Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanji'ler Hakkında
Question 
Merhaba; internet ve kaynak kitaplar ile Japonca öğrenen bir lise öğrencisiyim. Anladığım kadarıyla bir çoğunuz Japonca'yı gayet iyi biliyor ya da üniversitede bu bölümü okuyor. Dolayısıyla bu konuda bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve şimdiden teşekkür ederim.

Kanji'leri ezberlerken onları bir kağıda yazıp nasıl yazıldıklarını da öğrenmeli miyim, yoksa sadece görsel olarak şekillerini aklımda tutsam yeterli mi? Çünkü sadece şekil olarak ezberlemek yine bir nebze daha kolay ama yazmaya çalıştığım zaman zorlanıyorum çünkü doğal olarak elim alışık değil ve bir kanji'yi yazabilmek için resim yapar gibi uğraşmam gerekiyor. Eğer yazılışını da öğrenmeliysem, nasıl çalışabileceğim hakkında bana fikir verebilir misiniz? Teşekkürler  smile
Ara
(06-10-2018, Saat:10:23 PM)Yuki Onna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba; internet ve kaynak kitaplar ile Japonca öğrenen bir lise öğrencisiyim. Anladığım kadarıyla bir çoğunuz Japonca'yı gayet iyi biliyor ya da üniversitede bu bölümü okuyor. Dolayısıyla bu konuda bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve şimdiden teşekkür ederim.

Kanji'leri ezberlerken onları bir kağıda yazıp nasıl yazıldıklarını da öğrenmeli miyim, yoksa sadece görsel olarak şekillerini aklımda tutsam yeterli mi? Çünkü sadece şekil olarak ezberlemek yine bir nebze daha kolay ama yazmaya çalıştığım zaman zorlanıyorum çünkü doğal olarak elim alışık değil ve bir kanji'yi yazabilmek için resim yapar gibi uğraşmam gerekiyor. Eğer yazılışını da öğrenmeliysem, nasıl çalışabileceğim hakkında bana fikir verebilir misiniz? Teşekkürler  smile

Merhaba,

Kanjileri sadece şekil olarak ezberlersen bir süre sonra unutursun. Ama yazarak çalışırsan refleks haline gelir. Bazen bir kanjiyi 200 defa yazdığım oldu. Yaza yaza alışırsın. Hem ayrıca güzel yazarsan Japonlar çok takdir eder seni, el yazısına önem veriyorlar ((:
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Yuki Onna
Ara
(06-10-2018, Saat:10:23 PM)Yuki Onna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Merhaba; internet ve kaynak kitaplar ile Japonca öğrenen bir lise öğrencisiyim. Anladığım kadarıyla bir çoğunuz Japonca'yı gayet iyi biliyor ya da üniversitede bu bölümü okuyor. Dolayısıyla bu konuda bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm ve şimdiden teşekkür ederim.

Yazmana gerek yok. Kanjilerin çoğunu Japonlar kendileri bile yazamıyorlar. Bilgisayarlardaki IME sistemi zaten yazdıklarını kanjiye çeviriyor. Kağıda yazman gerekirse hiraganayla yazsan da anlarlar. Japonlar kanji yazabildiğini görseler tabii takdir ederler ama kimse bir yabancıdan güzel kanji yazabilmesini beklemez. Yazılışları öğrenmek için fazladan harcayacağın onca zamanı ve emeği kelime bilgini artırmak için harcaman senin için çok daha yararlı olur.
Şekil olarak ezberlemeye çalışırsan unutursun ama kelimelerde kullanımını görürsen anlamlarını da okunuşlarını da unutmazsın.
[Resim: CLANNAD-0156.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JLPT Hakkında Mirai 15 3,715 05-14-2018, Saat:12:14 AM
Son Yorum: Mikio Fujioka
  Japonca'da Kanji-Kana Sözlük JusTiMe 0 820 07-21-2016, Saat:08:39 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Kanji Öğrenmeye Ne Zaman Başlamalıyım Godzilla 1 1,018 07-21-2016, Saat:08:34 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Edatlar Hakkında KawaiiChan 1 1,267 06-04-2015, Saat:03:29 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Neden Kanji? moroivampir 3 1,698 09-11-2014, Saat:06:29 AM
Son Yorum: moroivampir
  Kanji Tatsukawa 1 1,673 05-15-2013, Saat:03:24 PM
Son Yorum: azos

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi