Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Animelerle Tanışma Hikayeniz ve İlk İzlediğiniz Anime?
Ben emin değilim ya.. Animezi izliyordum ara ara ama ondan öncesinde Supernaturalin animesini de izlemiştim.. Şimdi sorsanız ilk bilgisayarda oturp izlediğiniz anime diye onu da bilemem ben şimdi Big Grin
Klişe gelebilir ancak izleyen bir arkadaşım vardı Big Grin

Bir dönemler kendisini sıklıkla ziyaret ederdim. Neredeyse hergün 3-4 saat yanındaydım diyebilirim. O zamanın psikolojisi işte, ''ne anlıyosun bunları izleyip'' gibisinden söylenip dururken nasıl olduysa ben bu çocuğun yanına harddiskim ile gitmiştim. Bu bana birşeyler attı. Fate / Stay Night (2006 version), BLEACH, Naruto the Movie: The Last Tower Kuroshitsuji vs vs....

Evde sıkıntıdan sağa sola bakınırken harddiske ilişti gözüm. Dedim açayım şunu bir izleyeyim hele. Ne varmış bakalım.

Rastgele seçtim.

''Fate, Stay Night''

Tren yolu zili eşliğinde bağıran bir adam ve bir kadın karşıladı beni. İşin aslı o zamanlarda tam bir Britanya mitolojisi hastasıydım. Cu Chulainn, Herkül derken Saber'ı gördüm. Meğerse ''Arthur Pendragon''ın ta kendisi, silahı da Excaliburmuş.

O gün bugündür Type-Moon ve Ufotable şirketlerinin derinlemesine bir hayranı oldum. Fate/Zero, Kara no Kyoukai, Tales of Zestria... Tavsiye ederim kaliteli işler yapıyor hergeleler.

Nitekim Shonen Jump lisanslı eserlerden aynı tadı, aynı heyecanı alamıyorum. Ama işte, bazı şeyleri rastgele benimsemek kucaklamak lazım.

Tavsiyem o ki arkadaşlar saçma gelen, hoşa gitmeyen hiç bir şeyi kesin bir şekilde elemeyin. Sonuçta sevgi zıtlıktan doğar, etkiye tepki verirsiniz smile
Bul
bi yabancı dizi izleme sitesinde death note'u tesadüfen gördüm,konusuna baktım hoşuma gitti bende izlemeye başladım *w*
[Resim: large.gif]
Bul
Uzun süredir gözüme takılıyordu ama baktığımda çoğunluk uzundu. Sonra bi arkadaşım death note u tavsiye rtti. Diğerlerine nispeten daha kısa görünmüştü gözüme ve başladım . Pişman değilim yine olsa yine yaparım sjksksk
Big Grin
Yepyeni bir sayfa~ Angel
Bul
(10-12-2014, Saat:10:25 PM)Mirai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Evet arkadaşlar, hepimizin daha fanı olmadan önce farkında olmadan, Tv de yayınlandığı ölçüde "çizgi film" olarak izlediğiniz animeler vardır. (Pokemon,Digimon, Beyblade ve Candy Candy gibi.) smile

Ancak ben ciddi anlamda anime izleyicisi olmanızı sağlayan animelerden söz ediyorum.smile

Animelere ne zaman ve nasıl başladınız?. İlk izlediğiniz anime nedir?.

Benim ilk izlediğim anime ve animlere başlama hikayem;

Sizlerin de yorumlarını bekliyorum.smile

Benim ilk animem narutoydu .d bi ara kidz/animezde rastlamıştım sonra bağımlılık yaptı bırakamadım sonra daha çok animeye başladım şimdi ise cadde cadde gezip animeci arayan bir kız oldum tuhafım gerçi .d
ThejapanGirl
Bul
Çocukken hep Shaman King izlerdim. Nasıl olduysa aklıma geldi, oturup izlemeye başladım. Bu arada arkadaşlarımla sohbet ediyoruz. Eleman diyor bana bitirince Death Note izle. Tabi bir kişi diyor bunu, gerisi hala bu yaşta çizgi film mi izliyosun havasında. İyi tamam diyorum Shaman King bittikten sonra Death Note izliyorum. Hoşuma gidiyor hatta mangaları falan da alıp okuyorum. O zaman ingilizcem a2-b1 düzeyinde Shaman King izlememe bi şekilde yetti ama Death Note'yi kaldıramadım. Türkanime'den izliyorum, bir yandan chat kısmı açık sohbet muhabbete orda milletle. Diyorum öneri yapacak var mı? Ordan Elfen Lied, Mirai Nikki kopup gidiyor böyle böyle senelerdir izlemediğim seri kalmadı artık Big Grin
Bul
Tabi sonradan o çizgi film takıntılı elemanların 1 tanesi hariç kalanı da izlemeye başladı anime benim sayemde. Onlar da katılırlarsa kendileri anlatsın artık Big Grin
Bul
Yorumlara bakıyorum da ne kadar da şanslıymışsınız ben anime ile ilk tanıştığımda daha internet bile yoktu ülkede Big Grin Candy candy, heidi, sailor moon 90 lar dönemiydi. İzlediğim şeylerin anime olduğundan bile bihaberdim Big Grin Sonra internet geldi ama türkçe altyazılı anime olayı yaygınlaşana dek çok zaman geçti. Türkiye'de anime-manga gelişimini düşündükçe gözlerim doluyor smile emeği geçenlere kalpten teşekkür... İlk anime serimi ing altyazılı olarak izlemişimdir bu yüzden.. Magic Knight Rayearth'dı. Bir ramazan gecesi başlamıştım çok heyecan vericiydi. Her kelimeyi tam olarak anlayamasam bile internetten istediğim kadar izleyebiliyor olmak o zamanlar çok güzeldi smile gerçi Türkçesi bir dönem tv de verilmişti brt diye bir kanaldasmile Sonrasında ne izledim hatırlamıyorum öyle hala daha devam eden bir maceraya atılmış oldum işte smile
"The only thing we're allowed to do is to believe that we won't regret the choice we made" - Levi Ackerman
Bul
anime muhabbetinin döndüğü bir ortama denk gelmemle başladı. daha fazla fransız kalamazdım..genelde herkes death note ile başlar (en azından günümüzde)  ama ben ne alaka special a ile başladım. sonra wagnaria(working),ve kaçınılmaz son death note ile devam etti.  smile
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Bul
Arkadaşımın önerisi ile Youtube'a 'Anime' yazdım ve Kaichou Wa Maid Sama çıktı. Usui'nin resimlerini çizdiğim günleri hatırlıyorum *-* Sonra Death Note, Akame Ga Kill, Mirai Nikki diye devam etti.
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • ~Haruna~
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Sevdiğiniz / Beğendiğiniz Anime Açılış ve Kapanışları? Toruga 1 763 06-23-2019, Saat:01:39 PM
Son Yorum: Toruga
  Anime Açılışları Gerçek Olursa? Toruga 2 1,631 04-28-2019, Saat:07:01 PM
  Anime Wallpaper Paylaşımları Toruga 7 6,228 01-12-2019, Saat:12:57 AM
Son Yorum: kagami chan
  Anime Sohbet Başlığı Toruga 75 44,872 01-11-2019, Saat:03:02 PM
Son Yorum: kagami chan
  En Son İzlediğiniz Anime? Toruga 138 51,609 08-19-2018, Saat:02:03 AM
Son Yorum: Mikio Fujioka
Tongue En Sevdiğiniz Anime Türleri! ezgi2002 15 5,746 05-13-2018, Saat:08:58 AM
Son Yorum: ekmll
  Türkiye Anime Kitlesi Ryzki9 2 757 03-02-2018, Saat:11:42 PM
Son Yorum: Hilda
Exclamation [Ecchi İçerik] Anime Wallpaper Arşivi rynardhell 4 2,569 08-20-2017, Saat:06:47 PM
Son Yorum: Serhatcanxd
  Favori Erkek Anime Karakterleriniz? Mirai 18 7,746 06-02-2017, Saat:01:09 PM
Son Yorum: JSoulFan
  Anime (アニメ) Nedir? Toruga 4 5,337 05-20-2017, Saat:02:05 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi