Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilim ve Teknoloji Haberleri
Önemli değil smile Benim de ilgimi çekmişti~~Adamlar halka zarar gelmesin diye çok çalışıyorlar Big Grin
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
iPhone depremde uyaracak

[Resim: EEG5N.jpg]

Japon iPhone kullanıcıları, Apple'ın bu telefonlar için geliştirdiği yeni kuşak iOS işletim sisteminde deprem uyarıları alacak.

9to5mac.com adlı internet sitesinin haberine göre, deprem alarmı özelliği, gelecek ay kullanıma sunulması beklenen iOS yazılımında telefonun bildirim merkezine konacak.

Japonya, binden fazla sismik alıcıdan gelen verileri toplayan, gelişmiş bir deprem erken uyarı sistemine sahip. Deprem uyarıları genelde televizyon, radyo ve kısa mesaj yoluya yapılıyor. Sistem, ilgili bölgedeki cep telefonu kullanıcılarına toplu kısa mesaj gönderiyor.

Japonya'da 3G teknolojisi bulunan telefonlara, bu toplu mesajları alabilecek özellikler konulması şart koşuluyor. Ancak ülke dışında yapılan çok sayıda telefonda bu özellik bulunmuyor.

Apple'ın bu yeni özelliği, 'Deprem erken uyarı sistemi. Pil ömrünü azaltabilir' uyarısıyla birlikte duyuruyor.

Japonya'da yaşanan deprem ve tsunami felaketinde 16 binden fazla kişi ölmüştü. Apple'ın Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs depremin hemen ardından, depremden etkilenen Japon çalışanları ve ailelerine destek vermeyi vaat etmişti.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
Sony PS Vita Aralık Ayının Ortasında Japonya'da Piyasaya Çıkıyor

[Resim: B8YZw.png]

Sony’nin önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil taşınabilir oyun konsolu PS Vita ile ilgili ayrıntılar netleşiyor. PS Vita’nın 31 Aralıkta ABD ve İngiltere’de sırasıyla 249.99$ ve 229.99£’lik fiyat etiketleriyle satışa çıkacağı belirtiliyor.

Her iki ülkede de Amazon.com üzerinden ön siparişleri alınmaya başlanan bu konsolun, söz konusu ülkelerde alışveriş oranının yüksek olduğu yıl sonu dönemini kaçırıyor olmasıysa şanssızlık olarak yorumlanabilir. Sony, Japonya için de PS Vita’nın çıkış tarihini açıkladı. ABD ve İngiltere’dekilere göre oradakiler biraz daha şanslı, çünkü PS Vita bu Pasifik ülkesinde 17 Aralıkta piyasada olacak. Bu durum, konsolun 2012′den önce hiçbir yerde piyasaya çıkmayacağına dair söylentileri de boşa çıkarmış oluyor.

Sony, PS Vita’yı 26 farklı oyun seçeneğiyle birlikte piyasaya sürecek. Japonya’da faaliyet gösteren NTT DoCoMo adlı operatör PS Vita sahiplerine 20 saati 980 yen (22.5 TL), 100 saati 4980 yen (115 TL) tutan internet bağlantı paketleri sunacak. Böylelikle PS Vita sahipleri oyun konsollarının çevrimiçi oyun özelliklerini istedikleri her yerde uygun fiyatlarla kullanabilecek. Sony PS Vita için Japonya’da ön sipariş dönemi 15 Ekimde başlayacak.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / 14.09.2011
[Resim: Qa8We6.jpg]
Ahh PS Vita, neden daha önce çıkmadın da PSP almamı engelledin Big Grin gerçi aldım sorun yok.PS Vita harika bir konsol iki tane analog stick 3G+WiFi özellikleri ile baştan çıkarıyor Big Grin
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Ara
Apple'dan Samsung'a Bir Darbe Daha!!
İki bilişim devi Samsung ve Apple şirketleri arasındaki savaş kızışıyor.

İki bilişim devi Samsung ve Apple şirketleri arasındaki savaş kızışıyor. Apple'ın şikayetini değerlendiren Avustralya'daki bir mahkeme, Samsung'un Galaxy tablet bilgisayarlarına satış yasağı getirdi.
Samsung ve Apple arasındaki tablet bilgisiyar savaşı Avustralya'daki bir mahkemede de karara bağlandı. Apple, Samsung'un iPad'in hem ekran teknolojisini hem de tasarımını kopyaladığı gerekçesiyle Avustralya'da Samsung'a karşı açtığı davayı kazandı.

Mahkeme, Samsung'un "Galaxy Tab 10.1" adıyla piyasaya sürdüğü tablet bilgisayarın satışını Avustralya'da yasakladı.

Ancak alınan bu karar şimdilik geçici. Satış yasağı kararı, Samsung'un fikir hırsızlığıyla suçlandığı ana dava sonuçlanıncaya kadar geçerli olacak. Bu davanın sonuçlanmasının ise ayları bulabileceği belirtiliyor.

[Resim: PzE7q.gif]
Ara
AKB48’le bebek yapmak ister misiniz?
Oshima Yuko, AKB OFFICIAL NET“ için bir basın toplantısına katıldı

[Resim: 20111101oshimayukoakbof.jpg]

Oshima Yuko, 31 Ekim’de AKB48’in resmi internet servis sağlayıcısı “AKB OFFICIAL NET“ için bir basın toplantısına katıldı.
"AKB OFFICIAL NET" 1 Kasım’da çıkacak yeni bir internet servis sağlayıcısı. Bir aylık ücreti; 1,480 yen karşılığında (yaklaşık 19$) kullanıcılar, AKB48 eposta adresi, AKB48 sahnesine özel biletler ve AKB48 resmi hayran kulübüne bedava kayıt olma gibi birçok özellikten yararlanacak.

"AKBaby" adlı bir fotoğraf sentezleyicisi de sadece üyelerin erişimine açık olan ilk hizmet olacak. Bu hizmet, kullanıcıların kendi bebeklerini oluşturmak için kendilerine ait fotoğraflarını yükleyip bir AKB48 üyesinin fotoğrafıyla kaynaştırabilmesini sağlayacak.

[Resim: akbofficialnet.jpg]

Reklamda kullanılan bebeği kucağında tutan Oshima, "Düğünün basın toplantısını atlayıp direkt doğum duyurusuna geçtim. Olayın sırası tersine dönmüş olsa da sağlıklı bir bebeğim oldu!”derken yüzü kızardı.

Oshima, reklamda seyirciye “Benimle bebek yapar mısınız?”diyerek yeni uygulamanın tanıtımını yapıyor. Bu şaşırtıcı ifadeyle ilgili “Hayatım boyunca bunu söyleyeceğimi tahmin etmezdim, bu yüzden gerçekten de bunu söylediğime inanamıyorum” şeklinde bir yorum yaptı.

Organizasyonda Oshima ve Başbakan Noda Yoshihiko’nun bebeklerinin fotoğrafı ekranda gösterildi. Oshima, “Gözleri tıpkı Başbakan Noda’nınkilere benziyor.” dedi. Bu arada Noda şu sözlerin yazılı olduğu bir mektup göndermişti; “Bebeğin Oshima-san’a çektiğine sevindim. Gerçekte bir bebek sahibi olamam, ama Japonya’nın düşmekte olan doğum oranını tersine çevirmek için elimden geleni yapacağım.” Oshima ayrıca “Elbette bunun topluma büyük bir katkısı olabilir. Müthiş bir şey.” şeklinde konuştu.
Basın toplantısından görüntüler:

[Resim: tumblrlu0blz7msj1qaw9vn.jpg] [Resim: tumblrlu0bm9furf1qaw9vn.jpg]
Çeviri: jasminee
31.10.11 Kaynak: tokyohive
[Resim: fc4da5c1996edfe0134ecf4.gif]
Ara
GACKT oyuncu kızları seviyor

[Resim: 20111114gacktcallofduty.jpg]

GACKT, 14 Kasım'da popüler oyun “Call of Duty: Modern Warfare 3“nin çıkış etkinliğine misafir olarak katıldı.

Ünlü şarkıcı “Video oyunları oynayan kızları izlemekten hoşlanırım. Çok iyi oynayan bir kız izlediğimde, mutlu oluyorum. Onun iyi reflekslere sahip ve yetenekli olduğunu düşünürüm." diye konuştu.

Oyunun reklamlarında anlatıcı rolünü üstlenen GACKT sözlerine şöyle devam etti, "Oyunun bir hayranı olarak, çok mutluyum. Oyunda pek iyi değilim, ama oynarken yine de eğlenebiliyorum. Zor bir oyunda ilerleyebilmek zaman alıyor, ama insanların güzel grafikler ve gerçekçi histen keyif alarak kendilerini daha iyi hissetmelerini istiyorum."

[Resim: 20111114gacktcallofduty.jpg]

GACKT ayrıca konserleri için yolculuğa çıktığında video oyunları oynadığını ifade etti. “Oyunu sakin bir şekilde oynamaya niyetleniyorum, ama o kadar dalıyorum ki etrafımdaki hiçbir şeyi duyamıyorum. Ben daha çok uzun süre oynamaya yatkınım." dedi.

“Call of Duty: Modern Warfare 3″, Playstation 3, XBOX360, ve Windows için Japonya'da 17 Kasım günü satışa sunulacak. Bu arada Japonca dublajlı versiyonu 22 Aralık'ta çıkacak.
Çeviri: jasminee
14.11.11 Kaynak: tokyohive
[Resim: fc4da5c1996edfe0134ecf4.gif]
Ara
Ayy yerim seni Big Grin keşke ben Crisis Core'u oynarken sende izleseydin Genesis'i bir harika seslendirmişti Heart
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Ara
4 Tb Kapasiteli Disk Japonya'da Satışta
Piyasaya sürülen bu sabit disk o kadar büyük ki, içerisine dünyayı kopyalasınız da dolmaz!

Her ne kadar sabit disk piyasasında sel dolayısı ile bir stok sorunu olsa da bu sorun, üreticilerin yeni ürünler geliştirmesi için bir engel teşkil etmiyor. Zira MaximumPC.com'un verdiği habere göre Hitachi dünyanın ilk 4 TB kapasiteli dahili sabit diskini üretti.

Japonya tabanlı yerel bir satış sitesi olan Akiba PC Watch'ta satışa sunulan sabit disk, henüz Hitachi tarafından bile resmi olarak duyurulmadı. Firmanın Deskstar serisine ait olan disk, SATA 6 Gbps arabirimini kullanıyor ve 32 MB ön belleğe sahip. CoolSpin teknolojili disk, sessiz ve serin çalışıyor.

Peki fiyat? 4 TB kapasitenin maliyeti 345$. Bu fiyat sel dolayısıyla da epey yüksek durumda. Öte yandan yakında rakiplerin de 4 TB'lık diskleri sunmasıyla fiyatlar düşebilir. Son olarak diskin plaka başına 1 TB depolayabildiğini belirtelim
haberler.com
13.12.2011

( Big Grin Lazım bana birtane Big Grin )
Ara
Teşekkürler, 1 TB'lık alacağım bir tane inşallah. smile
[Resim: Qa8We6.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Müzik Haberleri Toruga 658 317,558 09-01-2018, Saat:01:25 PM
Son Yorum: Toruga
  Eğitim Haberleri Toruga 7 4,695 08-24-2018, Saat:12:37 PM
  Moda ve Magazin Haberleri Toruga 223 111,379 08-05-2018, Saat:04:43 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Hava Durumu Haberleri Toruga 13 6,724 07-10-2018, Saat:04:26 PM
  Dizi, Film ve TV Haberleri Toruga 302 130,864 05-13-2018, Saat:01:10 PM
  Anime ve Manga Haberleri Toruga 81 41,911 04-28-2018, Saat:11:37 AM
Son Yorum: ~Haruna~
  Ekonomi Haberleri Toruga 123 42,561 03-03-2018, Saat:12:43 PM
  Spor Haberleri Toruga 65 27,934 12-01-2017, Saat:09:31 PM
  Siyaset ve Politika Haberleri Toruga 165 47,442 09-17-2017, Saat:01:24 PM
  Türk Gazetelerinden Japonya Haberleri Toruga 4 6,291 04-24-2016, Saat:02:16 AM
Son Yorum: ありがとうございます

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi