Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye Anime Kitlesi
Evet, direk konuya girecek olursak; Türkiye'deki anime kitlesinin rezilliğinden bahsetmek istiyorum.
  Bu kitlenin büyük bir çoğunluğunu 10-20 anime izleyerek kendini otaku sanan, sırf anime için Japonya'da gitmek isteyen -ülkenin geri kalanı hakkında sushi ve Tokyo'dan fazla bilgisi olmayan, animeyi bir hobi olarak değil yaşam biçimi olarak benimseyen, animenin çizgi film olduğu gerçeğini söyleyince ortalığı yakıp kavuran, sana etmedik laf bırakmayan ergenler oluşturuyor. Ve etrafıma baktığımda bu sayının arttığını görmek üzüyor haliyle...
  Böyle bir konu açmanın sebebi ise; sadece sizin bu kitle hakkındaki düşüncelerinizi merak ettim^^
Bul
Animenin tanınıp sevilmesinin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ben animeyi tanıdığım dönemde ne internet doğru dürüst vardı ne de içerisinde bilgi. TV'de yayınlanan animelerle idare ederdik. Şimdi her şey değişti. Bilgiye ulaşmak, animelere ulaşmak çok kolay bir hale geldi. Dolayısıyla artık her yaştan izleyici kitlesi animelere internet üzerinden çevirilerin de sayesiyle rahatlıkla ulaşabiliyor. Kimisi beğeniyor ve araştırıp Japonya'yı da tanımaya başlıyor ki ben de Japonya'yı tanımaya ve sevmeye animelerle başladım. Kimisi bunu dediğin gibi bir hobi olarak benimsiyor, kimisi daha çok önem veriyor ve Japonya sevgisine dönüştürebiliyor, kimisinin ise hiç ilgisinin çekmiyor ve "çizgi film işte" deyip geçebiliyor. İnsanların düşüncelerini tartışmamız yersiz, herkes izlediğinden ne anlıyor, ne görüyor, ne hissediyorsa ona göre bir yol seçiyor. Evet bir iki anime izlemekle "otaku" olunmaz, bunu muhtemelen söyleyenler de biliyordur ama ben genel olarak animenin ve manganın tanınmasının kötü bir şey olduğu düşüncesinde değilim. Eskiye göre kitle çok değişti ama dediğim gibi bu internetle alakalı, imkanlarla alakalı bir konu. Zaten kitlenin içinden animeyi ve Japonya'yı gerçekten çok sevenler veya sevecek olanlar emin ol bir şekilde sıyrılacak ve bir şeyler yapacaktır. Diğerleri yine izlemeyle kalacak.
[Resim: xPdeGf.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Hilda
Her konuda böyle değil miyiz?! Bizim toplumda tuhaf bi’ arzu var: Farklı bi’ şey bilem* onun fanlığını yapam* bilmeyeni aşağılayam* en süperi ben olam*. Bi’ ara da yabancı dizi izleyen grup vardı, onlar da aynı tutum içindeydi. Bu liste uzar gider, daha bunun sosyal medya kullanmayanları ezen gürûhu da var.

Popülaritesini kaybedince onlar da bu ortamdan çekilir, siz izlediğiniz animeden aldığınız zevke bakın derim.
~

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Sevdiğiniz / Beğendiğiniz Anime Açılış ve Kapanışları? Toruga 1 289 06-23-2019, Saat:01:39 PM
Son Yorum: Toruga
  Anime Açılışları Gerçek Olursa? Toruga 2 1,515 04-28-2019, Saat:07:01 PM
  Anime Wallpaper Paylaşımları Toruga 7 5,991 01-12-2019, Saat:12:57 AM
Son Yorum: kagami chan
  Anime Sohbet Başlığı Toruga 75 37,655 01-11-2019, Saat:03:02 PM
Son Yorum: kagami chan
  En Son İzlediğiniz Anime? Toruga 138 49,905 08-19-2018, Saat:02:03 AM
Son Yorum: Mikio Fujioka
Tongue En Sevdiğiniz Anime Türleri! ezgi2002 15 5,450 05-13-2018, Saat:08:58 AM
Son Yorum: ekmll
Exclamation [Ecchi İçerik] Anime Wallpaper Arşivi rynardhell 4 2,395 08-20-2017, Saat:06:47 PM
Son Yorum: Serhatcanxd
  Favori Erkek Anime Karakterleriniz? Mirai 18 7,294 06-02-2017, Saat:01:09 PM
Son Yorum: JSoulFan
  Animelerle Tanışma Hikayeniz ve İlk İzlediğiniz Anime? Mirai 29 9,643 06-02-2017, Saat:01:02 PM
Son Yorum: JSoulFan
  Anime (アニメ) Nedir? Toruga 4 4,829 05-20-2017, Saat:02:05 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi