Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shogo Hamada (浜田 省吾)
#1
Shogo Hamada (浜田 省吾)

[Resim: lbyoPJ.jpg]

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. / Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Doğum Tarihi: 29 Aralık 1952 (64 yaşında)
Doğum Yeri: Takehara, Hiroshima Prefektörlüğü, Japonya
Müzik Türü: Adult Contemporary, rock, J-pop, R&B
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı
Çalabildiği Enstrümanlar: Gitar, armonika, bateri, perküsyon
Aktif Olduğu Yıllar: 1975–günümüz
Plak Şirketi: Sony Music Entertainment Japan (SME Records)

Shogo Hamada (浜田 省吾, Hamada Shōgo), Japon şarkıcı ve söz yazarıdır. Aynı zamanda Aido grubunun eski üyesidir. Sony Music Japan'ın SME Records bölümüne bağlıdır. Hiroshima Prefektörlüğü'ndeki Takehara şehrinde doğdu. Kuremitsuta Lisesi'ni bitirdi (aynı zamanda okulun beyzbol takımındaydı) ve Kanagawa Üniversitesi'ne hukuk okumak için girdi. Fakat mezun olmadan okulu bıraktı.

1975'de Aido grubunun bateristi olarak çıkışını yaptı. Güneş gözlükleri ilk çıktığından bu yana onun imajının bir parçasıydı ve onlar olmadan hiç canlı performans sergilemedi. Solo çıkışını ise 1976 yılında "Umareta Tokoro o Tōku Hanarete" albümü ile gerçekleştirdi. Medyada benzer sanatçılara göre daha az yer alsa da canlı performans serileriyle bir çok fan kazandı. İlk şarkıları genelde nasıl bir yaşam sürüleceği konusunda şüphecilik belirten şarkılardı. Çok bilinen ballad'larının yanı sıra, babasının 1945'de Hiroshima'da radyasyon zehirlenmesi kurbanı olmasından çok etkilenmiş ve şarkılarının bir çoğu büyük bir protesto tonuna sahipti ve bu muhtemelen Japonya'daki "büyük isim" olan şarkıcıların çoğundan daha fazlaydı.

Aynı zamanda diğer sanatçılar için şarkılar da yazmıştır. Şarkı yazdığı isimler arasında Momoe Yamaguchi ve Akiko Wada da vardır. Fanları arasında "Hamasho" olarak anılır.

Çeviri: Toruga
Kaynak: Wikipedia
[Resim: AVfeVS.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Reikon, ~Haruna~
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi