Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!
Müzik Haberleri - Baskı Önizleme

+- Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey! (http://www.japan-fans.com)
+-- Forum: Japonya (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Japonya'dan Haberler (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Müzik Haberleri (/showthread.php?tid=19)

Cvp: Müzik Haberleri - Toruga - 10-28-2012

Adamlar dünya çapında ünlü oldular hala Japonya'yı suçluyorlar. Bu Korelilerin dünya vizyonunun öncelikle Japonya'dan geçtiğini gösterir. Anlaşılan onlar dünya çapında değil öncelikle Japonya'da başarı istiyorlar. Asıl bu yaptıkları çocukca çünkü tüm dünya şarkıyı duymuş sen neden hala Japonya'ya takıyorsun yok 30. olmuş yok 29. olmuş. Senin için fark etmemeli çünkü daha büyük başarı sağlamışsın zaten. Bunu kullanarak Japonya'yı suçlamaları asıl çocukça olan şey. Her neyse belki bu Japonya'ya pozitif etki eder de bundan sonra Koreli hiçbir sanatçı orada tutunamaz. Zaten o satışların çoğunun Japonya'da yaşayan Korelilerden geldiği söyleniyordu.

Cvp: Müzik Haberleri - niyon - 10-31-2012

LJ'den biri yazmıştı hiçbir Japon arkadaşım Gangnam Style'a ilgi göstermiyor diye. İlgi göstermiyorlarsa ilgilerini çekmediği içindir diye düşünüyorum.

Ama...
@Toruga
"belki bu Japonya'ya pozitif etki eder de bundan sonra Koreli hiçbir sanatçı orada tutunamaz. Zaten o satışların çoğunun Japonya'da yaşayan Korelilerden geldiği söyleniyordu."

Bırakın beğensinler Koreli sanatçıları. Zaten fazla kendilerine dönükler, ırkçı mı olsunlar? Bize de ilgi göstermemelerini diler misiniz o zaman?

Bir de, sanmıyorum Koreli sanatçıları sevenlerin çoğunun Japonya Korelisi olduğunu. Görüyorum ben ilgi duyan pek çok Japon. Ortaokullun birinde 'en sevdiğiniz müzik' sorusuna çocukların neredeyse tamamı K-Pop yazmıştı mesela.

Çinliler, Koreliler, Taylandlılar içinde Japon sanatçıları deli gibi seven çok fazla kişi var. Bırakın onlar da komşularının sanatçılarıyla ilgilensin, bu çok güzel bir şey.

Ben de Japonlara ilgi duyan biri olarak Kore'ye patlayan ilgiyi kıskanıyorum biraz ama bu şekilde de olmamalı. Japon ırkçısı gibi olunuyor.

Cvp: Müzik Haberleri - Toruga - 11-02-2012

(10-31-2012, Saat:09:49 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.LJ'den biri yazmıştı hiçbir Japon arkadaşım Gangnam Style'a ilgi göstermiyor diye. İlgi göstermiyorlarsa ilgilerini çekmediği içindir diye düşünüyorum.

Ama...
@Toruga
"belki bu Japonya'ya pozitif etki eder de bundan sonra Koreli hiçbir sanatçı orada tutunamaz. Zaten o satışların çoğunun Japonya'da yaşayan Korelilerden geldiği söyleniyordu."

Bırakın beğensinler Koreli sanatçıları. Zaten fazla kendilerine dönükler, ırkçı mı olsunlar? Bize de ilgi göstermemelerini diler misiniz o zaman?

Bir de, sanmıyorum Koreli sanatçıları sevenlerin çoğunun Japonya Korelisi olduğunu. Görüyorum ben ilgi duyan pek çok Japon. Ortaokullun birinde 'en sevdiğiniz müzik' sorusuna çocukların neredeyse tamamı K-Pop yazmıştı mesela.

Çinliler, Koreliler, Taylandlılar içinde Japon sanatçıları deli gibi seven çok fazla kişi var. Bırakın onlar da komşularının sanatçılarıyla ilgilensin, bu çok güzel bir şey.

Ben de Japonlara ilgi duyan biri olarak Kore'ye patlayan ilgiyi kıskanıyorum biraz ama bu şekilde de olmamalı. Japon ırkçısı gibi olunuyor.

O benim görüşüm, Japon ırkçısı filan değilim Kore müziği de dinlerim yeri gelince ve severim de. Adamların Japonya'ya olan tavrı hoş değil, kıskanıyorlar demeleri hoş değil. Dolayısıyla böyle bir temennide bulundum. Yaptıkları şarkı her yerde beğenilmek zorunda değil ki zaten yeterince beğenilmiş Youtube'da kaç milyon kez tıklanmış. Hala Japonya'ya laf geliyorsa bunda kasıt ararım. Ha bilerek de yapıyorsa Japonya iyi yapıyor devam etsin. Ben Japonya kimseyi sevmesin demiyorum, elbette sevsinler. Ama Kore bu şekilde davranarak hoş bir şey yapmamış. Kore'yi sevenler olduğu kadar sevmeyenler de çok fazla var orada. Sürekli Kore dizisi oynatan Fuji TV'ye tepkileri hatırlatırım. Sonuçta biz bunları nasıl okuyorsak Japonlar da okuyor, bırakalım onlar karar versin.

Cvp: Müzik Haberleri - Hei Jeong - 11-02-2012

Ben haberi ilk okuduğumda bunu söyleyen kişide kötülük aradım.PSY zaten dünyada patladı.Neden böyle birşeyi haber yapma gereği duymuşlar ki?

Toruga şu cümlene katılıyorum.

(10-28-2012, Saat:12:21 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Adamlar dünya çapında ünlü oldular hala Japonya'yı suçluyorlar. Bu Korelilerin dünya vizyonunun öncelikle Japonya'dan geçtiğini gösterir.

Korelileri çok severim ama Japonları da öyle.Yine de Koreli grupların Japonyayı istila etmesinden oldukça rahatsızım.
Yani neden illa Japonya neden orda kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar sürekli olarak anlamıyorum.Her hafta bir sürü Koreli grup Japonya'da çıkış yapıyor.Ama hiçbir Japon grubun Kore'de çıkış yaptığını görmedim ben.Bunları da geçtim artık oyuncular dizilerde bile oynuyor.

Japan Today'de de bu olay çok tartışıldı. Direk Japonların yazdığı yorumlar da var ve çoğu tepkili. Okumak isterseniz:

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Cvp: Müzik Haberleri - sean_paul_sense - 11-02-2012

Ufak bir not düşeyim bu açıklamanın PSY ve YG ile alakası yok sadece Han Koo-Hyun'un açıklamasıdır. Bir YG hayranı olarak eklemek istedim. Japonlar tepkilerinde de haklılar.

Cvp: Müzik Haberleri - Hei Jeong - 11-02-2012

(11-02-2012, Saat:04:39 PM)sean_paul_sense Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Ufak bir not düşeyim bu açıklamanın PSY ve YG ile alakası yok sadece Han Koo-Hyun'un açıklamasıdır. Bir YG hayranı olarak eklemek istedim. Japonlar tepkilerinde de haklılar.

Ben de YGStanım zaten bunları Han Koo-Hyun için diyorum.YG veya PSY buna takmazken o ne hakla böyle bir açıklama yaparak ortamı geriyorsa artık.Okashii

Cvp: Müzik Haberleri - niyon - 11-02-2012

Toruga ben bakanın 'kıskanıyorlar' sözünü savundum mu ki? Psy'nin çıkışı yıllar öncesinden planlı bir şey, popüler olsun diye uğraşıldığına inanıyorum zaten. Bence fena değil ama benim 30. sıramda bile değil. Ve Japonlarda absürd eleştiri zaten var. Tabii ilgilenmezler ve bu yoğun ilgiye mana veremezler.

Alıntı yaptığım kısmaydı yorumum. Yazdıklarını tekrarlamana gerek yoktu, kendi görüşün olduğunu belirtmene de. Ben de temennin hakkında kendi görüşümü yazdım.

(11-02-2012, Saat:10:18 PM)niyon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Toruga ben bakanın 'kıskanıyorlar' sözünü savundum mu ki? Psy'nin çıkışı yıllar öncesinden planlı bir şey, popüler olsun diye uğraşıldığına inanıyorum zaten. Bence fena değil ama benim 30. sıramda bile değil. Ve Japonlarda absürd eleştiri zaten var. Tabii ilgilenmezler ve bu yoğun ilgiye mana veremezler.

Alıntı yaptığım kısmaydı yorumum. Yazdıklarını tekrarlamana gerek yoktu, kendi görüşün olduğunu belirtmene de. Ben de temennin hakkında kendi görüşümü yazdım.

Bana cevap yazdığın için cevap yazdım. Yorumumu kendince değerlendirmişsin ben de senin yorumunu değerlendirdim ve kendi görüşüm olduğunu yineledim. Yani cevap yazmana gerek yoktu ya da tartışma çıkarmana. "Japon ırkçısı" vs. demene.

Cvp: Müzik Haberleri - sean_paul_sense - 11-03-2012

Orange Caramel 2. Japonca Teklisini Çıkaracak.

After School'un altgrubu Orange Caramel 12 Aralık'ta 2. Japonca teklisini çıkaracağını duyurdu.
Teklinin ismi “LIPSTICK / Lamu no Love Song“ Kore'de çok popüler olan şarkıları "Lipstick" in Japonca versiyonu olacak. “Lamu no Love Song” şarkıları da ünlü anime serisi ‘Urusei Yatsura‘ nın açılış şarkısı olacak.
Single dört farklı şekilde piyasaya sürülecek: LIPSTICK Edition, Lamu-chan Edition, Variety Edition ve CD Edition.

İşte coverlar ve şarkı listeleri:

<LIPSTICK Edition>

CD:
01.
LIPSTICK (Japanese ver.)
02. Lamu no Love Song

DVD:
01.
LIPSTICK (Japanese ver.) Music Video
02. LIPSTICK Dance Movie

<Lamu-chan Edition>

CD:
01.
LIPSTICK (Japanese ver.)
02. Lamu no Love Song

DVD:
01.
Lamu no Love Song Music Video
02. Lamu no Love Song Making Movie

<Variety Edition>

CD:
01.
LIPSTICK (Japanese ver.)
02. Lamu no Love Song

DVD:
Variety Program (OreCara Channel! ~ORANGE CARAMEL no Batsu Game wa Iya yo♥~)

<CD Edition>

01. LIPSTICK (Japanese ver.)
02. Lamu no Love Song
03. Milkshake (Japanese ver.)
04. LIPSTICK (Instrumental)
05. Lamu no Love Song (Instrumental)
06. Milkshake (Instrumental)