tsunku'ya ait ve şarkının ayrıca Ai Takahashi ile söylediği bir versiyonu daha var.

School Rumble animesinin 2. sezon açılışı da Tsunku-san'dan çıkma. Ami Tokito'nun söylediği şarkının söz müziği Tsunku tarafından yazılmış. Çok eğlenceli bir animeydi ve Hello! Project şarkılarına aşina olanlar ilk dinlemede bu şarkının Tsunku'dan çıkma olduğunu çok rahat anlayabilir. Ami Tokito'nun bir çok şarkısında Tsunku ve diğer Hello! Project aranjörlerinin imzası bulunmakta.

Afilia Saga East adlı idol grubunun "Knee High Egoist" şarkısı da Tsunku-san imzalı. Yine ilk dinlediğimizde Hello! Project şarkılarına olan benzerliğiyle dikkat çekiyor ve Tsunku-san bu şarkı benim diyor adeta. Bir gün Hello! Project'den birisinin bu şarkıyı cover'lamasını çok istiyorum. Çok başarılı.

Tsunku-san aynı zamanda Nice Girl Project adlı bir oluşumda da yer alıyor. TNX adlı firmaya bağlı olan idol gruplarının şarkılarında da imzası bulunuyor. Zaten Nice Girl Project'deki kızların çoğu daha önce Hello! Project Egg'e alınmış olan kızlar.

İşte onlardan The Possible'ın "Ijiwaru Crazy Love"ı. Söz-Müzik Tsunku-san'ın. Çok başarılı.

Canary Club da Nice Girl Project'deki gruplardan birisiydi. Her ne kadar artık aktif olmasalarda Ogawa Mana adlı kız bu gruptan çıktı ve solo albümü de çıkarıldı. Tsunku-san Ogawa'nın solo albümü için harikulade şarkılar çıkardı ortaya. Bunlardan bazıları:

Ogawa'nın bir de Canary Club'ın "Hitomi ga Kirakirara" single'ında yer alan "Lonely Moon" şarkısı vardır ki Tsunku-san'ın en güzel ballad'larında birinciliğe oynar.

Şimdilik bu kadar, zaman zaman yine Tsunku-san'ın Hello! Project dışındaki çalışmalarını paylaşamaya devam edeceğim.
Nagase Tomoya'nın "Hitoribocchi no Haburashi" şarkısının da söz müziği Tsunku-san'a aitmiş. Geçen gün öğrenince çok şaşırdım. Şarkı çok güzel. Mukodono! adlı dizinin şarkısı. Orada Sakuraba Yuichiro karakterini canlandıran Nagase Tomoya söylüyor.

Bonus olarak Tsunku-san'ın canlı performansı. Bravo

Tsunku-san kanserinin tamamen geçtiğini açıkladı. Çok mutluyum gerçekten. Ama şu anlık dinlenmesi gerekiyor ve TV programlarına vs. çıkamayacak. Yine de harika bir haber. Bravo

Tam açıklama:

Edit: İngilizce çevirisi geldi.

Thanks for cheering me as always.
it's filled with autumn atmosphere.
It's comfortable season.
How do you do?

Well, I'll announce that my cancer has completely gone away.
(It means: Actually cancer has gone away completely.but nobody knows his cancer will appear again or not. )

My cancer was found in my throat this February.
I struggled with it to recover perfectly.
As we found the cancer in early phase, I consulted with my doctor and take the radiation therapy and cancer chemotherapy.
I received the medical treatment for the two month.
After that, I have received some advice from the doctor and observe progress of it.
Six month has passed since I started the treatment.
My doctor give me a happy words "The cancer has completely gone away"

I'm sorry for making all of fans and staffs worried and causing them troubles.

While struggling with the cancer, I mainly composed new songs.
My brain and body was fine at the time too.
In addition,
My doctor has guaranteed my body condition like this.
I'll use the experience effectively and work hard for special works only I can do, with Love.

But now, my voice condition is still not good
I'll not appear on TV and etc. for a while.
(I'll need more time to sing a song)
Please cheer for me from now on too.

It's simple but any rate, I've announced my body condition.

つんく♂
Tsunku kanserden kurtulduğunu açıklamıştı fakat sanırım yine nüksetmiş ve yine bir operasyon geçirmiş. Operasyonun başarılı olduğunu fakat yine bir süreliğine dinleneceğini yazmış. Geçmiş olsun Tsunku-san.

Japonya'da 29 Ekim olduğuna göre iyi ki doğdun Tsunku-san! Otanjoubi omedetou! Balloon
Gintama'nın 124. bölümünde idol Terakada Tsuu'nun prodüktörü olarak Tsunpo diye bir karakter var. İyi gönderme yapmışlar haha Big Grin
Bul
Tsunku-san kansere yenik düştüğünü ve ses tellerini aldırdığını açıkladı. Konuşamadığı için mezun olduğu üniversite olan Kinki Üniversitesi'ndeki etkinlikte mesajı öğrenciler tarafından okundu ve ekrana yansıtıldı.

"Niye bu tebrik konuşmasını okuyamıyorum,
Çünkü ses tellerimi aldırıdm.
Geçen yıldan bu yana tedaviye devam ettim.
Sonunda, kanseri yenemedim.
Ses tellerimi aldırmak zorundaydım.
Ses tellerim benim en önemli şeyimdi.
Ama hayatımı seçtim.
Sesimi bu şekilde kaybettim.
Ben de sizler gibi acemiyim (üniversite 1. sınıf öğrencilerine diyor)
Ne yapabilirim?
Yapabileceğim tek şey ne?
Bundan sonra bunu düşünerek yaşayacağım.
Bu yüzden siz de ne yapacabileceğinizi, sadece ne yapabilecek olduğunuzu düşünün.
Lütfen sıkı çalışın.

Öyleyse, hayatınız sizi bekliyor."

Bu açıklamadan sonra Tsunku sahnede gitar çaldı.

Tsunku bloğundaki açıklamada da duygularını yansıtan bir kitap yazacağını açıkladı. Ayrıca şarkı yapmaya devam edecek. Bizim için çalışmaya devam etmek istediğini açıkladı.

Sabah sabah bu haberle uyanmak beni çok üzdü. Tsunku-san umarım iyileşirsin. Eğer hiç konuşamasan bile, bize düşüncelerini anlatabileceğin daha bir çok şarkı yapma imkanın olacak. Ve biz seni desteklemeye devam edeceğiz...
(04-04-2015, Saat:11:16 AM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Tsunku-san kansere yenik düştüğünü ve ses tellerini aldırdığını açıkladı. Konuşamadığı için mezun olduğu üniversite olan Kinki Üniversitesi'ndeki etkinlikte mesajı öğrenciler tarafından okundu ve ekrana yansıtıldı.

"Niye bu tebrik konuşmasını okuyamıyorum,
Çünkü ses tellerimi aldırıdm.
Geçen yıldan bu yana tedaviye devam ettim.
Sonunda, kanseri yenemedim.
Ses tellerimi aldırmak zorundaydım.
Ses tellerim benim en önemli şeyimdi.
Ama hayatımı seçtim.
Sesimi bu şekilde kaybettim.
Ben de sizler gibi acemiyim (üniversite 1. sınıf öğrencilerine diyor)
Ne yapabilirim?
Yapabileceğim tek şey ne?
Bundan sonra bunu düşünerek yaşayacağım.
Bu yüzden siz de ne yapacabileceğinizi, sadece ne yapabilecek olduğunuzu düşünün.
Lütfen sıkı çalışın.

Öyleyse, hayatınız sizi bekliyor."

Bu açıklamadan sonra Tsunku sahnede gitar çaldı.

Tsunku bloğundaki açıklamada da duygularını yansıtan bir kitap yazacağını açıkladı. Ayrıca şarkı yapmaya devam edecek. Bizim için çalışmaya devam etmek istediğini açıkladı.

Sabah sabah bu haberle uyanmak beni çok üzdü. Tsunku-san umarım iyileşirsin. Eğer hiç konuşamasan bile, bize düşüncelerini anlatabileceğin daha bir çok şarkı yapma imkanın olacak. Ve biz seni desteklemeye devam edeceğiz...

Etkinlikten resimler:

[Resim: L2h5sY6l.jpg]

[Resim: 6KtsbvJl.jpg]

[Resim: NTNFbD2l.jpg]

[Resim: 9t91U6sl.jpg]

Ve bir video:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi