Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yonezu Kenshi (米津 玄師)
[Resim: RDZmko.png]

[Resim: 8zvq2k.jpg]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Adı: Yonezu Kenshi (米津 玄師)
Doğum Tarihi: 10 Mart, 1991
Doğum Yeri: Tokushima, Japonya

Yonezu Kenshi (米津 玄師), Japon müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, müzik yapımcısı ve illüstratördür. Kariyerine 2009'da Hachi (ハチ) sahne adıyla, Vocaloid müziği yayınlayarak başladı. 2012'de gerçek adı ve sesiyle çıkış yaptı.

Tüm şarkılarının sözleri ve bestesi kendisine aittir. Kendi çalışmalarında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gruplarından etkilendiğini söylüyor. Şarkı sözlerinde Miyazawa Kenji ve Mishima Yukio gibi yazarları örnek alıyor. Bir illüstratör olarak ise, Edward Gorey'nin çalışmalarından ilham alıyor.

[Resim: aYQ93d.png]

Albümler:

[16.05.2012] Diorama
[23.04.2014] Yankee
[07.10.2015] Bremen
[01.11.2017] Bootleg

Vocaloid Albümler:

[07.02.2010] Hanataba to Suisō (花束と水葬)
[14.11.2010] Official Orange

Single'lar:

[29.05.2013] Santa Maria (サンタマリア)
[23.10.2013] MAD HEAD LOVE / Poppin' Apathy (MAD HEAD LOVE / ポッピンアパシー)
[01.14.2015] Flowerwall
[02.09.2015] Unbelievers (アンビリーバーズ)
[28.09.2016] LOSER / Number Nine (LOSER / ナンバーナイン)
[15.02.2017] orion
[21.06.2017] Peace Sign (ピースサイン)
[14.03.2018] Lemon

[Resim: j6O03g.png]

-2013-

5. CD Shop Ödülleri, Finalist Ödülü, Diorama

-2015-

7. CD Shop Ödülleri, Finalist Ödülü, Yankee
57. Japan Record Ödülleri, Mükemmel Albüm Ödülü, Bremen

-2016-

8. CD Shop Ödülleri, Finalist Ödülü, Bremen

-2017-

The Anime Awards, En İyi Açılış Parçası, Peace Sign (Boku no Hero Academia)

-2018-

32. Japan Gold Disc Ödülleri, Yılın Şarkısı, Uchiage Hanabi (ft. Daoko)
Space Shower Müzik Ödülleri, Yılın Şarkısı (Uchiage Hanabi) - En İyi Erkek Sanatçı - En İyi İşbirliği (Haiiro to Ao, Suda Masaki)
10. CD Shop Ödülleri, Büyük Ödül, Bootleg
96. Televizyon Drama Akademi Ödülleri, En İyi Tema Şarkısı, Lemon

Kaynak: Wikipedia
Çeviri: ~Haruna~
 [Resim: LyrgD0.png]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • glşh, sakurai568, Toruga
Ara
Yonezu Kenshi'nin şarkılarına bayılıyorum. Bazen şarkıları'nın anlamını bilmediğim halde çok anlamlı bir şarkı olduğunu hissediyorum. Özellikle Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. şarksına bayılıyorum. Rolleyes Big Grin
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Ara
(09-16-2018, Saat:09:29 PM)sakurai568 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Yonezu Kenshi'nin şarkılarına bayılıyorum. Bazen şarkıları'nın anlamını bilmediğim halde çok anlamlı bir şarkı olduğunu hissediyorum. Özellikle Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. şarksına bayılıyorum. Rolleyes Big Grin

İlk dinlediğim şarkısı, ben de çok severim!^^  Blush
 [Resim: LyrgD0.png]

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • sakurai568
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi