Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miyavi (雅)
Van depremi sonrası Miyavi şunu yazmış Twitter'ından.

"Turkey, I know how scary it is and how anxious you feel... please stay calm and safe with somebody around you. I believe in the future."

Kendisine teşekkür mesajlarımızı esirgemeyelim. Twitter adresi: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Qa8We6.jpg
MIYAVI, SWU’DE TARİHİ BİR ŞOV İÇİN SÖZ VERDİ VE SNOOP DOGG
İLE BLACK EYED PEAS’IN HAYRANI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

90845781.jpg

Miyavi tüm hayranlarına bir mesaj gönderdi: hazır olun; zira kendisi tarihte ve hayranlarının anılarında yer edecek bir konser verecek. “Söz veriyorum ki, müthiş bir şov olacak.”dedi.
Androjen bir görüntü ve manyak gitar yeteneğine sahip Miyavi, 14 Kasım günü the SWU Music & Arts Festival 2011’de New Stage’de sahne alacak.

Miyavi, SWU Portal’a verdiği röportajda Brazilyalı hayranlarına olan sevgisi ve Sao Paulo’daki Japon kolonisine duyduğu hayranlıktan bahsetti. Japon göçünün 100. yılını kutlarken kendisi de oradaydı. “Güçlü bir bağ ve tanıdık bir duygu hissettim.” şeklinde konuştu.

Miyavi’nin SWU hayranlarını çıldırtmak istediğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslında kendisi de Snoop Dogg ve the Black Eyed Peas’li şovlarla çıldırmaya hazır.

Brezilya’ya dönüp SWU gibi büyük bir festivalde çalacak olmak nasıl bir duygu?
Bana destek olan hayranlarımla bulaşacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Büyük sanatçılarla ve Japon kültürünü ve benim çalışmalarımı bilmeyen insanlar için çalma fırsatı bulmak beni çok mutlu ediyor.

Süreklilikle ilgileniyor musun?
Evet, bu konuyla ilgileniyorum. Bence her geçen gün daha fazla insan işbirliği yapmalı.

SWU festivali programında canlı izlemek istediğin grup var mı?
Snoop Dogg ve the Black Eyed Peas’i izlemeyi çok istiyorum.

Brezilyalı hayranların senin için deli oluyor, ve hatta konser kuyruğu dışında kamp bile kurdular. Bu sadakat konusunda ne düşünüyorsun?
Brezilyalı hayranlarımı çok seviyorum. Uzun bir süredir beni destekliyorlar. Brezilya’ya her gidişimde bana karşı çok iyi davranıyorlar. Özellikle de oldukça müziksever insanlar oldukları için gerçekten hayranlarıma çok seviyorum. São Paulo ve ülkenin diğer yerlerinde daha çok konser vermek isterim.

Sıradışı bir gitar çalışın var. Tekniğini nereden öğrendin?
Kendi kendime! Gitar çalarken Japon gitaristleri için özgün bir stil yaratmanın gerekli olduğunu düşünmeye başlamıştım. O yüzden kendi stilimle geleneksel Japon gitarını (Shami Sen) karıştırmayı denedim. Bu teoriyi alıp gitara katmaya çalıştım. Aynı zamanda Marcus Miller ve Louis Johnson gibi müzisyenlerden de etkilendim.

Bu isimler dışında, diğer ilham kaynakların kimler?
Blues gitarı çoğunlukla. Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton, Jimmi Hendrix, B.B.King, Muddy Waters, gibi gitaristlere hayranım. Çoğunlukla blues ve solo gitaristleri dinliyorum. Gitarımla dünyayı dolaşırken, kendimi katanalı bir samuray gibi hissediyorum. Bir silah gibi ve verdiği duygu sahiden de çok ruhani bir şey. Bu yüzden insanlar bana “samuray gitarist” diye hitap ediyor.

İngilizce olarak kayıt yapmayı hiç düşündün mü? Japoncanın bir engel olduğuna inanıyor musun?
Son albümüm, What’s My Name’in, yarısını İngilizce yarısını Japonca kaydettim. Bu benim ilk tecrübem oldu ve İngilizce, ana dilim olmadığından tuhaf geldi ve beş yıl öncesine kadar tek bir kelime İngilizce bilmiyordum. Ama bu dilde şarkı söylemek bir gereklilik. Portekizce de söylemek istiyorum. Her olanank bulduğumda Portekizce konuşmaya çalışıyorum. “tudo bem?”, “estão se divertindo?”, “estou muito feliz” ve “não consigo ouvir você” gibi bazı kalıplaşmış sözleri biliyorum.

Japonya’nın içinde mi, yoksa dışında mı daha başarılısın?
Aslında başarıya ulaşmaya çalışmıyorum. Diğer Japon sanatçıların takip etmesi için yollar açmaya çalışıyorum. Sanatçıların, diğer sanatçılarla bağ kurması için fırsatlar sağlamak. São Paulo’ya gittiğimde ve Japon göçünün 100. yıldönümü olduğundan çok mutluydum ve o vakit bir Japon otelinde kaldım ve bir Japona ait bir mekanda çaldım. Ve böylece çok güçlü bir bağ ve tanıdık bir duygu hissettim. Bu yüzden diğer ülkelere giderek yol ve fırsatlar yaratmak konusunda kendimi sorumlu hissediyorum..

Brezilyalı hayranlarına bir mesaj yollamak ister misin?
Hepinizi gerçekten çok seviyorum! Benim için çok özelsiniz ve siz olmasaydınız Brezilya’ya gidemezdim! Bu şovun muhteşem olacağına dair sizlere söz veriyorum. Biz biriz, ben Japon, siz Brazilyalı olsanız da biz biriz. Şovumla ispatlamak istediğim şey de bu.
(Caroll Almeida)
Çeviri: jasminee
27.10.11 Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
fc4da5c1996edfe0134ecf4.gif
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Ara
Mükemmelsin Jasmi smile Beni kırmayıp çevirdiğin için çok teşekkür ederim Heart
vt8csz1.jpg
Ara
Gecen hafta miyavi'nin konserine gittim ve birkac tane video cektim. henuz hepsini youtube'a eklemedim ama bi kismi burda izlemek istersenizsmile

hirotolips.gif:heart:
Miyavi'nin konserine mi gittinO_o Darısı başıma.
Ara
Çok şanslısın. Aşırı kıskandım seni. Big Grin
QOJ7evi.png
Miyavi benim hayatımın aşkı, onun müziğine, deliliklerinesmile, hayranlarına karşı duyduğu sevgiye çok çok hayranım. Onu ve ailesini çok seviyorum.

vt8csz1.jpg
Ara
vt8csz1.jpg
Ara
vt8csz1.jpg
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi