Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey!
Müzik Haberleri - Baskı Önizleme

+- Japan-Fans / Japonya Hakkında Her Şey! (http://www.japan-fans.com)
+-- Forum: Japonya (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Japonya'dan Haberler (http://www.japan-fans.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Müzik Haberleri (/showthread.php?tid=19)

RE: Müzik Haberleri - Bessie. - 09-16-2011

(09-16-2011, Saat:03:51 PM)mako_chan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(09-16-2011, Saat:02:56 PM)Bessie. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Bu şarkının konsept olarak Morning Musume'nin Nanchatte Renai şarkısına benzetildiğini okudum bir kaç yerde. Şimdi bakınca bence de biraz benziyor.

Ben kesinlikle benzetemedim ;)
AKiP AKB'nin tarzında bir klip yapmış bence smile

(09-16-2011, Saat:03:02 PM)Toruga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.Nanchatte Renai'nin klibi.

Bende bu klibe bakacaktım smile

Aaa! Süper bir klip gerçekten çok hoşuma gitti smile

Ayrıca Bessie.'nin Reina'sı çok şeker bu klipte... Bir şey daha söyleyeceğim, neden bu klibi çevirediniz?
Çok hoş bir klibe benziyor smile

Ben her halini olağanüstü sevdiğim için bir şey diyemeyeceğim tabii. Big Grin Klibi çevireceğim, sırf sen istedin diye. Big Grin

RE: Müzik Haberleri - Toruga - 09-16-2011

V-Rock Disney Şarkıları

Daha önceki haberlerimizde Disney filmlerinin klasik şarkılarını J-Rock sanatçıları V-Rock Disney albümünde yeniden söyleyecek demiştik. İşte internete düşen kayıtlar:

01. NIGHTMARE - The Sorcerer's Apprentice [Fantasia]

02. NIGHTMARE - A Friend like me [Aladdin]

03. Kawamura Ryuuichi - Beauty and the Beast [Beauty and the Beast]

04. PENICILLIN - Hawaiian Roller Coaster Ride [Lilo & Stitch]

05. Plastic Tree - Chim Chim Cher-ee [Mary Poppins]

06. Sadie - This is Halloween [Nightmare Before Christmas]

07. aoi - Can You Feel the Love Tonight [The Lion King]

08. THE KIDDIE - Supercalifragilisticexpialidocious [Mary Poppins]

09. NINJAMAN JAPAN - When You Wish Upon a Star [Pinocchio]

10. CASCADE - Heigh-Ho [Snow White and the Seven Dwarfs]

11. DASEIN - You'll be in My Heart [Tarzan]

Toruga

14.09.2011 - aramatheydidnt

RE: Müzik Haberleri - a.j. - 09-17-2011

İş Dünyası Rekoru: Johnny Kitagawa

Japon müziğinin üretken efsanesi Johnny Kitagawa iki dalda dünyanın en başarılı müzik yapımcısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
Johnny Kitagawa'nın yapımcılığını yaptığı müzik grubu Hey! Say! JUMP ile Guinness Rekorlar temsilcisi Frank Foley

Rekorunu En Çok Single(232) ve En Çok Konser (8,419) yapımcılığı dalında aldı.
Kitagawa, Japonya'nın en iyi gruplarının 232 singlesinin 40'ın üstünde liste başı olması sayesinde müzik yapımcılığındaki bir numaralı pozisyonuna ulaştı ( 1974 - 2010 yılları arasındaki veriler baz alınmıştır).

Aynı zamanda 2000-2010 arası 8,419 kez tek başına konserlerin yapımcılığını yaparak En Çok Konser Yapımcılıği rekorunu kırdı.
Japonyanın mega-grupları SMAP, KinKi Kids, Arashi,KAT-TUN ve Hey! Say! JUMP tahmini 48,234,550 fana sahip.
1962'de başladığı kariyerinde Dünyanın En Üretken İdol Grubu Yapımcısı ününü kazandı.

Çeviri:Landis

RE: Müzik Haberleri - YJH - 09-17-2011

Belliydi harika biri hakediyor gruplarıyla ve aktörleriyle dünyanın en iyi yapımcısı smile

RE: Müzik Haberleri - EMA'e gidecek Asyalı'yı Sen Belirle - sean_paul_sense - 09-19-2011

EMA'e gidecek Asyalı'yı Sen Belirle

EMA'de olacak Asyalı sanatçıyı belirlemek için anket başladı. Sanatçılar; Agnes Monica , BIGBANG , EXILE , Gotye , Jane Zhang , Jay Chou , Sia..

Link: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Benim oyun BIGBANG'e ^^

RE: Müzik Haberleri - Toruga - 09-19-2011

Aralarında Japon olarak sadece Exile var, doğal olarak oylarım onlara. smile

RE: Müzik Haberleri - Janoomma - 09-19-2011

Epey çekişmeli olur bu anket, seçeneklerde güçlü isimler var. smile

RE: Müzik Haberleri - SaDe - 09-19-2011

Tohoshinki'nin yeni klibi B.U.T (BE-AU-TY)

RE: Müzik Haberleri - EMA'e gidecek Asyalı'yı Sen Belirle - jasminee - 09-20-2011

(09-19-2011, Saat:09:30 PM)sean_paul_sense Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.EMA'e gidecek Asyalı'yı Sen Belirle

EMA'de olacak Asyalı sanatçıyı belirlemek için anket başladı. Sanatçılar; Agnes Monica , BIGBANG , EXILE , Gotye , Jane Zhang , Jay Chou , Sia..

Link: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Benim oyun BIGBANG'e ^^
EXILE' benden 30 oy şimdilik. çalışmalarım devam edecek.Big Grin

RE: Müzik Haberleri - Mirune - 09-20-2011

Big Bang'i çok sevsem de kazananın Japon olmasını istiyorum, affet beni Big Bang. -.-