Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spor Haberleri
Dünya Kupası Asya Elemeleri

Aslında daha önce de dediğim gibi ben spor takipçisi değilim ama
AKB üyeleri bana bunu da sevdirmeyi başardı Heart
Ve şimdi Japonya'yı destekliyorum smile

Japonya'nın Asya elemelerinde karşılaşacağı son maçlar...

06.09.2011 Özbekistan 16:00 Japonya
11.10.2011 Japonya - Tajikistan
11.11.2011 Tajikistan - Japonya
15.11.2011 Kuzey Kore - Japonya
29.02.2012 Japonya - Özbekistan

Bütün bu maçlarda onlara başarılar dilerim.
Umarım Japonya Dünya Kupası Asya Elemelerinde Japonya kazanır Angel

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Matsuda kalbine yenildi… (4 Ağustos 2011)

[Resim: 04082011-095115-egepostasi.jpg]

Antrenmanda kalp krizi geçiren Japon futbolcu Naoki Matsuda hayatını kaybetti.
Takımıyla antrenman yaptığı sırada kalp krizi geçiren Japon futbolcu Naoki Matsuda öldü.

Matsumoto Yamaga kulübünün başkanı Hiroşi Otsuki, Japon basınına yaptığı açıklamada, 34 yaşındaki Matsuda'nın yaşam mücadelesini kaybettiğini söyledi.

Matsuda, salı günü sıcak havada yapılan idman sırasında fenalık geçirerek yere yığılmış ve sağlık çalışanlarının müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Milli takımının formasını 40 kez giyen Matsuda, 2002'deki Dünya Kupası'nda da mücadele etmişti.

Haber eski yaklaşık bir aylık ama spor haberlerinde olması gerektiğin düşündüm^^Allah affetsin, menzilini mübarek etsin ..
[Resim: tumblr_ltz9myU8Tb1r3svw5o4_250.gif] [Resim: tumblr_ltz9myU8Tb1r3svw5o6_250.gif]
58 Metreden Kafa Golü İle Dünya Rekoru Kırdı.

Japon futbolcu Ueda, rakip kalecinin degajını 58 metreden kafayla karşılamakla kalmadı, ağları bularak dünya rekoru kırdı.

Japonya 2. Ligi'nde oynanan Yokohama FC-Okayama FC maşını izleyenler, 69. dakikada ilginç bir olaya şahit oldu.

Yokohama kalecisinin degajını orta sahayı biraz geçerken karşılayan Japon futbolcu Ueda, havada topa kafa vurdu ve direkt kaleye dönderdi. Ev sahibi takımın kalecisi, 58 metre uzaklıktan gelen topun yerden sekmesi sonrası çaresiz kaldı.Çizgide son bir hamle yapsa da topun ağlara gitmesini önleyemedi.

58 metreden attığı kafa golüyle skoru belirleyen Ueda, futbolda yeni dünya rekorunun sahibi oldu.
Gol bir anda internet sitelerinde en çok izlenenler arasına girdi.

İşte video:

Kaynak: Sabah gazetesi
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
Paylaşım için çok teşekkür ederim Reikon. Ağzım açık kaldı.
Ara
Önemli değil. Ben de gazete de ilk gördüğüm de hem şaşırdım hem de sevindim. Big Grin
Ara
Hakikaten nasıl bir goldür o ya. Big Grin Teşekkürler.
[Resim: AVfeVS.jpg]
Muhteşem bir gol olduğu kesin. Kaleci bile neye uğradığını şaştı Big Grin Önemli değil^.^
Ara
Japonlar Messi'yi gördüklerine inanmadılar

[Resim: akashiya.jpg]

Lionel Messi'yi canlı yayına almak isteyen Japon televizyonu çalışanlarının elleri ayaklarına dolandı.

Dünya Kulüpler Futbol Şampiyonası'nda şampiyon olan Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi aynı zamanın turnuvanın en değerli oyuncusu ünvanını da kazandı.
Lionel Messi'yi canlı yayına almak isteyen Japon televizyonu çalışanlarının elleri ayaklarına dolandı.

Tarih: 19 Aralık 2011

Vidyoyu seyretmek için: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Tam da spor haberi sayılmaz aslında. Bu arada Sugimoto abimiz çok şeker geneBig Grin
Ara
Japon Sporculardan Van'a Yardım

Japon sporcular Saitama ve Aoyama adındaki iki Japon kentinde Van için tavla turnuvası düzenledi.

[Resim: japon-sporculardan-van-a-yardim-3310457_o.jpg]

Japon sporcular Saitama ve Aoyama adındaki iki Japon kentinde Van için tavla turnuvası düzenledi. Japonların Van için topladığı 250.000 Japon Yeni, İstanbul'a gelen tavla oyuncusu Kenji Nishizawa tarafından Kimse Yok mu Derneği'ne teslim edildi.

2011 yılında Türkiye Tavla Topluluğu 'WBF Türkiye'nin Japonya'daki deprem ve tsunami sonrasında 'Japonya'ya yardım et' adı altında düzenlediği tavla turnuvasını unutmayan Japon tavla severler, Van depreminden sonra yardım için harekete geçti.

Japonya'nın Saitama ve Aoyama kentlerinde iki ayrı yardım turnuvası düzenlendi. Japon Modern Tavla Federasyonu JBL tarafından desteklenen ve iki şehirde düzenlenen turnuvalarda 250.000 Japon Yeni yardım toplandı. Toplanan 250.000 Yen tutarındaki yardımı ve kendisinin ilave ettiği 500 TL'yi, İstanbul'da düzenlenen 2012 Uluslararası Açık Modern Tavla Şampiyonası için Türkiye'ye gelen Japonya'daki yardım turnuvalarının galibi Japon tavlacı Kenji Nishizawa tarafından Kimse Yok mu Yurtdışı Yardımlar Müdürü Yusuf Yıldırım'a teslim edildi. Çeki verirken bir konuşma yapan Kenji Nishizawa, "Japonya'daki tsunami ve deprem sonrasında Türk tavla severlerin düzenlediği 'Japonya'ya Yardım et' turnuvasını unutmadık, Van'daki depremi haber alır almaz hem Türkiye'deki tavla severlerin bu güzel jestine karşılık verebilmek için, hem de Türk Japon dostluğuna Japon tavla severler olarak bir katkıda bulunabilmek için ülkemizde bir yarışma düzenlemeye karar verdik." dedi.

Japonya'daki deprem ve tsunami sonrasında Kimse Yok mu Derneği'nin Japonya'ya Türk halkının yardımlarını ulaştırdığını hatırlatan Nishizawa, "Topladığımız yardımları Van'a ulaştırması için aklımıza gelen ilk yardım kuruluşu da bu yüzden Kimse Yok mu Derneği oldu." dedi.

TÜRK JAPON DOSTLUĞU EBEDİDİR

Kimse Yok mu Yurtdışı Yardımlar Müdürü Yusuf Yıldırım, Türk Japon dostluğu ebedi olduğunu söyledi. Japonya'da yaşanan tsunami sonrasında görevli olarak tsunaminin en çok zarar verdiği Sendai şehrine giden Kimse Yok mu ekibi içinde yer aldığını belirten Yıldırım, Kimse Yok mu Derneği'nin Japonya'daki yardımlarını anlattı. Japon halkının Türkiye sevgisine dikkat çeken Yıldırım, Tokyo'daki Türk Büyükelçiliğine depremden sonra zarf içinde küçük notlarla birlikte para bırakıldığı haberlerinin Türkiye'de Japonlara olan sevgiyi bir kat daha arttırdığını da kaydetti.

Kimse Yok mu Derneği'nin Van'daki yardımlarına devam ettiğini belirten Yıldırım, Türk ve Japon tavlaseverelere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: PzE7q.gif]
Ara
Özbekistan'dan Sürpriz Galibiyet

Özbekistan Futbol Milli Takımı, bir ilke imza atarak tarihinde ilk defa Japonya'yı yenme başarısı gösterdi.

Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası Asya kıtası elemelerinde C Grubu'nda mücadele eden Özbekistan önemli bir başarıya imza atarak bugün oynanan karşılaşmada deplasmanda Japonya'yı 1-0 yendi.

Kart cezalı olması nedeniyle 7 as oyuncusundan mahrum şekilde sahaya çıkan Özbekistan, tarihi galibiyete ikinci yarıda imza attı.

Katarlı hakemin yönettiği karşılaşmanın 54.dakikasında Özbekistan'dan Aleksandır Şadrin meşin yuvarlağı rakip filelerle buluşturarak takımına tarihi bir galibiyet kazandırdı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca 54. dakikada gelen gol karşılaşmanın da skoru oldu: 1-0

Özbekistan bu skorla hem Japonya karşısında ilk galibiyetini elde etti ve hem de Brezilya-2014 yolunda grup lideri olarak bir üst tura kalmayı başardı. Özbekistan bu skorla puanını 16'ya çıkarırken, Japonya 10 puanda kaldı. Özbekistan'la birlkte Japonya da bir üst tura kaldı.

Bu arada bu gruptaki bir diğer Orta Asya ülkesi Tacikistan ise grup elemelerindeki ilk puanıyla tanıştı. Brezilya-2014'e önceden veda eden Tacikistan, Duşanbe'de oynanan grup son maçında Kuzey Kore ile 1-1 berabere kalarak gruptaki ilk puanı elde etti. Bu grupta K.Kore 7 puanla Brezilya 2014'e veda eden ikinci takım oldu.

Kaynak: haber3.com

Benim yorumum : Özbekistan'ı tebrik etmek lazım, etkileyici bir galibiyet aldılar çok iyi savunma yaptılar ve gruptan lider çıkmayı hakettiler.
[Resim: GkMfm.gif]Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Siyaset ve Politika Haberleri Toruga 166 49,912 10-29-2018, Saat:12:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Ekonomi Haberleri Toruga 124 44,133 10-29-2018, Saat:12:25 PM
  Anime ve Manga Haberleri Toruga 82 43,143 10-26-2018, Saat:07:49 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Hava Durumu Haberleri Toruga 14 7,073 10-03-2018, Saat:12:39 PM
  Müzik Haberleri Toruga 658 326,502 09-01-2018, Saat:01:25 PM
  Eğitim Haberleri Toruga 7 4,859 08-24-2018, Saat:12:37 PM
  Moda ve Magazin Haberleri Toruga 223 114,575 08-05-2018, Saat:04:43 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Dizi, Film ve TV Haberleri Toruga 302 134,012 05-13-2018, Saat:01:10 PM
  Bilim ve Teknoloji Haberleri Toruga 90 36,254 07-01-2017, Saat:12:44 PM
  Türk Gazetelerinden Japonya Haberleri Toruga 4 6,708 04-24-2016, Saat:02:16 AM
Son Yorum: ありがとうございます

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi