Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaşlar, ciddi ciddi Visual Kei Grubu Kurmak İstiyorum.
Arkadaşlar. Ben 16 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Vokalim. Küçüklüğümden beri Japonca şarkı söylüyorum. J-Rock türünü çok seviyorum beste olarak falan. Yani Visual Kei. Arkadaşlar, bu işler bu yaşta başlar. Gomen Ve ikizim var, o da elektro gitar çalıyor çok iyi. Gruba katılmak isteyen biri basçı, gitarist veya baterist olabilir. Lütfen ciddi düşünenler yorum yazsın. Grup 1 haftada dağılmasın! Biraz Japon ruhlu olun. Onlar dağılıyor mu? Ne kadar da gayretliler! Huh İlk cover ile başlarız ama sonra ciddi ciddi beste yaparız Japonca ve J-Rock. Yaş ta en fazla 17 olursa çok iyi olur. smile Burası koskocaman Japan-Fans! Eminim vardır J-Rock grubu kurmak isteyenler! Souka Ve lütfen İstanbul'dakiler buraya yazı yazsın arkadaşlar. Wave İlerde işimizi birlikte Japonya'da sürdürürüz. Grubumuzu yani. Yorumlarınızı bekliyorum.. İnşallah vardır... Huh
Kimse yazmamış mı ya?? Asdasfgh.
Bul
3 yıl geçmiş ama yine de cevap yazmak istedim ((:

Geçmişte bir visual-kei prodüktörü ile tanışmışlığım bulunduğu için bu işler nasıl yürüyor anlatayım.

Öncelikle visual-kei grubu kurmak Türkiye şartlarında çok sıkıntılı bir iş. Bir konsept ve bu konsepte uygun kıyafetler, saç modelleri, makyaj falan ayarlanması gerekir. Saç ve makyaj neyse de kıyafet diktirmek ciddi bir külfet Türkiye'de.

Japonya'da ise grubun tüm ihtiyaçları yapımcı şirket tarafından karşılanır. Bunun karşılığında emekli olana kadar o şirkette çalışmak zorunda kalırsınız. Diyelim ki müziği bırakmaya karar verdiniz. Şirket sizi başka departmanlarda çalıştırtıyor. Genelde başarılı müzisyenler müziği bıraktıktan sonra şirketlerde yapımcı olarak çalışmaya başlıyor.

Bir şirketten kafanıza göre istifa edemiyorsunuz. Yaptırımları çok ağır oluyor.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  jpopsuki sitesini kullanan arkadaşlar. delpiero77 7 3,262 10-18-2017, Saat:05:44 PM
Son Yorum: pixie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi