Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yutaka Ozaki (尾崎 豊)
Siteden indirdiğim albümleri dinlerken Yutaka Ozaki'nin şarkıları diğerlerinden belirgin şekilde vurucu geldi bana, öyle ki geçen ayı iş gidiş dönüşlerinde neredeyse sadece onun şarkılarıyla geçirdim diyebilirim. Bugün kendisinin hayatını araştırayım dedim, tahmin edebileceğiniz üzere hayli üzücü oldu. Neyse ki tek tesellim üzüntülerimi ifade edebilecek bir cümle bulabilme umuduyla geldiğim başlıkta birçok kişinin benimle aynı hisleri paylaştığını görmek oldu. Yaşarken kendine ait bir yer bulamamış olsa da, bıraktığı şarkılarıyla zihnimizde ilelebet yaşayacak.

O içlerinden biri olduğu için çok iyi anlayabildiği üzere, gençlerin okul hayatlarında hayata dair kurduğu düşleri, onların hayata karşı coşkulu hislerini ve ilk aşklarını anlatmaya çabalamıştı, ama kendisinin de dediği gibi "Hepimizin rüyaları vardı ama şimdi hepsi aklımızın bir köşesinde atılı kaldı. Ne yaparsak yapalım, gerçekleri yenebilmemiz mümkün değil"

Son olarak şu ana dek dinlediğim tüm şarkıları içinde -gerçi Yutaka Ozaki söz konusu olduğunda bir seçim yapmak anlamsız, bunun da farkındayım- en sevdiğim şarkı olan Scenes of Town'u paylaşayım.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Bul
(06-24-2015, Saat:03:06 PM)Akuma_Blade Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Siteden indirdiğim albümleri dinlerken Yutaka Ozaki'nin şarkıları diğerlerinden belirgin şekilde vurucu geldi bana, öyle ki geçen ayı iş gidiş dönüşlerinde neredeyse sadece onun şarkılarıyla geçirdim diyebilirim. Bugün kendisinin hayatını araştırayım dedim, tahmin edebileceğiniz üzere hayli üzücü oldu. Neyse ki tek tesellim üzüntülerimi ifade edebilecek bir cümle bulabilme umuduyla geldiğim başlıkta birçok kişinin benimle aynı hisleri paylaştığını görmek oldu. Yaşarken kendine ait bir yer bulamamış olsa da, bıraktığı şarkılarıyla zihnimizde ilelebet yaşayacak.

O içlerinden biri olduğu için çok iyi anlayabildiği üzere, gençlerin okul hayatlarında hayata dair kurduğu düşleri, onların hayata karşı coşkulu hislerini ve ilk aşklarını anlatmaya çabalamıştı, ama kendisinin de dediği gibi "Hepimizin rüyaları vardı ama şimdi hepsi aklımızın bir köşesinde atılı kaldı. Ne yaparsak yapalım, gerçekleri yenebilmemiz mümkün değil"

Son olarak şu ana dek dinlediğim tüm şarkıları içinde -gerçi Yutaka Ozaki söz konusu olduğunda bir seçim yapmak anlamsız, bunun da farkındayım- en sevdiğim şarkı olan Scenes of Town'u paylaşayım.

Yorumu okuyunca duygulandım aynı zamanda da çok sevindim. Yutaka'nın çok özel biri olduğunu kesinlikle düşünüyorum, güçsüz kaldığınızda, sinirlendiğinizde, mutlu olduğunuzda, her anınızda yanınızda yer alabileceği bir şarkı var. Keşke daha uzun yaşasaydı, şarkıları daha da olgunlaşsaydı, daha çok insana ulaşabilseydi, en önemlisi hayallerini gerçekleştirebilseydi... Elimizden gelen tek şey sanırım şu an bu değerli sanatçıyı asla unutmamak... Angel
[Resim: fWyId8.jpg]
13 yaşından bir Yutaka kaydı.

Not: Şarkının adı "Muenzaka" ve Grape adlı Sada Masashi'nin yer aldığı grup söylüyor orjinalini.

Bir arkadaşının düğününde.

[Resim: xPdeGf.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie.
Yutaka Ozaki'nin oğlu Hiroya 16 Temmuz'da yayınlanan Ongaku no Hi programında I Love You'yu ve kendi yazdığı "Hajimari no Machi" şarkısını seslendirmiş. smile

Ben çok duygulandım ve böyle bir şey yaptığı için de açıkcası çok sevindim. Babasını ne kadar sevdiği ve değer verdiği gerçekten anlaşılıyor, yer yer de seslerinin benzerlikleri insanın tüylerini diken diken ediyor. Angel

Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

[Resim: fWyId8.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Beyzaa88, ~Haruna~
Ölümünün 25. yılında Yutaka Ozaki'yi saygıyla anıyoruz...

[Resim: xPdeGf.jpg]
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Beyzaa88, Reikon, ~Haruna~
Hiroki Narimiya'yı bildiğim için,konuyu duyduktan sonra tek bölümlük dizisini izleyip Yutaka Ozaki'yi tanıdım.Yazdıklarınızı gördüğümde,çok güzel hayranları olduğunu düşündüm ki eminim hissediyordur çünkü duygular ölmez.Hele ki onun gibi duygusal bir insanın...Daha nice yazdığı şarkılara tanıklık etseydik keşke...Japonya'nın baskıcı köşesinden böyle bir adam çıkmasına epey şaşırdım,zaten onu yoran da buydu.Gerçi baskı,her dönemin kara vebası.Diziyi izlerken,onunla birlikte bende özgür olmak istedim,bağırmaya korkmadan şarkı söyleyebilen biri...Ölümüyle ilgili biraz araştırma yaptıktan sonra,kendi adıma insanların tahminlerinin doğru olduğunu düşünüyorum.Çünkü izlediğim birkaç dizi ve Japonya'da gördüğüm bazı haberler bunu olası kılıyor.Japonya bir şeylerin üstünü kapatmayı seven bir yönetime sahip.Yine de unuttukları fanlar oldu,her ne kadar bir şeyler ispatlanmamış olsada fanları Yutaka Ozaki'yi hala yaşatıyor.Güzel adamlar,hiçbir zaman unutulmaz.Emekleriniz için,buradaki güzel insanlara da teşekkürler...
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Toruga, ~Haruna~
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi