Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKB48 - 8. Janken Turnuvası (24.09.2017)
#1
janken-2017-20170723.jpg

Bu yılki turnuva yeri ve tarihi belirlendi.
Turnuva 24 Eylül 2017'de Nippon Gaishi Hall'da gerçekleşecek.
Ancak bu yıl önceki turnuvalardan farklı olacak.

Bu sefer, üyeler bireysel değil birim (Altgrup) olarak etkinliğe katılacaklar.
Toplam 48 birim turnuvaya katılmış olacak ve kazanan bir CD çıkaracak.

AKB48 grup üyeleri, grup ve birim boyutundan bağımsız olarak istedikleri şekilde bir birim oluşturabilir.
Üyeler kendi birimin adını belirleyebilir.
Bir üye birimi solo birim olarak kabul edilecek
Her üye sadece bir tane birime katılabilir.

Not: Turnuvaya AKB48 / SKE48 / NMB48 / HKT48 / NGT48 / STU48 üyeleri katılabilir.
Mezuniyetini duyuran üyeler katılamaz.

 Janken Turnuvası Ön Sonuç Oyunu İçin Birim Sınırı:

Solo Birim: 2 kota
2 üyeli birim: 20 kota
3 üyeli birim: 15 kota
4 üyeli birim: 5 kota
5 üyeli birim: 2 kota
6 üyeli birim: 1 kota
7 üyeli birim: 1 kota
8-15 üyeli birim: 1 kota
16 veya daha fazla üye birimi: 1 kota

-----

Önceki yılara ait başlıklarımız.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
#2
Üyeler birimlerini açıkladıkça bu mesajda güncelleyeceğiz.
Soru İşaretleri henüz birim adını açıklamayanlardır.

Birimler
Solo Birim: (2 kota)
1) Sakurambo no Yousei (Sugahara Riko)
2) Voice Yamada (Yamada Noe)
3) Anime, Ito Itoshi. (Otaki Yuria)
4) Niigata no Utahime (Sato Anju)
5) Takahashi Juri
6) Kojina Yui
7) only1 (Yamauchi Yuna)
8) Sakamoto Erena
9) Omori Miyu
10) Shioi Hinako
11) Kusaka Konomi
12) Hokazono Hazuki
13) Mizuno Airi
14) Takatsuka Natsuki
15) Nozawa Rena
16) Taniguchi Mahina
17) Shirai Kotono
---------------------

2 Üye Birimi: (20 Kota)
1) Team Ponchi (Odan Maichi and Okita Ayaka)
2) wMion (Mukaichi Mion and Nakagawa Mion)
3) AiRena (Isshiki Rena and Wada Aina)
4) Azusara (Uemura Azusa and Takei Sara)
5) AriNon (Mineyoshi Arisa and Shintani Nonoka)
6) Nagiffuu (Shibuya Nagisa and Yabushita Fu)
7) Nyanmaho (Yamaguchi Maho and Miyajima Aya)
8) Fresh Peach's (Yasuda Momone and Iwata Momoka)
9) MariAnnin (Iriyama Anna and Abe Maria)
10) ??? (Nakai Rika and Komiyama Haruka)
11) ??? (Nonogaki Miki and Yahagi Yukina)
12) Kumamoto ga Mada Subai Team (Tanaka Miku and Inoue Ruka)
13) =RORI (Ueki Nao and Imamura Maria)
14) HaruMai from Momochihamajogakuin (Kodama Haruka and Fuchigami Mai)
15) Ueno to Shimono (Ueno Haruka and Shimono Yuki)
16) Moon Cupids (Tsukiashi Amane and Ichioka Ayumi)
17) Pome to Mike (Homma Hinata and Toyonaga Aki)
18) FLERI (Iwahana Shino and Goto Moe)
19) (peace) (Kato Yuuka and Kawakami Chihiro)
20) AyuKani-chan (Tano Ayaka and Nakamura Ayaka)
21) Ogino to Suda (Ogino Yuka and Suda Akari)
22) Swan Girls (Oguma Tsugumi and Hasegawa Rena)
23) GachaPiyo (Nishigata Marina and Nara Miharu)
24) NanaMako (Okada Nana and Kojima Mako)
25) Maple Syrup (Sugiyama Aika and Suenaga Oka)
26) MeruMio (Tashima Meru and Tomonaga Mio)
27) Rinriso (Ota Yuuri and Yoshida Akari)
28) Shika vs. Kuma (Hori Shion and Uno Mizuki)
29) melody Twins (Jitoue Nene and Machi Otoha)
30) AoNon (Motomura Aoi and Kimoto Kanaon)
31) MochiImo (Sakai Moeka and Umeyama Cocona)
32) YuuMari Melon (Yamada Marina and Tanaka Yuka)
33) Renattsun (Kojima Natsuki and Kato Rena)
34) SayaMegu (Kawamoto Saya and Taniguchi Megu)
35) Wara (Goto Rara and Sugawara Maya)
36) YuzuAmi (Ishiguro Yuzuki and Kurashima Ami)
37) IsoSari (Souda Sarina and Iso Kanae)
38) Kyoto Kankou Annaisho Nagoya Shiten (Arai Yuki and Takatera Sana)
39) fairy w!nk (Aramaki Misaki and Unjo Hirona)
40) Namba Setouchi Kaizoku-dan (Morishita Maiha and Hongou Yuzuha)
41) Sisters (Jonishi Rei and Nomura Miyo)
42) Hannari Shimai (Ijiri Anna and Mizokawa Mirai)
43) FuuSae (Murase Sae and Yagura Fuuko)
44) Rinanchu (Kushiro Rina and Ishizuka Akari)
45) MomoParu-tai (Kadota Momona and Mishimira Haruka)
46) LIL (Sato Kaho and Morihira Riko)
47) ??? (Yamauchi Suzuran and Takeuchi Miyu)
48) Fluffy (Atsumi Ayaha and Sakamoto Marin)
49) ??? (Kawakami Rena and Takahata Yuki)
50) Maiorita Megami to Girigiri no Onna (Sakaki Miyu and Sato Kiara)
51) Yokonegapyon (Kitagawa Yoshino and Fukai Negai)
52) Nikoichi (Inuzuka Asana and Tsuzuki Rika)
53) (Sasaki Yukari and Shimoguchi Hinana)
---------------------

3 Üye Birimi: (15 Kota)
1) Shirokuma-San (Ui Mashiro, Yamamoto Mao, Kumazawa Serina)
2) Aki no houkago, shinkousha no taiikukan de hitori BATON no renshuu ni ase wo nagasu Kato Minami wo okujou kara hakuai no manazashi de mimamori nagara futo hikoukigumo wo mitsuketa Yabuki Nako wo mite bijutsushitsu ni komori "geijutsu to wa nanika?" to nankai na mondai ni atama wo nayamashite ita jibun ni egao ga modoru Shiroma Miru. (Kato Minami, Shiroma Miru, Yabuki Nako)
3) jewelry (Jo Eriko, Ishida Yuumi, Nishizawa Rurina)
4) ??? (Ichikawa Manami, Yumoto Ami, Tano Yuka)
5) Okapers* (Furuhata Nao, Muto Tomu, Fujita Nana)
6) Osuman (Kari) (Kitahara Rie, Miyazaki Miho, Oya Shizuka)
7) Kokeshi Sisters (Takakura Moeka, Ichikawa Miori, Murakawa Vivian)
8) Suncon (Sashihara Rino, Minegishi Minami, Kashiwagi Yuki)
9) HanTanNee (Yokoyama Yui, Yamamoto Sayaka, Miyawaki Sakura)
10) Unit mei wa nashi, hakushi no mama (Morita Ayaka, Matsumura Megumi, Yamao Rina)
11) Neru Mae ni Hitsuji Kazoe Tai (Chiba Erii, Nishikawa Rei, Kai Kokoa)
12) Rupurenon (Takahashi Mau, ishimura Nanako, Kado Yuria)
13) Genghis Cats (Kusakabe Aina, Seiji Reina, Murakumo Fuka)
14) HiMaCho Panda (Hiwatashi Yui, Ma Chia-Ling, Cho Orie)
15) MinaRioKomu (Imada Mina, Fukagawa Maiko, Shimizu Rio)
16) Kokotarun (Naiki Kokoro, Sano Haruka, Mori Kaho)
17) ??? (Goto Risako, Matsumoto Chikako, Ota Ayaka)
18) Madonna (Ozaki Mami, Kuroiwa Yui, Hyodo Aoi)
19) ??? (Oba Mina, Takayanagi Akane, Matsumura Kaori)
20) KadoIshiIshi (Ishida Chiho, Ishida Minami, Kadowaki Miyuna)
---------------------

4 Üye Birimi: (5 Kota)
1) Amarimono Senbatsu (Nakanishi Chiyori, Murashige Anna, Tanaka Natsumi, Akiyoshi Yuka)
2) Imomu-chu (Tani Marika, Komada Hiroka, Sakaguchi Riko, Tomiyoshi Asuka)
3) Nikoniko (Kubo Satone, Yamamoto Ayaka, Matsuoka Hana, Obata Yuna)
4) song's (Akashi Natsuko, Nakano Reina, Yamada Suzu, Shimizu Rika)
5) Lovelies (Aikawa Honoka, Asai Yuuka, Kamimura Ayuka, Kataoka Narumi)
6) Houou Masako (Takita Kayoko, Iino Miyabi, Okawa Rio, Tatsuya Makiho)
7) Fall in LOVE (Oshiba Rinka, Nakamura Izumi, Ando Erina, Kojima Karin)
---------------------

5 Üye Birimi: (2 Kota)
1) Otsuyoi (Ego Yuna, Ichino Narumi, Saito Makiko, Uchiyama Mikoto, Fukushi Nao)
2) Ichigosan (Oda Ayaka, Mizuta Shiori, Ishikawa Saki, Takeda Tomoka, Iwata Hina)
3) Yamabe to Umibe (Fujiwara Azusa, Isogai Kanon, Fukuda Akari, Takino Yumiko, Yamabe Ayu)
4) nyamm (Azuma Yuki, Koga Narumi, Mita Mao, Hayashi Momoka, Tanigawa Airi)
5) XIII Kiss Me (Kitazawa Saki, Murayama Yuiri, Shinozaki Ayana, Iwatate Saho, Mogi Shinobu)

---------------------

6 Üye Birimi: (1 Kota)
1) Chou (Kurihara Sae, Yamashita Emiri, Matsumoto Hinata, Miyazaki Sono, Moriyasu Madoka, Matsuoka Natsumi)
2) ??? (Matsui Jurina, Sato Sumire, Takagi Yumana, Nojima Kano, Okada Miku, Shirayuki Kohaku)
---------------------

7 Üye Birimi: (1 Kota)
1) Seiuchi (Fukuoka Seina, Tanaka Kouko, Yano Honoka, Imamura Mitsuki, Otani Marina, Torobu Yuri, Sugahara Saki)
---------------------

8 - 15 Üye Birimi (1 Kota)
1) SKE48 6. Nesil (Kitagawa Ryoha, Yamada Juna, Aoki Shiori, Kitano Ruka, Takeuchi Saki, Hidaka Yuzuki, Ida Reona, Kamata Natsuki, Kumazaki Haruka)
---------------------

16+ Üye Birimi (1 Kota)
1) AKB48 16. Nesil (Asai Nanami, Inagaki Kaori, Umemoto Izumi, Kurosu Haruka, Sato Minami, Shoji Nagisa, Suzuki Kurumi, Taguchi Manaka, Taya Misaki, Nagatomo Ayami, Harima Nanami, Homma Mai, Maeda Ayaka, Michieda Saki, Mutou Orin, Yasuda Kana, Yamauchi Mizuki, Yamane Suzuha)
2) Team 8 (Sakaguchi Nagisa, Yokoyama Yui (8), Tanikawa Hijiri, Sato Nanami, Hayasaka Tsumugi, Sato Akari, Mogi Masumi, Okabe Rin, Honda Hitomi, Shimizu Maria, Takahashi Ayane, Yoshikawa Nanase, Oguri Yui, Oda Erina, Sato Shiori, Hidaritomo Ayaka, Utada Hatsuka, Yokomichi Yuri, Hattori Yuna, Noda Hinano, Hashimoto Haruna, Hirano Hikaru, Chou Kurena, Takahashi Sayaka, Nagano Serika, Ota Nao, Yamada Nanami, Yamamoto Ruka, Onishi Momoka, Hama Sayuna, Nakano Ikumi, Abe Mei, Hitomi Kotone, Shitao Miu, Gyouten Yurina, Takaoka Kaoru, Hirose Natsuki, Yoshida Karen, Terada Misaki, Kuranoo Narumi, Yamada Kyoka, Yaguchi Moka, Shimoaoki Karin, Miyazato Rira)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Cevapla
#3
İlginç, anladığım kadarıyla ilk başvuranlar kotayı alacak. Az tanınan bir üye olsam solo için hemen başvururdum.
1G1MWA.jpg
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Cevapla
#4
(07-25-2017, Saat:07:23 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.İlginç, anladığım kadarıyla ilk başvuranlar kotayı alacak. Az tanınan bir üye olsam solo için hemen başvururdum.

Aynen öyle de olacak gibi smile
İlk solo başvurusu geldi
HKT48'ten  Kojina Yui SHOWROOM'da solo birim için başvurduğunu açıkladı
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
#5
Yalnız Miyawaki Sakura, Yamamoto Sayaka, Yokoyama Yui üçlüsü efsane olmuş. Direk bana hitap ediyorlar. Shy
1G1MWA.jpg
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Cevapla
#6
Turnuvanın tanıtım videosu


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ilydzkn, ~Haruna~
Cevapla
#7
Solo kotası doldu 2. soloyuda Takahashi Juri kaptı
ve 2-3 üyelik birimler de dolmaya başlıyor smile
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
#8
Alıntı:2 Üye Birimi: (20 Kota)
1) MariAnnin (Iriyama Anna ve Abe Maria)
2) Shika vs. Kuma (Uno Mizuki ve Hori Shion)
3) YuzuAmi (Nonogaki Miki ve Yahagi Yukina)
4) ??? (Shibuya Nagisa ve Yabushita Fu)
5) ??? (Tashima Meru ve Tomonaga Mio)
6) wMion (Nakagawa Mion ve Mukaichi Mion)
7) Devil (Komiyama Haruka ve Nakai Rika)
8) Nyanmaho (Miyajima Aya ve Yamaguchi Maho)
9) Momomomo combi (Iwata Momoka ve Yasuda Momone)
10) AriNon (Mineyoshi Arisa ve Shintani Nonoka)
11) ChikaHa (Kitagawa Ryoha ve Matsumoto Chikako)
12) ??? (Tanaka Miku ve Inoue Ruka)
13) Wara (Sugawara Maya ve Goto Rara)
14) ??? (Ueki Nao ve Imamura Maria)
15) Pome to Mike (Toyonaga Aki ve Homma Hinata)
16) ??? (Jitoue Nene ve Machi Otoha)
17) Moon Cupids (Tsukiashi Amane ve Ichioka Ayumi)
18) ??? (Ueno Haruka ve Shimono Yuki)
19) ??? (Yoshida Akari ve Ota Yuuri) 
20) ??? (Kojima Mako ve Okada Nana)
21) ??? (Taniguchi Megu ve Kawamoto Saya)
22) ??? (Yamada Marina ve Tanaka Yuka)
23) ??? (Kojima Natsuki ve Kato Rena)
24) ??? (Yasuda Momone ve Iwata Momoka)
25) ??? (Mizokawa Mirai ve Ijiri Anna)
26) ??? (Hongou Yuzuha ve Morishita Maiha)
27) ??? (Ishiguro Yuzuki ve Kurashima Ami)
28) ??? (Aramaki Misaki ve Unjo Hirona) 
29) ??? (Isshiki Rena ve Wada Aina)

En çok başvuru 2 üyeli birime geliyor gibi
20 kota çoktan doldu taşıyor Big Grin
Yanlış anlamadıysam ön turnuva oyunundan aşan birimleri söylenen kotaya indirecekler demek
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Cevapla
#9
Ön turnuva 11-13 Ağustosta yapılacak ve NicoNico'da canlı yayınlanacak

DGX4IgdUAAA5nMf.jpg

(Ön turnuva karşılaşma tarih- saatleri)
(Saatler JP saatine göredir.)

8/11
13:00 Yobisen Chuusen Kai (Ön turnuva karşılaşması)
17:00  Solo üye ve 5 üye birim İlk Tur
17:30 6 Üye birimi İlk Tur

8/12
11:30 2 üye birimi, 3 üye birimi, 4 üye birimi İlk Tur
14:30 16+ üye birimi İlk Tur

8/13
11:30 Tournament Chuusen Kai (Çoklu Karşılaşma)

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla
#10
Ön turnuva ilk günden:


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Toruga, ~Haruna~
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AKB48 - Haberler Toruga 642 254,859 01-01-2018, Saat:03:11 PM
Son Yorum: Toruga
  AKB48 - Sohbet Toruga 1,370 443,461 12-02-2017, Saat:04:19 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  AKB48 - Mezuniyetini Açıklayan Üyeler ~Haruna~ 8 1,451 11-01-2017, Saat:01:03 AM
Son Yorum: ~Haruna~
  AKB48 - 9. Senbatsu Seçmeleri (17.06.2017) Kojiyuu 28 3,198 06-18-2017, Saat:10:45 AM
Son Yorum: ~Haruna~
  AKB48 Röportajları Kojiyuu 20 7,240 06-11-2017, Saat:03:14 PM
Son Yorum: Kojiyuu
  AKB48 - Konser Tezahürat Rehberi Kojiyuu 1 728 04-25-2017, Saat:07:04 PM
Son Yorum: Toruga
Exclamation AKB48 Koleksiyonumuz~ mako_chan 62 26,487 04-01-2017, Saat:09:06 PM
Son Yorum: Kojiyuu
  AKB48 - Mp3 Download Başlığı Toruga 75 29,155 03-17-2017, Saat:07:39 PM
Son Yorum: Kojiyuu
  AKB48 - Diskografi Toruga 4 1,075 02-25-2017, Saat:04:39 PM
Son Yorum: Toruga
  AKB48 - 7. Janken Turnuvası (10.10.2016) Kojiyuu 6 1,227 10-10-2016, Saat:08:06 PM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi