Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonya'nın İşgali (1945-1952)
Japonya'nın İşgali (1945-1952)

[Resim: 125px-Merchant_flag_of_Japan_%281870%29.svg.png] [Resim: 85px-Imperial_Seal_of_Japan.svg.png]

(Bayrak - İmparatorluk Mührü)

Başkenti: Tokyo
Konuşulan Dil: Japonca
Siyasi Yapısı: Askeri İşgal
Askeri Valisi:
- 1945-1951 / Douglas MacArthur
- 1951-1952 / Matthew Ridgway
İmparator:
- 1945-1952 / Hirohito
Tarihi Dönem: 2. Dünya Savaşı - Soğuk Savaş Dönemi
- Japonya'nın Teslim Olması: 14 Ağustos 1945
- Kuruluşu: 28 Ağustos 1945
- Teslim Antlaşmasının İmzalanması: 2 Eylül 1945
- San Francisco Antlaşması: 28 Nisan 1952

2. Dünya Savaşı sonrasında Japonya, başta Amerika olmak üzere Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'tan oluşan müttefik güçler tarafından işgal edilmişti. Bir ada ülkesinin yabancı güçler tarafından işgal edilmesi bu olayla beraber tarihte ilk kez olmuştur. 8 Eylül 1951'de imzanalanan San Francisco Barış Antlaşması ile müttefiklerin işgali sona ermiş ve 28 Nisan 1952'de yürürlüğe girmesiyle beraber Japonya yeniden bağımsız bir ülke olmuştur.

Çeviri: Toruga
Kaynak: Wikipedia
[Resim: LRJQzc.jpg]
Mühür çok güzel ve iyiki bağımsızlığına kavuşmuş kimbilir savaşta ne acılar çekmiş sivil halk Sad
Zaten bütün savaşların acısını sivil halk yok yok her şeyin acısını sivil halk çeker Sad
japonya'nın işgalini öğrenmiş oldum,çok iyi çevirmişsin.keşke hiç savaş olmasa...barış olsa.Sad
hmm.bu kadar ilginç olduğunu bilmiyordum japonya'nın işgalinin.bundan bayağı bilgi aldım ,sağol.^^
ama sivillerin bu kadar acı çekmesine üzüldüm :C
Ara
Olan her zaman sivillere, halka olur. Boşuna dememişler, "Filler tepişir, çimenler ezilir." diye..
[Resim: QOJ7evi.png]
Ayrıca atılan atom bobmbasından sonra üzerinde radyasyon tespit edilen ve mutasyona uğrayanlar,bir mağaranın içinde ölüme terk edilmiş Sad
[Resim: korsanlar.gif]

Açık denizlerde yolunu kaybetmiş kaptan[Resim: serdumen.gif]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japonya Tarihi Toruga 6 7,395 08-26-2015, Saat:08:59 PM
Son Yorum: Mitsukuni

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi