Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonca'ya Başlıyorum !
Bugün Japonca öğrenmeye başlıyorum. LearNihongo Japonca setini aldım. Sizce Japonca dinlememi geliştirmek için günde kaç saat dinleme yapmalıyım? Anime, anime movie izleyerek dinlememi geliştirmeyi düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum ? Sizin bir öneriniz var mı ?

Sanırım konuyu yanlış yere açtım... Big Grin
夜明けを待っている  虚しく一人きりで・・・

Tokyo.jpg?itok=Ye8RV5R1
Ara
Kendim Japonca öğrenmiyorum, bu yüzden nasıl bir tavsiye verebileceğimden emin değilim. Forumda Japonca öğrenmek ile ilgili içerikler var, onlar daha bilgilendirici olur. Başarılar.^^  smile  

(12-03-2017, Saat:04:35 PM)Tadakuni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sanırım konuyu yanlış yere açtım... Big Grin

Ben gerekli yere taşıdım.^^
 LyrgD0.png

Johnny's <3 Hello! Project  <3 LDH

"Don't treat me like a fool just because I'm girl. I'm just killing time with you, you better thank me."
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Tadakuni
Ara
Tabii ki telaffuzları doğru öğrenmek ve kullanımlar için dinleme yapmalısınız. Anime de olur, Japonca konuşulan her tür materyal işinize yarar. Şarkılar, radyo kayıtları, Japon TV kanallarını izlemek (ki bunların altyazılarını okumaya çalışmak da faydalı olur) dinlemeyi kuvvetlendirir. Bence bunun saatini ancak siz belirleyebilirsiniz. Kendinizi sıkmadan olabildiğince dinlemeye çalışın derim.
g2NW42.jpg
  • Tadakuni
(12-03-2017, Saat:04:40 PM)~Haruna~ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Kendim Japonca öğrenmiyorum, bu yüzden nasıl bir tavsiye verebileceğimden emin değilim. Forumda Japonca öğrenmek ile ilgili içerikler var, onlar daha bilgilendirici olur. Başarılar.^^  smile  

(12-03-2017, Saat:04:35 PM)Tadakuni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Sanırım konuyu yanlış yere açtım... Big Grin

Ben gerekli yere taşıdım.^^

Çok teşekkürler ^^ Forumda yeniyim. İçerikleri yeni yeni keşfetmeye başladım. Dediğiniz gibi bir çok yararlı bilgi var.
夜明けを待っている  虚しく一人きりで・・・

Tokyo.jpg?itok=Ye8RV5R1
Ara
(12-03-2017, Saat:05:24 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Tabii ki telaffuzları doğru öğrenmek ve kullanımlar için dinleme yapmalısınız. Anime de olur, Japonca konuşulan her tür materyal işinize yarar. Şarkılar, radyo kayıtları, Japon TV kanallarını izlemek (ki bunların altyazılarını okumaya çalışmak da faydalı olur) dinlemeyi kuvvetlendirir. Bence bunun saatini ancak siz belirleyebilirsiniz. Kendinizi sıkmadan olabildiğince dinlemeye çalışın derim.

Cevabınız için çok teşekkürler. Günde yaklaşık 3 saat anime izliyorum. Ama çok hızlı konuşuyorlar. Hiç bir şey anlamıyorum. İnşallah zamanla gelişir. ^^
夜明けを待っている  虚しく一人きりで・・・

Tokyo.jpg?itok=Ye8RV5R1
  • ~Haruna~
Ara
(12-03-2017, Saat:05:36 PM)Tadakuni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(12-03-2017, Saat:05:24 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Tabii ki telaffuzları doğru öğrenmek ve kullanımlar için dinleme yapmalısınız. Anime de olur, Japonca konuşulan her tür materyal işinize yarar. Şarkılar, radyo kayıtları, Japon TV kanallarını izlemek (ki bunların altyazılarını okumaya çalışmak da faydalı olur) dinlemeyi kuvvetlendirir. Bence bunun saatini ancak siz belirleyebilirsiniz. Kendinizi sıkmadan olabildiğince dinlemeye çalışın derim.

Cevabınız için çok teşekkürler. Günde yaklaşık 3 saat anime izliyorum. Ama çok hızlı konuşuyorlar. Hiç bir şey anlamıyorum. İnşallah zamanla gelişir. ^^

Rica ederim. Youtube üzerinden Japanese listening yazarsanız da şu şekilde gayet güzel videolar geliyor başlangıç için ideal.

g2NW42.jpg
  • Tadakuni

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trabzonda Japonca JusTiMe 0 618 07-22-2016, Saat:03:25 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonca'da Kanji-Kana Sözlük JusTiMe 0 551 07-21-2016, Saat:08:39 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Japonca Öğrenmek İstiyorum Aizawa 8 2,376 10-23-2015, Saat:05:51 PM
Son Yorum: Aizawa
  Japonca / İspanyolca? Kurs / Üniversite? Chiyuki 7 1,589 10-23-2015, Saat:10:16 AM
Son Yorum: ds_krtl
  Yeni Japonca Öğrenmeye Başlayacaklara Tavsiyeler Toruga 22 13,909 09-25-2015, Saat:05:05 PM
Son Yorum: Aizawa
  Ankara da japonca öğrenebileceğim yer Kudo_Snichi 1 1,093 04-03-2015, Saat:10:43 PM
Son Yorum: furendoriina
  İzmir'de Japonca Kursu Var mı? ebruss 0 1,113 06-10-2014, Saat:03:36 PM
Son Yorum: ebruss
  İstanbul'da Japonca Kursu Var Mı? SnowyUsagi 1 1,309 06-09-2014, Saat:07:28 PM
Son Yorum: Toruga
  Japonca Öğrenmeye Yeni Başladım Bir Sorum Var otaku-san 7 3,648 09-01-2013, Saat:10:27 PM
Son Yorum: otaku-san
  Japonca Öğrenmek İçin İstek hasokeyk 9 5,901 06-09-2013, Saat:02:36 PM
Son Yorum: RuKitty

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi