Merhaba sayın ziyaretçi, forumumuzdan tam anlamıyla yararlanabilmek ve bize destek olmak adına sadece 30 saniyenizi ayırarak forumumuza üye olabilirsiniz. Üyelik işlemini gerçekleştirmek için lütfen buraya tıklayın. Teşekkür ederiz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ülkemizde Bir J-Pop / J-Rock Konseri Olsaydı Gider miydiniz?
Ülkemizde bir J-Pop / J-Rock konseri verilseydi gider miydiniz arkadaşlar? Konserin ünlü bir sanatçı tarafından yapılması ya da sıradan tanınmamış bir Japon sanatçı tarafından verilmesi kararınızı etkiler miydi? Etkilerse ne yönde etkilerdi?

Ayrıca bu tür bir konserde sayımızın ne kadar olabileceğini tahmin ediyorsunuz?

Bana sorarsanız sanatçının çok tanınıp az tanınması fark etmez. Önemli olan bir sanatçının gelmiş olması olacağından diğerlerini de tetikleyeceği için giderdim. İyi bir reklam çalışmasıyla da sayımızın 1000'e ulaşabileceğine inanmaktayım.

Bu üç soruya sizler de samimi olarak cevap verirseniz seviniriz.
[Resim: ybUVZM.jpg]
1-Giderdim
2-bence benim beğendiğim bir şarkıcıysa giderim eger ülkemizdede ünlü ise ben şarkılarını beğenmiyorsam gitmem acıkcası.
3-hmmm şu aralar kore fanlığı çok fazla ben fazla ilgi görecegini zannetmiyorum j-severler çok yok forum sitelerinde gördüğüm kadarıyla.yada bilimiyorum şöylede bir ilgi olabilir uzakdoğu sanatçıları olmaları ilgiyi belki artır.
[Resim: DrNC7.jpg]
Bul
-Ben eğer yakın çevremdeyse giderim.
-Eğer tanınmamış biriyse fazla tercih edileceğini sanmam.
-Bence sayımız çok fazla olmaz. Çünkü Tokyo'nun da dediği gibi Kore fanlığı revaçta şu an. Ve zaten Japon sanatçılar pek bilinmiyor Türkiye'de. Yani sayı, bir Metallica, Anthrax, KISS konserlerindekinin anca %20'si falan olur. Çünkü dediğim gibi bilinmiyor, dolayısıyla popüler değil. Ha, Japon müziklerini sevenler yine azımsanacak derecede değil, fakat unutmamak gerekir ki konserlere yarısından azı gelebilir.
[Resim: QOJ7evi.png]
Açıkçası öyle sıradan bir halk sanatçısıysa gitmezdim ama biraz olsun bilinen biriyse gitmeye çalışırdım

Konserde örneğin bir Yamashita Tomohisa yada Arashi Gazette gibi gruplar olursa sayının biraz ıolsun artabilelecğeini
düşünüyorum ama gerisinde biraz zor.
[Resim: x_japan_by_aeidraqi.jpg]
Bul
J-Rock dışında eğer imkanım varsa giderdim ^^
Ünlü olup olmaması beni pek bağlamazdı yeterki Japon olsun ^^
Sayıyı pek tahmin edemiyorum arkadaşların söylediği gibi mağlum Kore fanları Türkiye'de çok ama ben onları suçlamıyorum
Uzakdoğu seven ve yeni tanıyan biri TRT yüzünden ister istemez Kore fanı oluyor.
Mağlesef ki Türkiye kanalları çok az Japon film ve dizilerini yayınlıyor. Ayrıca hiç denecek kadar az klipte yayınlıyorlar...
Benim görüşüm bu ayrıca bir şey eklemek isterim en çok istediğim gurup belli AKB48 eğer ki onlar gelse imkan yoksa bile giderim Tongue
ben nanae mimura'nın marimba konserine gitmiştim.japon etkinliklerine daha çok katılmak isterdim ama 2010 yılı üniversitede son yılımdı, pek uygun olmadımSad
yakınımdaysa kimin geldiği fark etmez.ama başka şehre konsere gideceksem kim olduğunu fazlasıyla umursarımBig Grin
Bul
1-Gitmek için elimden geleni yapardım.
2-Sanırım etkilerdi.
3-Eğer benim dinlediğim tarzda bir müzik yapıyorsa belki diyebilirdim.Ama sevdiğim bir sanatçı olmasını tercih ederim.
[Resim: 7de692c62fbcda94de60e58ea37477d9.jpg]

''gift from God''
Bul
Gidebilecek imkanım olduğu sürece evet kesinlikle giderdim. smile
Çok ünlü olup olmamasını sanırım fazla önemsemezdim, çünkü bu gün tanınmamış bir grup gelir ,yarın daha tanınmışı Cool
Bul
Evet, çok isterdim ve gitmek için her şeyi yapardım smile

Tanınmış olsun ya da olmasın, benim için önemli olan buraya gelmiş olmasıdır. ^_^
Bul
giderdim smile
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Aldığınız J-Pop ve J-Rock CD'leri, DVD'leri, Eşyaları Toruga 11 6,004 04-01-2017, Saat:09:20 PM
Son Yorum: Kojiyuu
  Hangi Japon Sanatçının Ülkemizde Konser Vermesini İsterdiniz? Toruga 62 32,123 08-15-2016, Saat:03:51 PM
Son Yorum: JusTiMe
  Miyavi - Live In London Albümü Ülkemizde Satışta! Toruga 32 17,121 11-16-2011, Saat:01:23 AM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi