Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanji (漢字 / かんじ)
(07-08-2015, Saat:03:57 AM)la felicita Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Biraz olsun Japonca öğrenmeyi çok istiyorum ama muhtemelen kanji tepemde patlar diye cesaret edemiyorum.  Souka

Kanji kimsenin tepesinde patlamaz smile sadece biraz zorlar ama öğrenmeye başlayınca da kendini biraz özel hissetmeye başlarsın.
Herkes Japonca öğrenebilir ama kanjiyi benimseyen az kişi vardır ^^ Sende onlardan biri olabilirsin ;)
♥ ♥ ♥
minamitoatsuko.jpg
♥ ♥ ♥
Japonca ile ilgili bölümde okuyan arkadaşlar bir yıl içerisinde ne kadar kanji öğreniyorlar acaba aşağı yukarı bir sayısı var mı? Mezun olduklarında kaç kanji öğrenmiş oluyorlar, bölümü okuyan veya bilgisi olan yazabilir mi?
Ara
(08-29-2015, Saat:10:00 PM)LiSA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Japonca ile ilgili bölümde okuyan arkadaşlar bir yıl içerisinde ne kadar kanji öğreniyorlar acaba aşağı yukarı bir sayısı var mı? Mezun olduklarında kaç kanji öğrenmiş oluyorlar, bölümü okuyan veya bilgisi olan yazabilir mi?

Ben Japon dili okuyorum. Öğrenme performansına göre kanji bilgin değişebiliyor ama ortalama bir yılda 1000 kanji
öğretiyorlar, ek olarak kendini geliştirmek isteyen olursa Nouryoku Shiken adı verilen yeterlilik sınavı kitaplarında da
birçok kanji bulunmaktadır. Bolca pratik yapmadığımız takdirde 50 kanjiden 25 tanesi dahi akılda kalmıyor.
♥ ♥ ♥
minamitoatsuko.jpg
♥ ♥ ♥
(08-29-2015, Saat:10:16 PM)mako_chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(08-29-2015, Saat:10:00 PM)LiSA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Japonca ile ilgili bölümde okuyan arkadaşlar bir yıl içerisinde ne kadar kanji öğreniyorlar acaba aşağı yukarı bir sayısı var mı? Mezun olduklarında kaç kanji öğrenmiş oluyorlar, bölümü okuyan veya bilgisi olan yazabilir mi?

Ben Japon dili okuyorum. Öğrenme performansına göre kanji bilgin değişebiliyor ama ortalama bir yılda 1000 kanji
öğretiyorlar, ek olarak kendini geliştirmek isteyen olursa Nouryoku Shiken adı verilen yeterlilik sınavı kitaplarında da
birçok kanji bulunmaktadır. Bolca pratik yapmadığımız takdirde 50 kanjiden 25 tanesi dahi akılda kalmıyor.

Teşekkürler cevabın için smile
Ara
(08-29-2015, Saat:12:08 PM)mako_chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(07-08-2015, Saat:03:57 AM)la felicita Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Biraz olsun Japonca öğrenmeyi çok istiyorum ama muhtemelen kanji tepemde patlar diye cesaret edemiyorum.  Souka

Kanji kimsenin tepesinde patlamaz smile sadece biraz zorlar ama öğrenmeye başlayınca da kendini biraz özel hissetmeye başlarsın.
Herkes Japonca öğrenebilir ama kanjiyi benimseyen az kişi vardır ^^ Sende onlardan biri olabilirsin ;)

Umarım, teşekkür ederim cesaretlendirme için.  smile 
Aslında çekincemin sebebi şu, okul varken bir yandan Japonca kursuna gitmeyi planlıyorum ama okuduğum bölümün de ağır olması sebebiyle Japonca'ya bir müddet ağırlık veremezsem zaten zor, öğrenilen şeyleri de unuturum da hepsi boşa mı gider acaba diyorum. Bir yandan tamamen ağırlık verebileceğim bir dönem zaten olmayacak bastır diyorum.  Huh
QvR6mZ.gif
(08-30-2015, Saat:01:28 AM)la felicita Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(08-29-2015, Saat:12:08 PM)mako_chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Aslında çekincemin sebebi şu, okul varken bir yandan Japonca kursuna gitmeyi planlıyorum ama okuduğum bölümün de ağır olması sebebiyle Japonca'ya bir müddet ağırlık veremezsem zaten zor, öğrenilen şeyleri de unuturum da hepsi boşa mı gider acaba diyorum. Bir yandan tamamen ağırlık verebileceğim bir dönem zaten olmayacak bastır diyorum.  Huh

Bence kursa gitmelisin. Gidemeyeceksen Skype'tan online ders verdiğini bildiğim bir site var. İstersen sana sitenin linkini verebilirim, oradan fiyatlara da bakarsın.
Ayrıca unuturum diye hiç kaygılanma çünkü günde bir saat bile Japonca tekrarı yapsan aklında kalır. Öğrenmeye başlayınca kanjinin aslında çok kolay olduğunu göreceksin. Yeter ki öğrenme isteğini kaybetme!
tumblr_mjofkgG74j1rk6af3o1_500.gif
Ara
(08-30-2015, Saat:01:45 AM)syrota Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(08-30-2015, Saat:01:28 AM)la felicita Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Bence kursa gitmelisin. Gidemeyeceksen Skype'tan online ders verdiğini bildiğim bir site var. İstersen sana sitenin linkini verebilirim, oradan fiyatlara da bakarsın.
Ayrıca unuturum diye hiç kaygılanma çünkü günde bir saat bile Japonca tekrarı yapsan aklında kalır. Öğrenmeye başlayınca kanjinin aslında çok kolay olduğunu göreceksin. Yeter ki öğrenme isteğini kaybetme!

Teşekkürler, öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum umarım öğrenebilirim.   Not
QvR6mZ.gif
2013 eylülde başlamıştım bu japoncaya 1kaç bıraktığım oldu şu sıralar tamamen bitirmeye odaklandım elimde alfabe kitabı dilbilgisi kitabı mevcut learnihongonun kanjiye çalışma biçimim sitedeki örnekleri alıştırmaları kanji kana şeklinde yazıyor olmam bu yıl başladım gerçi sayıları ezberlemiştim 50-60tane kelime ezberlemiştim 10-15tanesini hiç bakmadan yazabiliyordum ara verdiğim için çoğunu unuttum ama bu sefer ciddi ciddi sitedeki 29 konuyu bitirip sonra kitabı bitirip n5i tamamen ezberleyeceğim
Ara

Okuldaki ders yukunun bir problem olacagini sanmiyorum =) bence Japonca ogrenmek beynini daha da rahatlatip okul basarini bile arttirabilir =)
Kisisel deneyimimden bahsedecek olursam, 2009da universite 2. sinifta haftada 38 saat dersimin oldugu bir senede Japonca ogrenmeye baslamistim. Ilk basta ben de cekiniyordum ya agirlik veremezsem vs diye ama bana o kadar iyi geldi beni o kadar rahatlatti ki hic birakmadan devam ettim =) bir de ben kursa degil okulda Japon bir hocamizin verdigi gonullu derslere katilmistim haftada 2 saat. Kanji falan da ogrenmiyorduk hatta hic yazma calismasi dahi yapmadik, sinav da olmadik. Ama buna ragmen calisarak 2010da N5 2011de de N4 aldim =) yani sen de yapabilirsin. Hem alistikca Kanji'yi cok sevme ihtimalin de var. Ben cok seviyorum =D
Yeah, 数え切れない papers & PAGES,

and I can write to u forever, it's ENDLESS
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanji Öğrenme ありがとうございます 1 871 11-10-2016, Saat:12:03 AM
Son Yorum: ちかこ
  Shougaku Ichinensei no Kanji (小学一年生の漢字) - İlkokul Birinci Sınıf Kanjileri syrota 1 1,207 09-17-2015, Saat:03:32 PM
Son Yorum: aynura

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi