Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hello! Project (ハロー!プロジェクト)
#1
Hello! Project (ハロー!プロジェクト)

[Resim: I6ImdjX.png]
(Hello! Project'in 1998-2013 yılları arasında kullandığı ilk logosu.)

[Resim: oZNvjmU.jpg]

Hello! Project'in 15. yılından sonra Temmuz 2013'den beri kullanmaya başladığı güncel logosu.

[Resim: ba0934e3313ec89d0934632af444f802cf96247a.jpg]

Hello! Project'in 20 Aralık 2016'dan itibaren kullanmaya başladığı revize logosu.

Kurulduğu Yer: Tokyo, Japonya
Sahibi: Up-Front Promotion'a bağlıdır.
Kurucusu: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Kuruluş Tarihi: 1998
Resmi Website: helloproject.com

(Az sonra okuyacağınız yazının tüm hakları bana aittir. İzinsiz başka sitelerde paylaşılması yasaktır! Lütfen emeğe saygı!)

Hello! Project (ハロー!プロジェクト, Harō! Purojekuto), Up-Front Promotion çatısı altında bulunan ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nun prodüktörlüğünü yaptığı bayan idollerin oluşturduğu topluluktur.

Geçmişi

Hello! Project'in temelleri Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nun Sharam Q adlı rock grubuna bayan vokal arama çalışmalarıyla başlar. Bayan vokalle ilgili seçimler Asayan adlı TV programında yayınlanıyordu ve yarışmayı Michiyo Heike kazanmıştı. Fakat Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. finale kalmayı başaran diğer 5 kıza da (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.) kendi gruplarını oluşturma şansı verdi. İlk single'ları "Ai no Tane" 5 gün içinde 50.000 kopya satabilirse gerçek bir grup olacakları ve 4. gününde single 50.000 satış rakamını geçmişti. Böylece Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. resmen kurulmuş oldu.

Michiyo Heike ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin ardından Country Musume'nin kurulmasına dair adımlar atıldı. Tanpopo, Petitmoni gibi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin ilk alt grupları da bu dönemde çıkışlarını yaptı. 2000'lerde ilk shuffle gruplar (farklı gruplardan üyelerin bir araya gelerek oluşturdukları gruplar) görülmüştür.

2002'de Hello! Project Kids seçmeleri yapıldı ve bu seçmeleri geçen kızlar daha sonra Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gruplarını oluşturdular.

2010'da Hello! Project Egg'den gelen 4 kız Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı grup ile çıkışlarını yaptı. 2013'te ise Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı grup Hello! Project bünyesinde çıkışını yapmıştır.

2014'de Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. yeni üyelerle birlikte ismini değiştirerek Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. olarak aktivitelerine devam edeceklerini açıkladı. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 2015'in Mart ayından itibaren tüm aktivitelerini sonlandıracağını duyurdu. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adlı Country Musume'nin yeni versiyonu olarak adlandırılan grup da 2014'te oluşturuldu ve 2015'te çıkışlarını yapacaklar.

Mezuniyet ve Seçim Sistemi

Hello! Project gruplarından ayrılan üyeler oluşumdan mezun edilirler. Fakat gruplardan mezun olmasına rağmen Hello! Project'de solist olarak kalması veya yeni bir grup içerisinde devam etmesi mümkündür.

Mezun olacak üyeler için özel ve büyük konserler düzenlenir. Her ayrılan üyenin mezuniyet konseri düzenlenmeyebilir. Burada önemli olan oluşumdan atılmamaktır. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'de yer alan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. skandalları çıktığı için ve oluşumdan atıldıkları için bir mezuniyet konserleri yapılmamıştır. O sırada Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'de olmayan ama W grubunda devam eden eski Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. üyesi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. da skandalları sonucunda oluşumdan kovuldu ve bir mezuniyet konseri yapılmadı.

4 büyük Hello! Project grubunun da (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.) en az bir tane mezuniyet konseri olmuştur.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. kurulduğundaki kadroyu koruyan ve hiç üye değişikliği yaşamayan tek Hello! Project grubudur. Toplu halde mezun olmuşlardır.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. kadrosu sürekli olarak değişim gösteren tek Hello! Project grubudur. Gruptan mezun olanlar oldukça yeni seçmeler yapılarak yeni üyeler kadroya eklenir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. kurulduklarından bu yana üyeler kaybetmiştir ama bu gruplara yeni üye alımı asla yapılmamıştır.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ise ilk jenerasyondan 2 üye kaybedince 2. jenerasyon üyeleri seçilmiş ve gruba dahil edilmiştir. Grubun adı 2014'te yeni üyeler eklendikten sonra Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. olarak değiştirilmiş ve 2015'ten itibaren bu şekilde aktivitelerine devam etmişlerdir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. üyesi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. 2014 sonunda mezun olduktan sonra Hello! Project'in liderliğine ilk kez Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. dışındaki bir gruptan, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. grubundan grubun lideri Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. getirilmiştir. O zamana dek tüm Hello! Project liderleri Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. liderlerinden oluşuyordu.

Gruplar ve İçerik

Hello! Project'in 16 yıllık geçmişinde bir çok farklı grup oluşturulmuştur. Bunlar resmi gruplar (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gibi), shuffle (karışık) gruplar (High-King, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gibi), alt gruplar (Petitmoni, Tanpopo gibi), proje grupları (Satoyama grupları olan Mellow Quad, Dia Lady gibi) olarak sınıflandırılabilir.

Hello! Project sadece gruplardan oluşmaz. İlk döneminden bu yana solistler de büyük önem taşımaktadır. Michiyo Heike, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gibi isimler Hello! Project'in en önemli solistleridir. Bunun yanında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. gibi Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'de olduğu sürede veya gruptan ayrıldıktan sonra solo çalışmalar yapan üyeler de olmuş ve ses getirmişlerdir.

Hello! Project'in köklü bir geçmişi olduğundan gruplar ve solistleri bu yazıda tam anlamıyla anlatabilmek mümkün değildir. Bölüm içerisinde hepsine özel başlık açılarak tüm gruplar tanıtılmaya çalışılacaktır.

Asya'ya Açılma Çabaları

Hello! Project yıllar içerisinde Asya'ya açılma çalışmaları da yaptı. Tayvan'da Ice Creamusume (アイスクリー娘。) adlı bir grup oluşturuldu. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'ye Junjun ve Linlin adlı 2 Çinli üye dahil edildi. Güney Kore'de de seçimler yapılmıştır. Fakat Hello! Project'in Asya'ya açılma çabaları fazlasıyla başarılı olamadı.

Tsunku'nun Rolü

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. Hello! Project'in kurucusu ve prodüktörüdür. Hello! Project şarkılarının büyük çoğunluğu elinden çıkmıştır. Grupları oluşturan, gruplara giren kızları belirleyen isimdir. Hello! Project stajyerleri (Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.) de onun gözetimindedir ve çıkış yapmaya hazır olan kızları belirler, onları da gruplarda toplar.

Popülerlik

Hello! Project grupları ilk çıktığı dönemde Japonya'da çok popülerdiler. 1998-2005 yılları arasında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. altın çağını yaşıyordu. Bunun yanında solistler ve diğer gruplar da Hello! Project'in giderek daha da gelişmesine katkıda bulunmuşlardır.

Popüler üyelerin yavaş yavaş mezun olmasıyla Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin altın çağı 2004-2005 civarında sona erdi. Çıkan skandallar grubun ününü kötü etkiledi ve Hello! Project'e zarar verdi. O dönemde çıkış yapan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve 2007'de çıkış yapan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ile Hello! Project yeniden çıkış aramaya başladı.

Hello! Project'in beklediği çıkışlar 2012 sonrasında gelmeye başladı. Bu dönemde ardarda yayınlanan iyi single'lar, Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin değişen kadrosu ve günümüze uygun olarak yenilenen müzik tarzı Hello! Project'in yeniden gün yüzüne çıkmasına sebep oldu. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'nin yanında Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. ve Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.'in de son dönemlerde popüleritesinin artması Hello! Project'in 2005 sonrasında en iyi dönemini şu sıralarda yaşamasına sebep olmuştur.

Dünya çapında da Hello! Project gruplarının bir çok hayranı olduğu bilinmektedir. Gruplar Fransa, Amerika gibi ülkelerde performanslar sergilemiş ve sergilemeye de devam etmektedir.

Şu Anki Kadro

- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
   - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
   - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
   - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
   - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Liderler

Hello! Project Liderleri

01. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (15 Nisan 2001 - 31 Mart 2009)
02. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Nisan 2009 - 30 Eylül 2011)
03. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (1 Ekim 2011 - 18 Mayıs 2012)
04. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (19 Mayıs 2012 - 26 Kasım 2014)
05. Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (27 Kasım 2014 - günümüz)

Grupların Şu Andaki Liderleri

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (27 Kasım 2014 – günümüz)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Aralık 2006 – günümüz)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (Eski adıyla S/mileage) - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (4 Nisan 2009 – günümüz)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (13 Nisan 2013 – günümüz)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (8 Mart 2015 – günümüz)
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (8 Ağustos 2015 – günümüz)

Eski Grupların Liderleri

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. - Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. (14 Ocak 2004 – 3 Mart 2015)

Eski Gruplar

- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- T&C Bomber
- Sheki Dol
- W
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Country Musume
- SI☆NA (Hello! Pro Kansai)
- V-u-den
- Ecomoni
- Tomoiki Ki wo Uetai
- Ongaku Gatas
- Lilpri

Eski Solistler

- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
- Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Hazırlayan: Toruga

Yazının tüm hakları bana aittir. Başka bir sitede izinsiz paylaşılması yasaktır! Lütfen emeğe saygı!
[Resim: rJuQYh.jpg]
[-] 2 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie., Kalimero
Cevapla
#2
İlk mesaj güncellenmiştir.
[Resim: rJuQYh.jpg]
[-] 1 üye bu mesaja teşekkür etti:
  • Bessie.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) - Sohbet Toruga 27 9,368 05-24-2020, Saat:05:51 PM
Son Yorum: ~Haruna~
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) Gifleri Bessie. 17 5,062 05-14-2020, Saat:10:04 PM
Son Yorum: Bessie.
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) Resimleri Bessie. 95 39,275 05-14-2020, Saat:09:47 PM
Son Yorum: Bessie.
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) - Haberler Toruga 59 21,122 05-11-2020, Saat:06:28 PM
Son Yorum: Toruga
  Hello! Project Telefon Oyunu: Hello! Pro Tap Live Toruga 0 74 04-18-2020, Saat:12:30 PM
Son Yorum: Toruga
  Bu Kostüm Hangi Hello! Project Şarkısına Ait? ~Haruna~ 1 83 03-23-2020, Saat:06:34 PM
Son Yorum: livzyliz
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) Videoları / İzleme Linkleri Toruga 3 2,525 08-24-2019, Saat:06:47 PM
Son Yorum: Toruga
  Son Dönemde Aklınıza Takılan Hello! Project Şarkıları? Toruga 0 631 05-09-2018, Saat:11:02 PM
Son Yorum: Toruga
  Hello! Project (ハロー!プロジェクト) - Mp3 Download Başlığı Toruga 2 1,454 01-08-2018, Saat:09:21 PM
Son Yorum: Toruga
  Hello! Project Favorilerinizi Sıralama Oyunu Toruga 3 1,651 06-09-2016, Saat:05:49 PM
Son Yorum: Toruga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi