Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miyavi (雅)
MİYAVİ (雅)

[Resim: DJkqjm.jpg]

Gerçek Adı: Takamasa [sonradan miyavi olarak değiştirdi]
Soyadı: Ishihara
Takma Adları: Miyabi, MYV, Miyaji, Miyao, 382 (kanji, Mi-Ya-Bi olarak okunabiliyor)
Doğum Tarihi:  14/09/1981
Burcu: Başak (Due'le Quartz'da Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.)
Boy: 1.83-1.85
Kilo: 55-57
Ailesi: Babası zainichi Korelisi, annesi Japon. Osaka'da doğdu. Bir kız kardeşi var. Annesi ve babası ayrılmadan önce soyadı Lee idi. melody ile evli, iki kızı var. (Lovelie and Jewelie)
Grupları: Due'le Quartz (eski)
Müzik türü: jrock, metal, jpop, gothic rock
 Film: oresama[biyografisi]
Dövme: 150den fazla dövmesi var.
Piercing:  9

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Hakkında:

Çocukken iyi bir öğrenciymiş ve futbol oynarmış. Fakat geçirdiği futbol kazasından sonra annesi ona futbol maçlarına çıkmayı yasaklamış. 12 yaşından beri kendi şarkılarını yazıyor. Gitarların efendisi olarak biliniyor. 15 yaşında eve elinde bir gitar ve kulağında küpe ile dönmüş ve ilk şarkısı "papamama" yı yazmış. Şarkı hayata isyan ediyor. Bu şarkıyı yazdıktan sonra 18 yaşında Due'le quartz'ta gitar çalmaya başladı.

O zamanlar grubun gözdesi olan miyavi 2002 yılında gruptan ayrıldı ve solo kariyerine geçti. "hime" ve "please, please, please" şarkıları ile ünlendi. Ardından "papamama" ve "ame ni utaeba" ile ilk Amerika turnesine gitti. Amerika'da zencilere yapılanları görünce "freedom fighters" adlı Amerikan hükümetine mesaj taşıyan şarkısını yazdı. Şarkı dünyada büyük yankı uyandırdı hatta bazı amerikalılar şarkının sözlerini duvarlara yazmaya başladı. bundan önceki jibun kakumei şarkısında da zencilere değişim için mesaj göndermişti. En son olarak 2006'nın aralık ayında "kimi no negai wo" adlı albüm insanlara rüyalarını ve isteklerini gerçekleştirmek için çalışmaları gerektiğini anlatıyordu.

-Diskografi-
[Resim: DrNC7.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga
Ara
Boy: 1.83-1.85
Kilo: 55-57

O.O

Ben Miyavi var sanıyordum. Big Grin

Aşırı anlamsız geliyor gülen mavi gökyüzü
Ara
Miyavi konusu açık değilmiş o.0 Ciddi şaşırdım. Ben açık sanıyordum xD

Çocuksu bir tipi var. Seviyorum o yüzden *-* Gitardaki ustalığını da daha bir başka seviyorum Heart

Teşekkürler (:
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
rica ederim.bende var zannediyordum ama yokmuş.
Festival için şili 'ye gidecekmiş onun haberini verecektim .
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[Resim: DrNC7.jpg]
Ara
Şili haa >.< Ah keşke buraya da gelse. *-*
[Resim: 9bcbps.png]
Ara
Ahh! Miyavi gülüşüne hayran olduğum J-Rock'lardan birisi (. Çok tatlı.
Tanıtım için sağol Tokyo
[Resim: tumblr_nkdg0jcZNv1qkyug3o1_400.gif]

Ara
Dövmeyi çok da sevmem ama...Bu kadar dövme, bu kadar piercing nasıl bu kadar çok yakışıyor bu adama?Rock'çı ama ona bakınca "çok şeker" diyesim geliyor.Yanaklarını falan sıkmak, öyle sevmek istiyorum.
Müziğini takdir ediyorum.İlk 'İtoshi hito'sunu dinlemiştim sanırım.Halen telefonumun melodisidirsmile
Ara
Miyavi... Bazı şeylere gerçekten inanmamı sağlayacak en büyük kanıt. Yok böyle bir insan. Daha doğrusu, insan mı ya o? Big Grin Tamam çok tatlı, tipini es geçtim. Ya sesi? Görme, sadece dinle, yine sesine aşık olursun. Gülüşü bile ayrı bir konu zaten. Bana kalırsa Japonya'nın en iyilerinden biri. Şarkıları mükemmeldir. Hatta zamanında bazı kesimlere batmış şarkıları. İstediği mesajları çok iyi duyurmasını bilir. Bu protest karakteriyle *tanınabilse* ülkemizde çok hayran kitlesi oluşturabilir.
Ayrıca, örnek aldığım kişilerden biri. Gerek imajıyla, gerek davranışlarıyla... Big Grin

Tanıtım için çok çok sağol. smile
[Resim: QOJ7evi.png]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(Biraz ilerletin başında fanları falan var sonunda da xD )

[Resim: miyavi0728lq2.jpg]

[Resim: miyavi0729id7.jpg]

[Resim: kekkonshiki-no-uta-miyavi_imagenGrande.jpg]
Miyavi'm niye evleniyorsun ya... İçim burkuldu bunu görünce... Senin mutluluğun benim mutluluğum yine de mutluluklar.
Aşırı anlamsız geliyor gülen mavi gökyüzü
Ara
Ooo bunlar evleneli çok oldu. Big Grin Çocuklarının ikisi de çok şeker, Allah bağışlasın... Big Grin
[Resim: QOJ7evi.png]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi