Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiragana (平仮名 / ひらがな)
Hiragana alfabesini ezberledim sırada katakana var Big Grin ama sonra kanji olamazz Sad
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara
hiraganayı öğreniyosun öğrenmesine de sonra kendimi animelerdeki şarkı sözlerindeki furiganaları okurken buluyorum sırf gelişsin diye gözümü kör ede ede bakıyorum ve evet gelişiyor ama sonra kendimi yeni yeni ilkokula başlamış japon minikler gibi hissediyorum Sad
シあわせかい くるった まち でわ
Ara
3 gün önce Japonca öğrenmeye karar verdim.
Dün bir başlangıç yaparak harflere baktım ve hala ünlüleri ve ka harfini öğrendim.
Okul bitse belki daha özenli çalışabilirim.
Ahh inşallah korece okuduğum gibi Japoncayıda okuyuyabilirim.. smile
Ara
hiragana japonya'da kullanilan en kolay alfabe sanirim. su ana kadar yaklasik 3 haftalik bir calismayla biraz kekeleme de olsa japonca mangalarin hiragana kismini okuyabiliyorum
tumblr_ly4s3p4iwd1qmgw6lo1_500.gif
あなたが考えているほど世界はひどくないから。
Because the world isn’t as cruel as you take it to be.
-Celty Sturluson
Hiragana çok daha tatlı duruyor.. Peki birşey soracağım hiragana ve katakanadaki harflerin okunuşları aynı hangisini kullandığımız fark ediyor mu? Japonlar bu harfleri nerelerde nasıl kullanacaklarını nereden biliyorlar?

tumblr_m7fdo0mp7j1rsskhm.gif

暗い照明の幕が上がるよ 楽しみじゃない? ♥.♥

Juniel -JUNI ♥
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara
(08-09-2012, Saat:04:26 AM)hazal_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Hiragana çok daha tatlı duruyor.. Peki birşey soracağım hiragana ve katakanadaki harflerin okunuşları aynı hangisini kullandığımız fark ediyor mu? Japonlar bu harfleri nerelerde nasıl kullanacaklarını nereden biliyorlar?

Katakana yalnızca yabancı kelimelerde kullanılır.
Qa8We6.jpg
Ben bazı yerlerde karışık olarak görüyorum Souka
VFpSj.gif

Big Grin
Ama türkçe anlamları ne ??
Ara
hiragana en güzeli bence..
∥愛される∥彼女は彼女の希望でそれが好きであるために人間的である∥.それが彼女がそうである 天使に奇妙 であるのを好むためにそれが好きでありなさい。

Dama~tsuHeartHeart
Ara
Hiragana genel olarak Japonca gramerlerinde ekler olarak kullanılıyor. 46 harflik alfabe. Katakana yabancı kelimeleri,özel isimleri yazmak için kullanılıyor. Japon alfabesi ses olarak her yabancı kelimeyi yazmaya yetmez bunun için hirakana da bulunmayan birçok hece vardır katakana da. Örneğin fa,fe,fi,fo,ti,di... Kanji ise bir alfabe değil özel anlamları olan, kelimeleri ifade eden belirli şekillerdir. Kanalar ile Kanji kıyaslanamaz. Kanjiler birçok anlama ve okunuşa sahiptirler.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hiragana Karakterleri Oyunu Toruga 28 13,243 10-06-2015, Saat:11:44 PM
Son Yorum: Chiyuki

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi