Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KERA (ケラ)
#1
KERA (ケラ)

o2jOPJ7.png

KERA, popüler Japon punk modası dergisidir. Başlangıçta KERAOUAC Magazine, olarak bilinen adı; son yıllarda punk, Lolita ve gotik modasının Japonya ve uluslararası toplumlarda artmasıyla eş anlamlı hale geldi. 

Tarih:

KERA dergisinin ilk sayısı 1998 Ekim ayında rock müziğindeki güncel trendlere ve punk modasına odaklanarak dağıtıldı. Dergi, Harajuku Street Snaps ile Harajuku sokak modasının fotoğraflarını içeren bir kesiti ilkler arasındaydı. Street snaps de; Londra, Berlin, New York sokaklarındaki ve Tokyo'nun diğer semtlerindeki modayı da kaplıyordu. İlk önce iki ayda bir yayınlanırken; Kera, 120.000 sirkülasyonu aşınca aylık dergi oldu. 

Yan Ürün Yayınları:

KERA MANIAX

İlk yan ürün yayını KERA MANIAX, desenler ve çıkartmalar gibi alıcılar için çok çeşitli bonuslar içeren Kera dergisinin genişletilmiş bir sürümüdür. Extra Street Snaps genellikle, diğer ülkelerden modaya özel odaklanarak bu büyük ciltlere dahil edilir. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., özel baskının ilk kez 2003 yılında yayınlanmasından sonra bu yanın dokuz örneğinin altısında yer aldı. KERA MANIAX'in güncel çıkış tarihi değişmektedir fakat yakın zamanlarda üç ayda bir ortaya çıkmıştır.

Gothic and Lolita Bible

2001'deki ilk yayınından bu yana; Gothic and Lolita Bible, KERA'yı okumayanların aksine kendine has geniş bir okuyucu tabanına sahip en popüler KERA yayını haline geldi. Bu rehber her üç ayda bir yayınlanır. İçeriği Japon sokak modasında geniş kitleye sahip Gotik Lolita'ya dayanır. Dergi kısa süre önce Amerikan ve Avrupa pazarlarına tercüme edildi ve yeniden yayına sürüldü.

KERA Boys:

KERA yayınlarının büyük çoğunluğu kadınlar üzerine yoğunlaşırken, 2005 yılında başlatılan KERA Boys dergisi, çoğunlukla şık, zarif modalara odaklanan Japonya'nın genç erkeklerinin modasına odaklanıyor. Derginin yayınları arasında altı aylık veya daha uzun boşluklar bulunmasıyla beraber yavaşça piyasada seyrekleşmektedir.

Derginin Seçkin Modelleri, Aktrisleri ve Konukları:

Ayako (Nakanomori Band)
Kato Natsuki
Daigo Stardust
Nako
Oshiro Laura
Fukada Kyoko
Kamiki Aya
Räuberhöhle
Nakanomori Band
Kitade Nana
Aoki Misako
Apology Boss
Tsuchiya Anna
YUKI
Sugawara Mari
Ueda Wakana
Zwei
Kurokawa Tomoka
Olivia Lufkin

Çeviri: Reikon
Kaynak: VirtualJapan
9bcbps.png
[-] 3 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Toruga, ~Haruna~
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi