Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katana (刀)
(10-14-2011, Saat:01:59 PM)aybüke* Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Saçma bir şey diyerek o kültüre hakaret etmiş oluruz ama. Ruhu olmasından kasıt şudur; iyi bir savaşçının kılıcının ruhu da savaşçıdır. Türk geleneklerinde de var buna benzer şeyler...

Yorumuna katılıyorum. Böyle açıkladığın için de teşekkürler.
Bul
(11-08-2011, Saat:08:30 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-14-2011, Saat:01:59 PM)aybüke* Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Saçma bir şey diyerek o kültüre hakaret etmiş oluruz ama. Ruhu olmasından kasıt şudur; iyi bir savaşçının kılıcının ruhu da savaşçıdır. Türk geleneklerinde de var buna benzer şeyler...

Yorumuna katılıyorum. Böyle açıkladığın için de teşekkürler.

Kesinlikle!! Bir kılıç samurayın kalbini taşır kılıçların ruhları vardır ben böyle şeylere inanıyorum. Ayrıca Japonya'da katanalar çok pahalı Sad daha önce elimde İspanya'da yapılmış antika katanalar vardı Big Grin (babamındı Big Grin) Çok güzel ve parlaklar orjinallerini düşünemiyorum Heart
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Bul
Dünyanın en iyi kılıçlarından en iyisi olduğuna şaşırmamalı.Teşekkürler tanıtım için(%98ini biliyordum gerçi Big Grin )
[Konu dışı:Herşeyin ruhu vardır düşüncesindeyim.Bir nesneyi kullanabilmeyi "alışmak" adı altına alıyoruz ama işin aslı vücudumuzun bir parçası haline gelmesini sağlamaktır.Örneğin antrenmanlar yapan samurai'ler ninjalar ve bujutsu cuları silahlarıyla fazla vakit geçirdiği için onların ruhunu anladıklarını söylemişlerdir.Bunada biz alışmak deriz.]
[Resim: Tanimoto_kenpo.gif]
Chugoku Kenpou no chikara
"Tekbirden anlamayanın hakkı kötektir."Gif bunu açıklıyor. smile
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(12-20-2011, Saat:10:29 PM)船員 - 様 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Dünyanın en iyi kılıçlarından en iyisi olduğuna şaşırmamalı.Teşekkürler tanıtım için(%98ini biliyordum gerçi Big Grin )
[Konu dışı:Herşeyin ruhu vardır düşüncesindeyim.Bir nesneyi kullanabilmeyi "alışmak" adı altına alıyoruz ama işin aslı vücudumuzun bir parçası haline gelmesini sağlamaktır.Örneğin antrenmanlar yapan samurai'ler ninjalar ve bujutsu cuları silahlarıyla fazla vakit geçirdiği için onların ruhunu anladıklarını söylemişlerdir.Bunada biz alışmak deriz.]

Çok güzel bir konu dışı açıklaması yapmışsın sana katılıyorum ^_^

Ayrıca bu kılıçta harika Heart
off katanalara hastayım yaaa
nasıl desem böyle asil bir havaları var gibi geliyor anlatabiliyor muyum Big Grin yani tabi ruhları olduğu falan düşünmüyorum ona açıklık getireyim amaaaa(sonuçta cansız varlıkların ruhu yoktur ama onlara sahip olan kişilerin onlarla aralarında bir bağ vardır bu gerçek.örneğin:en sevdiğiniz kazağınız ya da mesela uğurlu kalemim falan deriz bazen ya daaa arabaları ya çiçekleri ile konuşan insanlar var.bu bir bağdır sonuçta kimse inkar etmesin.neyse konuya geri dönerseksmile amaaaa ne biliyim kişiye bir karizma kattığı da kesin katanaların

ha ben kullabilir miyim hiç sanmam ben bayağı bir sakarım mazallah kaza-mazaya kurban gidebilir herkes allah korusun
ama katanam olsun ister miyiiim ceva:hem de nasıl isterim Big Grin
Bul
(11-08-2011, Saat:08:29 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Katana'yı havaalanından geçirmek sorunmuş diye biliyorum.

Ben hükümet olsam bende geçirmezdim .
Herhangi bir katil hediyelik diye geçiripte uçakta kim var kim yok katanadan geçirebilirdi ( öldürebilirdi )
Yani arkadaşlar japonyaya taşınıp evinizin bir köşesine alın Wave
[Resim: korsanlar.gif]

Açık denizlerde yolunu kaybetmiş kaptan[Resim: serdumen.gif]
Aybüke birşey diyeceğim ama kızmayacaksın bak.. Abi(abi mi?) İyi bir savaşçının kılıcının ruhu da bir savaşcıdır ne demek. Hayatımı felsefeye adadım ama böyle kafamı karıştıran bir şey görmedim. Ben bu kılıçların ruhunun olduğuna inanan var derken meğer seni kastediyormuşum.evet bazı insanlar silahlarıyla konuşurmuş ama bu o silahların ruhu olduğuna değil o silahları kullanan adamların... ee şey ne desem! deli mi yok deli ağar olur. manyak o da olmaz neyse boşver bi kelime bulamadım.
[Resim: Lwavefinger.gif]
Bul
beyler orjinal yaptırtamam ama istiyorsanızz saf çelik üzerine kendi ustamca döktürürüm . ulaşım için : face den : ilker256 twittirdan : jameriqua
Bul
(10-08-2011, Saat:04:55 PM)Mehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.kılıca bakıp, bunları görmemek olmaz. çeliğin dövülmesini izlemek bana her zaman zevk vermiştir. zahmetide korkutur tabi. Idea şimdi düşündümde, çok pahalıdır o be. Big Grin

Katana çeliğini dövmek 6 - 8 ay sürerken fiyatı ile ilgili de 2012'de bir adet katana(zamanında bir samuray tarafından kullanılmış) 500.000.000 dolara satılmıştı. Günümüzde ise 2.dünya savaşı

sırasında üretilen katanalarla aynı yöntemlerle üretilen (sanatsal değil sanayi) katanaları 130 dolardan başlayan fiyatlara alabiliyorsunuz.(Kargo dahil değil).

(05-20-2012, Saat:10:06 PM)yusufyusuf17 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(11-08-2011, Saat:08:29 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Katana'yı havaalanından geçirmek sorunmuş diye biliyorum.

Ben hükümet olsam bende geçirmezdim .
Herhangi bir katil hediyelik diye geçiripte uçakta kim var kim yok katanadan geçirebilirdi ( öldürebilirdi )
Yani arkadaşlar japonyaya taşınıp evinizin bir köşesine alın Wave

Kargo ile getirtebiliyorsunuz.
[Resim: 6616C6A09338B91E9106D765B696570E69521088]
(11-08-2011, Saat:05:15 PM)Miku Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu kılıçtan istiyorum Tongue

128 dolardan baslar 5 milyona kadar gider. Amazon dan yada cdjapan dan siparis edebilirsin.
[Resim: 6616C6A09338B91E9106D765B696570E69521088]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi