Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japan National Tourism Organization (国際観光振興機構)
#1
Japan National Tourism Organization (国際観光振興機構)

The Japan National Tourism Organization (国際観光振興機構, Kokusai Kankō Shinkō Kikō), ya da JNTO, ülkeye olacak seyahetleri destekleyebilmek için Japonya'yla ilgili bilgileri sağlamak uğruna kurulmuş bir kurumdur. Merkezi Yūrakuchō, Chiyoda, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'da yer almaktadır. Aynı zamanda bir web sitesi üzerinden Turist Bilgilendirme Sistemi (Tourist Information Centers (TIC))'ni de yürütmektedir. JNTO, meraklılarına ulaşım, konaklama, yiyecek-içecek ve gezi hakkında bilgiler sunmaktadır. Japonya fotoğraflarını ise kişisel kullanıma uygun olarak ya da bilgisayar arkaplanı olarak kullanılması için dağıtmaktadır.

JNTO, Japonya hükümetinin bağımsız bir idari kurumudur. Yayınları ve web sitesi, ulaşım, konaklama, alışveriş ve etkinlikler hakkında İngilizce ve diğer dillerde geniş bir yelpazede seyahat bilgileri sağlayarak Japonya'ya yapılacak seyahat programlarının hazırlanmasına yardımcı olur. Kullandığı materyaller sürekli olarak yenilenir.

Japonya'da yer alan ziyaretçiler, 2004 yılında ülke çapında 113 şubesi olan "i" isimli bilgi sisteminden faydalanabilirler. Her "i" bulunduğu alan için bir bilgi kaynağıdır. Bu "i" denilen sistemler genellikle tren istasyonlarında veya şehir merkezlerinde bulunur, altında "bilgi" yazan kırmızı bir soru işareti olan logolarıyla kolayca tanınırlar.

JNTO, 47,000 kadar gönüllünün yurtdışından gelen ziyaretçilere yardımcı olduğu bir gönüllülük programı yürütmektedir. Japonya genelinde, çoğunlukla öğrenci, ev hanımları ve emeklilerden oluşan ve yabancı dil becerilerini kullanarak çeşitli faaliyetlerde bulunmak isteyen bu gönüllülerin 77 adet grubu bulunmaktadır. Bazı gruplar daha önceden belirlenmiş saat ve yerde ziyaretçileri karşılarken, bazıları bu seçimi turistlere bırakmaktadırlar. Bu gönüllülük programında ödenen bir ücret yoktur, yalnızca seyahat masraflarının, turistik tesislere kabullerinin ve yemeklerinin karşılanması beklenir.

Profesyonel rehber veya tercüman hizmeti isteniyorsa, "Japonya Rehberler Derneği"ne ya da "Japonya Lisanslı Rehberler Federasyonu"na başvurulabilir. Buralarda 1500'e yakın kayıtlı tercüman bulunmaktadır.

Çeviri: Bessie.
Kaynak: Wikipedia
[Resim: fWyId8.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • LordCha, Toruga
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi