Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonca (Nihongo / 日本語)
Öğrenmek istediğim tek dil Japonca...Bana kim yardımcı olur? Filmler,,diziler ve animelerden kulaktan dolma çat pat kafa göz yararak konuşuyorum,keşke öğrenebilsem..
PzE7q.gif
Ara
japoncayı ve japonyayı sevıyorum aishite nihongosmile
Ara
Wink 
(10-06-2011, Saat:07:04 PM)ReN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Öğrenmek istediğim tek dil Japonca...Bana kim yardımcı olur? Filmler,,diziler ve animelerden kulaktan dolma çat pat kafa göz yararak konuşuyorum,keşke öğrenebilsem..

Be şu siteden öğrenmeye başladım.Çok iyi ders anlatıyor ve alıştırma felan veriyor.Tavsiye ederim...

Site adresi paylaşımı yasaktır.

6484de64gw1dp0vv6n5ttg.gif
Ara
bana göre en kolayı Romaji smile
Ara
Kursa gitmek isteyen için söylüyorum japoncayı sadece bir yaza sığdıramazsınız. eğer öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız bunun için ortalama 3 yılınızı harcamanız lazım
tumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno1_r2_250.giftumblr_m92m8vO6Nu1ruv2fno2_r3_250.gif
aha!! benim hocamın videosu smile
Ara
(10-22-2012, Saat:08:45 PM)Mehin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kursa gitmek isteyen için söylüyorum japoncayı sadece bir yaza sığdıramazsınız. eğer öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız bunun için ortalama 3 yılınızı harcamanız lazım

Kesinlikle katılıyorum. 2 yıllık bir öğrenmeyle de Japonlarla anlaşacak duruma gelinebilir ama her derdini anlatamaz insan bazen tıkanabilir. Sizin de dediğiniz gibi 3 yıl falan optimumdur. 1 yaza sığdırılması imkansızdır. Başta kolay gibi görünür ama ilerledikçe gramer konularında ciddi bir fazlalaşma görülür.

Ayrıca Japonca öğrenme sürecinde Japonca'yla gerçekten ilgilenmek gerekir. Öyle sadece kursa gitmek yada ödevleri yapmak değil, gerçek anlamda tekrar yapmak, kanji çalışmak, okuma pratiği yapmak çok önemlidir.

Bir de şunu söylemek istiyorum Japonlar romaji ile yazılan Japonca kelimeleri okumakta güçlük çekiyorlar zira adamların kendi alfabesi değil. Eğer bu yola baş koyuyorsanız mutlaka hiraganadan başlayın öğrenmeye.
Yeah, 数え切れない papers & PAGES,

and I can write to u forever, it's ENDLESS
Ara
romaji süperde hiragana varya ah ah...smile
∥愛される∥彼女は彼女の希望でそれが好きであるために人間的である∥.それが彼女がそうである 天使に奇妙 であるのを好むためにそれが好きでありなさい。

Dama~tsuHeartHeart
Ara
Kanalar hikaye olay Kanji'de bitiyor kimse aksini söyleyemez. Eğer görsel ve çizim hafızanız iyiyse kanjilerle az çok baş edersiniz ama dediğim gibi çok zahmetlidir öğrenmesi öyle günde 1 saat bakayım yeter derseniz çuvallarsınız. Latin dilleri ile asla karıştırılmamalıdır. Ancak Japonya'ya hazırlıksız giderseniz Kanalar hayat kurtarabilir smile
Ara
(11-09-2012, Saat:02:42 PM)ds_krtl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(10-22-2012, Saat:08:45 PM)Mehin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kursa gitmek isteyen için söylüyorum japoncayı sadece bir yaza sığdıramazsınız. eğer öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız bunun için ortalama 3 yılınızı harcamanız lazım

Kesinlikle katılıyorum. 2 yıllık bir öğrenmeyle de Japonlarla anlaşacak duruma gelinebilir ama her derdini anlatamaz insan bazen tıkanabilir. Sizin de dediğiniz gibi 3 yıl falan optimumdur. 1 yaza sığdırılması imkansızdır. Başta kolay gibi görünür ama ilerledikçe gramer konularında ciddi bir fazlalaşma görülür.

Ayrıca Japonca öğrenme sürecinde Japonca'yla gerçekten ilgilenmek gerekir. Öyle sadece kursa gitmek yada ödevleri yapmak değil, gerçek anlamda tekrar yapmak, kanji çalışmak, okuma pratiği yapmak çok önemlidir.

Bir de şunu söylemek istiyorum Japonlar romaji ile yazılan Japonca kelimeleri okumakta güçlük çekiyorlar zira adamların kendi alfabesi değil. Eğer bu yola baş koyuyorsanız mutlaka hiraganadan başlayın öğrenmeye.

Harika ifade etmişsiniz. Ben de arkadaşlar için bir şeyler ekleyim. Japonca malesef Avrupa dillerinin herhangi biri gibi duya duya öğrenme şansı bulunmayan bir dil, anime dorama vs delisi olan biri bile sadece oradan öğrendiği çat pat bilgilerle kalıyor. Mesela ben de PS oyunlarında Japonca bilmediğim zamanlarda çok oynadım Japonca oyun ama hiçbir zaman bir şey öğrenemedim ta ki ders çalışıp ciddi bir şekilde emek harcayana kadar smile

Bence başarıya giden anahtar noktalar çok kabaca şöyle:

- Hiragana ve katakana öğrenmek
- Giriş seviyesi kelime ve cümleleri, gramer öğrenmek
- Orta seviye grameri tümüyle öğrenmek (fiil çekimleri vb)
- Günlük hayatta kullanılan çok geniş kanji ve kelime topluluğuna (yaklaşık 2000 kanji ve 10.000 kelime) alt seviyelerden başlayarak öğrenmeye başlamak.
- Bilgi seviyeniz ilerledikçe bunu devamlı konuşarak, okuyarak, dinleyip anlayarak taze tutmak
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Japan-Fans Üyelerinin Japonca Seviyesi Toruga 23 9,448 07-16-2017, Saat:03:38 AM
Son Yorum: moroivampir
  Japonca Sebze ve Meyve İsimleri Toruga 0 361 06-27-2017, Saat:04:34 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonca Renkler Toruga 0 266 06-22-2017, Saat:08:32 PM
Son Yorum: Toruga
  Asialogy | Asya Dilleri Eğitim Merkezi (Japonca ve Korece) Asialogy 1 558 06-21-2017, Saat:11:45 AM
Son Yorum: Asialogy
  Türkçe Altyazılı Let's Learn Japonca Serisi (En İyi Başlangıç Seviyesi Video Kurs) 人を呪わば穴二つ 7 2,137 01-23-2017, Saat:08:52 PM
Son Yorum: 人を呪わば穴二つ
  Japonca / Türkçe Cümle Örnekleri мiкα 10 7,815 10-17-2015, Saat:11:05 PM
Son Yorum: GinKasumii
  Japonca Öğrenebileceğiniz Yabancı Siteler SaDe 21 10,948 10-06-2015, Saat:11:29 PM
Son Yorum: esra8
  Japonca Dil Bilgisi Kitabı Aizawa 4 1,527 10-06-2015, Saat:10:55 PM
Son Yorum: Aizawa
  Japonca Sayılar ve Okunuşları мiкα 20 86,011 10-06-2015, Saat:06:00 PM
Son Yorum: -dizikolik-
  Japonca Öğrenme Programı Astral 5 5,791 02-15-2015, Saat:12:46 PM
Son Yorum: omerlerdenbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi