Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!
Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? - Baskı Önizleme

+- Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey! (https://www.japan-fans.com)
+-- Forum: Japonya (https://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Anketler ve Sorular (https://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Forum: Sorular (https://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Konu Başlığı: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? (/showthread.php?tid=6949)

Sayfalar: 1 2

Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? - la felicita - 08-14-2012

Mesela fotoğraf çektiren insanlar oluyor, ya da diyalog kurmaya çalışan. Siz de onlardan biri misiniz, bir anınız var mı? ^^

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - Biizu - 08-14-2012

Geçen sene depremden yaklaşık 1 ay sonra Edirne gezimiz oldu. Gemide birkaç tane çekik gördük Big Grin Bir arkadaş "Japon lan bunlar" dedi, "Gidip 'Geçmiş olsun' dicem" dedi. Allah'tan önce nereli olduklarını sormuş çünkü gördüklerimiz Çinliymiş Big Grin

Ben buralarda Japon görmüyorum ya Sad

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - Night06 - 08-14-2012

yanlarına gidemiyorum malesef Sad

uzaktan böle ama yanımda arkadaşım varsa ona konichiwa falan diyorum Big Grin belki duyup bakarlar diye Big Grin

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - nana-chan - 08-14-2012

Bir kere ben okula giderken otobüste görmüştüm.Otobüs kartları yoktu arkadaşımla biz onlar kart basmıştık.İngilizce birazcık muhabbet etmiştik.
Bir kerede bir japon kızla fotograf çekinmiştik.O zamanda azcık muhabbet ettik...

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - ruki_hiroto - 08-14-2012

Ben direk fotoğraf işareti gösterip fotoğraf çekiniyorum selam verip gidiyorum ^_^ genellikle yarısı yakışıklı oluyor nedense Big Grin

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - afazi - 08-14-2012

Konuşmaya çekinirim ve bu konuda adım atmam malesef.
Sultanahmette yol tarifi için konuştuğum birkaç kişi olmuştu.
Basit bir ingilizce tarifinin ardından Japonca bir vedayla yüzlerinde bir şaşkınlık bıraktım hepsi bu. smile

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl ? - mako_chan - 08-14-2012

Genelde bulunduğum şehre pek turist gelmez ama Hasankeyf'e gelirler
bizde arada oraya gittikçe turist görürüz ama şimdiyedek Japon turistlerle karşılaşmadım...
Gerçi diğer turistlerlede konuşmaya çekiniyorum Big Grin

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? - TÜRKAN BAKIRCI - 06-19-2013

gençliğimde bir grup japon erkeklerin ıslıklarına maruz kalıp gülüp geçmiştim ama yakın zamanda bankada bir turistle karşılaştık Kastamonu nun turistik yerlerini geziyormuş yarı İngilizce,yarı Japonca,türkçe çok iyi anlaştık yardımcı oldum

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? - ads1940 - 06-19-2013

Bizim okula gelmişlerdi sanırım çocugun adı ippei futoshikiydi kız arkadaşın adı shan shandi. erkekler olarak shan shanla baya sohbet etmeye çalışmıştık abartısız saf güzellikti baştan aşağı smile ippei biraz sertti hani soru soruyorsun karşında kapı duvar adam Big Grin bir tane daha japon bir arkadaş vardı adını inanın ki hatırlamıyorum o kadar samimiydi ki para takasında filan bulunduk futbol macımıza bile üstü uygun olmadıgı halde bizi kırmamak için eşlik etmişti. shan shani özledim bak simdi smile

Cvp: Ülkemize Gelen Japon Turistlerle Aranız Nasıl? - Sanchez - 06-19-2013

(06-19-2013, Saat:06:40 PM)ads12358 yazdı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bizim okula gelmişlerdi sanırım çocugun adı ippei futoshikiydi kız arkadaşın adı shan shandi. erkekler olarak shan shanla baya sohbet etmeye çalışmıştık abartısız saf güzellikti baştan aşağı smile ippei biraz sertti hani soru soruyorsun karşında kapı duvar adam Big Grin bir tane daha japon bir arkadaş vardı adını inanın ki hatırlamıyorum o kadar samimiydi ki para takasında filan bulunduk futbol macımıza bile üstü uygun olmadıgı halde bizi kırmamak için eşlik etmişti. shan shani özledim bak simdi smile

Hahah dostum sende ne kadar şanslısın yahu.. Ben daha hiç bir Japon ile yüz yüze konuşamadım. 2 yıl önce yaz tatilinde Düzce'de çalışmadığım bir gün evde kalmıştım. İstanbul'a giden eski yol üzerinde ev tutmuştuk. Balkonda otururken polislerin geçtiğini ve yolu kapattıklarını gördüm. Ve sonrasında ise garip yazılı arabalar.. Türkiye'de kullanılan araba olmadıklarını tahmin etmiştim. Sonrasında bisiklet konvoyu.. Ardından gelen arabalarda Kanji yazıları vardı. Sanırım Japon'du onlar. Gerçekten bisikletleri bir harikaydı! İstanbul'da yarış vardı sanırım. O yüzden bu şekilde ilerlediklerini düşünüyorum. Bir daha karşılaşacak olursan, telefonumu vereyim. 10 Dakikaya yanına gelirim. Big Grin